Portal Sakiewicza obrzucił błotem dra Basiukiewicza przy okazji awantury w Grodzisku Mazowieckim

Dr Andrzej Basiukiewicz.
Dr Paweł Basiukiewicz. (Zdj. screen/YT/Telewizja Republika)

Portal niezlaezna.pl, którego właścicielem jest spółka Słowo Niezależne z prezesem Tomaszem Sakeiwiczem na czele, obrzucił błotem doktora Pawła Basiukiewicza. Redaktorzy tego medium bezpodstawnie połączyli nazwisko medyka z awanturą pod punktem szczepień w Grodzisku Mazowieckim.

W niedzielę po południu w jednym z punktów szczepień w Grodzisku Mazowieckim doszło do awantury pomiędzy grupą osób, która chciała wejść do placówki, a jej pracownikami.

Musiała interweniować policja, zatrzymała dwie osoby. Więcej na ten temat TUTAJ.

To zdarzenie posłużyło redaktorom niezalezna.pl do próby powiązania osoby dr Basiukiewicza z tym incydentem.

Portal opisał awanturę, po czym dodał:

„Warto zauważyć, że kierownikiem Oddziału Obserwacyjno Zakaźnego w Szpitalu Zachodnim im. Św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim jest Paweł Basiukiewicz – kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych, medyk konsekwentnie krytykujący strategię rządu w walce z epidemią koronawirusa. Od 9 października 2020 r. na swoim twitterowym profilu dr Basiukiewicz przez długi okres miał przypięty wpis o jednoznacznej wymowie: ‚Lockdown zabija. Uderzający i pełzający. Nakazowa izolacja i kwarantanna zabija. Naród jest wtrącany w stan wojenny” – czytamy na niezalezna.pl.

Sam Basiukiewicz błyskawicznie zareagował na wiązanie jego nazwiska z tym co stało się pod punktem szczepień.

„Jak można coś takiego napisać. Co ja mam wspólnego z przemocą i z ludźmi, którzy atakowali?” – pyta lekarz.

Do sprawy odniosło się też Ordo Medicus, które materiał niezalezna.pl nazwało „bulwersującym”.

„Czy komisja etyki @SDPportal mogłaby się zająć tym bulwersującym artykułem @niezaleznapl? Jaką złą wolę trzeba mieć jako dziennikarz, żeby sugerować powiązanie @SOwieka z grandziarzami, być może od @Kaminski_M_ , w punkcie szczepień w Grodzisku?” – czytamy na Twitterze. 

Prowokacja czy popis chamstwa? Szarpanina, krzyki i krew. Awantura pod punktem szczepień w Grodzisku Mazowieckim [VIDEO]

44 KOMENTARZE

  • Otrzymał jakąś nagrodę od Ukrainy? Nie wiedziałem… W sumie to ma chłop równie ukraińskie nazwisko jak Hołownia.

   • Został odznaczony jakimś medalem przez ukraińską bezpiekę. Zachwyciła ich z pewnością publicystyka jego autorstwa…

 1. Jestem pewny że to była prowokacja.Co nie zmienia faktu że raczej wcześniej niż później przybytki śmierci zostaną spalone a eutalnatorzy rozgonieni.Sprawcami podpaleń będą same ofiary eksperymentów medycznych.

 2. Domek z kart rozpada się — CDC (USA) wycofuje oszukańczy protokół testowania PCR, który był wykorzystywany do fałszowania „pozytywnych” wyników badań na obecność wirusa Covid w celu wywołania (plan-demii).

 3. Pozwólcie, że wyjaśnię to sobie w mojej głowie: Mogę mieć Gruźlicę, Bliskowschodni zespół oddechowy (MERS), AIDS, Chlamydię, Rzeżączkę, Ebolę, Żółtaczkę, Zapalenie opon mózgowych i spojówek…mogę jeść w restauracji i chodzić do baru, kina, basen, spa… ale jeśli nie miałem szczepionki na Covid-19 (t.j. paskudny wirus przeziębienia)…. mam zakaz wstępu.

 4. Dawna Trybuna Ludu wysiada przy Niezalezna.pl … Tak tępego, ślepo-wiernopoddańczego rządowi medium jeszcze nigdy nie było (w całym kosmosie). Ludzi, którzy zdecydują się na zostawienie komentarza pod ich wypocinami atakują dyżurne trole. To nie redakcja. To jakaś sekta. Zaglądam tam tylko po to, żeby dowiedzieć się, co dla Polaków planuje ferajna Mateusza M. Pod tym względem Niezalezna jest cennym źródłem informacji (podobnie jak lnteria). Szukam w tych miejscach nie prawdy lecz zapowiedzi.

  • Pod tym względem (rozpiska działań ferajny) lepszy jest Haaretz.
   Jak już coś napiszą to bez ściemy, a info pewne nawet wtedy gdy ferajna zarzeka się że jest odwrotnie.
   Zabawnie czasem wychodzi, wtedy gdy Haaretz podał scenariusz działań i godzinowy plan tego co będzie się działo oraz ujawnił nazwiska osób dramatu (treść nowelizacji i sposób przegłosowana ustawy o ipn) Ferajna jeszcze nie znała scenariusza, popierdywali w stylu nie oddamy ani guzika.

  • Trybuna Ludu, chyba po 1955, może 1967, była raczej – choć „odrzucała”, to fakt – taka „patriotyczna w rozumieniu peerelowskim”, a nie proetniczna dla pewnej mniejszości…

 5. Kolejna „profesjonalna” akcja koronaskretyniałych. Tym razem uderzyli w doktora, który akurat wierzy w szpryce…

 6. LeonCios, Mark i reszta antyszczepionkowej sekty – a wy czemu się nie dołączacie do obrzucania błotem tego doktora, ktory stwierdził że szczepionki są dobre? Dziwny brak konsekwencji…😛

 7. Bydle i tłusta swinia nie takie rzeczy może napisać. Może nawet jechac do USA i bojkotowac protesty przeciwko 447.

  • Ludzie z dobrą wiarą przystępujący do Klubów Gazety Polskiej byli zszokowani postawą Sakiewicza blokującą demonstracje przeciwko ustawie 447. Mówił o tym u Roli Witold Rosowski z Nowego Jorku – ten sam, który (skutecznie) bronił lokalizacji Pomnika Katyńskiego w New Jersey z garstką zdesperowanych Polaków sprzeciwiając się postępowaniu polskiego konsula i bezradnych władz polskich z Dudą na czele. Dzielić i kneblować – jak za komuny.

 8. Ta miernota moralna dostała przed paroma laty, medal od służby specjalnej Ukrainy. Ciekawe za co? I dlaczego tak skrupulatnie ten fakt, on i jego otoczenie ukrywa?

 9. Przecież to ten ochroniarz z punktu szczepień napadł na ludzi i pobił kobietę….a tu jakaś chora narracja od wczoraj idzie…

  • Ja widziałam na nagraniu atakującą ciałem tłustość, która poczuła się dotknięta i pobita. Może to była drag queen zresztą, bo na takie coś to ciało wyglądało przy niepozornych ochroniarzach.

   • Bez zaglądania i sprawdzania, z pamięci: Sakowicz do był pomagier księcia Bogusława, rzecz jasna wróg Kmicic. Opisana perypetie na Jasnej Górze to były z Kuklinowskim.

 10. Biznesmen na sznurkach słub Sakiewka opróżnił już worek z hrywien i zrobił miejsce na szekle, dulary lub inne euro więć zaczyna ujadać, szczuć i tańczyć jak mu zagrają. Całe zajście to dęta prowokacja w nieprzypadkowym miejscu z udziałem kryzysowych aktorów . Niepowodzenie dotychczasowej akcji marketingowej wyrobów paramedycznych w fazie badań zmusza zarządzajacych do sięgania na wyższe poziomu budowania emocjonalnego marketingu (aż do wyimaginowanego męczeństwa apostołów kovidiotyzmu).

 11. Za korupcyjną kasę od pisu funkcjonariusze Sakiewicza dają chóralny popis od czasu powstania Konfederacji. Zaczęło się wówczas rzucanie ruskimi onucami w Konfederatów przed wyborami do PE a potem do sejmu. Jak jeden mąż przystąpili do obsrywającej akcji towarzysze i towarzyszki: m.in.: Sakiewicz, Lisiewicz, Gójska, Kania. Tych zapamiętałam jako szokującą w swojej nieobiektywności krwiożerczą sforę wygłodniałych hien. Kameleony udające Polaków. Przodowały obie samice.

 12. (Ma)Mnie nawet dyżurne trolle nie mają szans zaatakować bo zwykle cenzura blokuje moje komentarze. Czasem nie wytrzymuję i wysyłam komentarz ku pamięci cenzora – z góry znając jego marny los. Może cenzor kiedyś zrozumie po czyjej stronie stoi i czy jest dumny z wyrywania języka bezbronnym. Mam w komputerze niektóre zablokowane komentarze ku własnej pamięci jako dowód bohaterskiej walki hipokrytów teamu „wolnego słowa ” pod dyrekcją TS.

 13. Sakiewicz to wielki zwolennik Banderlandu, dostał medal od ukraińskiej bezpieki i to wystarczy za całą charakterystykę tego wroga Polaków.

Comments are closed.