Policjant bił kobietę pałką. Jest wyrok

Foto: Twitter OtwieraMY
Jest wyrok w głośnej sprawie bicia pałką kobiety na marszu przeciwników obostrzeń. Sąd Rejonowy w Głogowie stanął po stronie policji.

11 kwietnia w Głogowie odbył się marsz przeciwników obostrzeń. Na niezgadzających się na lockdown ruszyła policja, a filmy z zajścia wywołały spore poruszenie w sieci.

Na nagraniu widać było m.in. policjanta, który nie tylko bił kobietę pałką, ale później chwyta ją za szyję i przewraca na ziemię. Kobieta została następnie zatrzymana.

Po marszu poszkodowana złożyła do sądu w Głogowie zażalenie na interwencję policji.

„Kobieta szarpała policjanta za mundur, nie reagowała na wezwania do zachowania zgodnego z prawem. Została ostrzeżona o możliwości użycia środka przymusu bezpośredniego, ale nie reagowała. Policjant użył wobec niej pałki służbowej, kobieta została zatrzymana” – tłumaczył się ze skandalu rzecznik dolnośląskiej policji Kamil Rynkiewicz.

Teraz wyrok w sprawie zapadł przed Sądem Rejonowym w Głogowie. Sąd ocenił, że funkcjonariusz poruszał się w granicach prawa.

„Sąd Rejonowy II Wydział Karny w swoim postanowieniu uznał zatrzymanie mężczyzny i kobiety w dniu 11 kwietnia 2021 roku za legalne, prawidłowe i zasadne. Sąd nie uznał zażalenia obrońcy stwierdzając jednocześnie, że zgodnie z art. 244 par. 1 kpk policja ma prawo zatrzymać osobę podejrzaną, jeżeli istnieje uzasadnione przypuszczenie, że popełniła ona przestępstwo, a zachodzi obawa ucieczki lub ukrycia się tej osoby albo zatarcia śladów przestępstwa, bądź tez nie można ustalić jej tożsamości albo istnieją przesłanki do prowadzenia przeciwko tej osobie postępowania w trybie przyśpieszonym. W swoim postanowieniu odniósł się do całej kwestii zatrzymania i użycia środków przymusu bezpośredniego, uznając, że zostały one zastosowane prawidłowo, zgodnie z przepisami prawa oraz adekwatnie do zaistniałej sytuacji” – czytamy w uzasadnieniu przywołanym przez policję w Głogowie.

Źródło: Super Express

62 KOMENTARZE

 1. Skandal, natychmiast odwołanie do SO, za komuny też był takie sądy co to zawsze karały wichrzycieli i malkontentów.

 2. Sąd w landzie Breslau i wszystko jasne. Mnie niezawiśli z Lubania nawet nie poinformowali, że odrzucają skargę na rasistowskie praktyki mające miejsce na Zamku Czocha. Dla towarzyszy sędziów z Lubania rozporządzenia są ponad Konstytucją RP.

 3. ale o co te chlipliwe lamenty? kwiatem bić nie wolno – ale poza tym… mądrości przodków prawią, że od czasu do czasu krnąbrnej babie skórę przetrzepać – nie zawadzi…. a i nad wyobrażenie pomóc może …. :)

  • A gdyby na tym proteście była twoja, matka lub żona lub córka, i została spałowana tylko dlatego, że jakiemuś zomowcowi nie spodobało się, że ma odwagę protestować przeciwko nakazom podduszania się szmatą. Czy też byś takie „mądrości” wyciągnięte z dupy tu wypisywał???

   • nie jesteśmy na ty pajacu – ale w dupę kopa to – możesz połuczit. Obejrzyj sobie, co ta „dama” wyprawiała

    • Kolejny z wyższej warny… Pisząc na forum jesteś na ty palanciku … O tak ta kobieta grzeczna nie była. Za to zomowiec wykazał sie profesjonalizmem ….

    • Do takich niedoyebanych pacanów jak ty to się należy zwracać per ty gnijąca mendo łonowa, ale się powstrzymałem za pierwszym razem a teraz śmigaj szorować kozety jęzorem w fanklubie zomowskich pucybutów a kopa to ty możesz dostać na rozpęd niedojdo.

 4. Polam (nieistniejący już) i wszystko jasne. Gdyby ta protestująca była w jakimś „marszu kobiet” (cokolwiek to znaczy, ale „słusznym” według „słusznych” acz antyrządowych mediów) wyrok byłby jakoś skazujący. Ze względu na fakt, że uczestniczyła w marszu, który media rządowe i antyrządowe (ale zawsze: szukające pana za granicą) („słuszne”, „półsłuszne”, ale zawsze: posłuszne),uznają za „niesłuszny”, to i wyrok uniewinniający.

 5. Popieram wyrok,trzeba stosować się do poleceń policjanta,a to że się komuś akurat nie podoba,skutkuje właśnie palowaniem,tak szczerze to po torebce dostala i po nodze,=2 razy,zero uszkodzeń ciala.Więc o co hałas wielki???

 6. Ja nie popieram rzucania się z łapami na polijanta. Bez względu na to kto to robi. Bycie kobietą nie świadczy o łagodności lub bezbronności. Kiedyś jedna baba rzuciła się na mnie z nożem – i co miałem prosić ją grzecznie aby się opanowała. A w znanej piosence jedna baba drugiej babie wsadziła do d… grabie.

  • Ludzie protestowali przeciwko tyranii i zakazowi swobodnego oddychania. Mundur policyjny nie daje legitymacji pan i władca, oni przysięgali chronić ludzi a nie pałować kiedy obywatel chce swobodnie oddychać i pracować. Jeśli tego nie dostrzegasz to jesteś już stracony.

 7. Sąd ustalił co następuje. Kobieta rzucała antypaństwowe spojrzenia, następnie zaatakowała tułowiem służbową pałkę, a przewracając się naraziła funkcjonariusza na uszkodzenie kręgosłupa i stres.

  • A jak lampert plula, wyzywal, szarpala, biła policjantów, to nic nie można było jej zrobić, wiadomo z jakiego kaczego gniazda wyszła

 8. Dzisiaj Duda chwalił policję za terror podczas operacji COVID-19, za którą policyjne ZOMO dostało miliardy złotych.
  Hańba !!!
  Pluję na ich zdradzieckie glany w dniu ich święta.

 9. czy policjant pozwie tego, kto napisał na twitterze : ” Ustalę nazwisko tego policyjnego ……..” ????????

 10. No ale co się dziwić, jeśli Naczelna Rada Adwokacka żąda od TSUE egzekucji wyroku na ‚polsce’ lub wstrzymania wypłacania kasy.

  • he he ,a gdy ktoś cię okradnie,albo ci wpierdol spuści,to do KOGO durniu polecisz,no do kogo ?? prosty przyklad dla idioty anubisa,

   • Niestety ale masz wyobrażenie o polskiej policji rodem z bajek, przed wpierdol to trzeba się bronić samemu, bo policji nigdy nie ma kiedy jest potrzebna, a jak jest ostra zadyma, to nasza policja nigdy nie wchodzi w kocioł, stoją i się przyglądają, a co do kradzieży, to winnych rejestruje monitoring, bo jak go nie ma to policja złodzieja nie znajdzie chyba, że zwykłym przypadkiem.

   • Jak nie dam sobie rady to idę po ziomali a nie na komisariat bo gardzę sprzedawczykami i milicją. A ty widze za komuną jesteś i za ORMO obstajesz? Tam gdzie mieszkam juz byś miał zrobioną orkę za takie teksty i miałbyś pojechane i na miasto nie miałbyś po co wychodzić.

 11. We Francji koktajle na policje lecą.
  Nie ma sensu nagrywać bo i tak za nimi stoi wieksza szycha i wiadomo że Policja ma rację

 12. szarpnęła za mundur no przecież można normalnie za szyje potem gonga na łeb i o glebe, to sie nazywa odpowiedzialność

 13. Szanowni forumowicze,Wy chyba nie wiecie czym jest POLICJA I komu podlega?!
  Policja jest formacją zmilitaryzowana,podleglą służbowo.( a nie będę robil i co mi zrobisz?)
  Policja Polska podlega ministrowi Spraw Wewnętrznych.( jest jedna z 12 służb,uprawnionych do różnorakiej kontroli ,,obywatela”) Policja może zatrzymać i aresztować prawie wszystkich funkcjunarjuszy ,z w/w służb.

Comments are closed.