Katowice. Nowe nagranie tragedii. Ciało 19-latki wypadło spod autobusu dopiero po kilkudziesięciu metrach [VIDEO]

W Katowicach pod kołami miejskiego autobusu zginęła 19-letnia dziewczyna.
W Katowicach pod kołami miejskiego autobusu zginęła 19-letnia dziewczyna.
Prenumerata NCZ! z prezentem

W sobotę rano pod kołami miejskiego autobusu w Katowicach zginęła 19-letnia dziewczyna. Nagrania są wstrząsające.

Do wypadku doszło w sobotę przed szóstą rano opodal przejścia dla pieszych w pobliżu zbiegu ulic Mickiewicza i Stawowej – w ścisłym centrum Katowic.

Na dostępnym w mediach społecznościowych amatorskim nagraniu widać, jak kierowca autobusu najeżdża na grupę młodych ludzi, z których część uczestniczyła w bójce na pasie ruchu.

Nastolatka znika pod kołami pojazdu, a jeden z mężczyzn jest popychany przez jadący autobus.

Nagranie z pobliskiej kamienicy, z balkonu, pokazuje większy dramatyzm całej sytuacji.

Kierowca po przejechaniu dziewczyny zatrzymał się na przystanku, po czym ruszył w dalszą drogę jak gdyby nic się nie stało.

Ciało 19-latki było wleczone pod pojazdem jeszcze przez co najmniej kilkadziesiąt metrów, aż wypadło spod pojazdu po minięciu skrzyżowania i drugiego przejścia dla pieszych.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka katowickiej policji podkomisarz Agnieszka Żyłka, w sobotę późnym popołudniem nadal trwały przesłuchania licznych świadków zdarzenia. Część z nich rano była pod wpływem alkoholu, dlatego będą przesłuchani później lub w niedzielę; zeznania poszczególnych świadków są ze sobą konfrontowane.

Policjanci analizują też różnego typu nagrania (m.in. z miejskiego monitoringu i kamer pobliskich obiektów) na których widać wypadek. Zwieńczeniem czynności dowodowych będzie zaplanowane na niedzielę doprowadzenie zatrzymanego kierowcy do Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ, która nadzoruje postępowanie w tej sprawie.

Decyzje o treści zarzutów zapadną po analizie zgromadzonego w tej sprawie materiału – policjanci nie precyzują obecnie, pod jakim kątem prowadzone jest postępowanie. Kierowca mógłby odpowiadać np. za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Kwalifikacja czynu mogłaby być inna, gdyby śledczy uznali, że sprawca działał z premedytacją.

31-letni kierowca PKM Katowice był trzeźwy; pobrano mu krew do badań na obecność środków odurzających. Jak powiedziała podkom. Żyłka, badania muszą być przeprowadzone w certyfikowanym laboratorium, co potrwa od kilku do kilkunastu dni.

Na dostępnych w mediach nagraniach z wypadku widać dużą grupę młodych osób – część z nich uczestniczy w bójce na pasie ruchu ulicy Mickiewicza, część stoi na chodniku. Nadjeżdżający autobus miejski używa sygnałów dźwiękowych, zwalnia i zatrzymuje się, ale chwilę później znów rusza. Nastolatka zostaje wciągnięta pod koła pojazdu, a jeden z mężczyzn jest przez kilka metrów popychany przez jadący autobus; pozostali uczestnicy bójki uciekają na boki; autobus odjeżdża w dalszą drogę.

19-latka została przejechana przez autobus linii 910, obsługiwany – na zlecenie Zarządu Transportu Metropolitalnego (ZM) – przez PKM Katowice. W specjalnym komunikacie przedstawiciele ZTM oświadczyli, iż są „wstrząśnięci tym zdarzeniem i stanowczo potępiają takie sytuacje”. Zarząd zażądał od katowickiego przewoźnika „pilnych wyjaśnień” i zadeklarował „pełną współpracę ze służbami”.

Do wypadku odniósł się także na Facebooku przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, która wyznaczyła ZTM jako organizatora transportu w aglomeracji, Kazimierz Karolczak.

„Dramatyczny wypadek, do którego doszło dzisiaj rano z udziałem kierowcy autobusu PKM Katowice jest czymś´ niepoje?tym. Nie potrafię wre?cz uwierzyć´, jak mogło się to stać´, ale jednak doszło do tego tragicznego zdarzenia. Pod kołami zginęła młoda dziewczyna, przed którą było całe życie… Wyrazy współczucia dla rodziny oraz bliskich” – napisał Karolczak, oceniając, iż „film, który pojawił się w internecie, jest druzgoca?cy”.

Kondolencje bliskim ofiary wypadku złożyli przedstawiciele Miasta Katowice. „Dziś rano doszło do tragicznego zdarzenia na ul. Mickiewicza. Autobus potrącił 19-letnią kobietę, która niestety zmarła. Sprawę prowadzi Prokuratura i Policja. Rodzinie i Bliskim zmarłej składamy wyrazy głębokiego współczucia” – napisano na oficjalnym profilu Katowic w portalu społecznościowym.

Jak informują lokalne i regionalne media, zmarła 19-latka osierociła dwoje małych dzieci.

Zgodnie z procedurą wynikającą z Kodeksu postępowania karnego, od zatrzymania kierowcy policjanci mają 48 godzin na zgromadzenie materiału dowodowego w tej sprawie w celu przedstawienia zarzutów.

Wstrząsające nagranie. Awantura na środku jezdni w Katowicach. Dziewczyna ginie pod kołami autobusu [VIDEO]

Źródło: PAP

90 KOMENTARZE

  • Taka bidulka ,mamusia kochana o 5 rano w sobotę szła po bułeczki dla swoich brzdąców…a nie sorka,szła pijana z balangi całonocnej z patolą która na środku ulicy się lała wywołując burdy

   • Zginęła Młoda kobieta ! A ty Bałwanie pytasz się o takie rzeczy. Szkoda mi ciebie człowieku widać że woda z głowy ci wyparowała i gówno tam zostało.

 1. Spokojny komentarz nagrywających, tzn., oni już są przyzwyczajeni, że tam codziennie robi się piknik na środku ulicy. No nawet po wypadku dzicz dalej sobie chodzi po środku ulicy, jakby się nic nie stało. To na pewno w Polsce się dzieje? Nikogo nie dziwi ta dzicz na ulicy?

 2. Dziewczyna ? 19 lat i już dwoje dzieci – daje do myślenia. O świcie banda pijanych, walki uliczne i matka dwojga dzieci wśród nich ? Są jakieś pytania ? Proweniencja bez złudzeń. I jaka waleczna ? „Szła z bagnetem na czołg żelazny”. Zachowanie i kultura, że szkoda gadać. No i „mamusia” jaka troskliwa… Szkoda dzieci i tego nieszczęsnego kierowcy. Jakież były epitety w kierunku kierowcy, że nad sobą nie zapanował ? Czy ktoś weźmie pod uwagę, że są tacy, którzy się proszą o śmierć ?

  • Tragedia zginała, a ci na nią jadą ładne antykulturowe, antypolskie i antykatolickie lewactwo. Że ma dwie dzieci i co z tego. Zabijała żołnierzy wyklętych i była konfidentem. Jest drugi koleś przed szyba widać, a ten dalej jedzie. Gość widział, że jest jakaś awantura i pewnie wkurwił przycisną pedał gazu tak zamordował dziewczynę.

  • Rochel57 Jestem konserwatystą i podszywani prawicowcy, mnie denerwują. Tragedia zginała, a ci na nią jadą ładne antykulturowe i antykatolickie lewactwo. Ma dwie dzieci i co z tego. Zabijała żołnierzy wyklętych i była konfidentem jak Michnik. Jest drugi koleś przed szyba widać, a ten dalej jedzie. Gość widział, że jest jakaś awantura i pewnie wpienił przycisną pedał gazu. Tak facet pewnie zabił dziewczynę.

  • Kolega Rochel ma rację. Co robi matka dwojga dzieci nad ranem bijąc się na ulicy? I co , codziennie mam tracić 10 minut jadąc do pracy bo dzicz pijana tłucze się na szosie? A jakoś ciężko opłacana policja nie chce się zająć tematem…kazdemu by puściły nerwy

   • Ciężko opłacana milicja ma za zadanie latać za ludźmi bez maseczek i sprawdzać areszty domowe.Wkrótce dojdą jej nowe obowiązki-nakladanie mandatów na pandemicznych Żydów.

   • Była 6 rano nie wiadomo czy typ całą noc nie pracował, już nie do końca kontaktował. Niektórzy wymagają żeby kierowca operował autobusem i jeszcze pijana hołotą się zajmował. Jakby próbował skręcić czy się wycofać tak samo mógłby kogoś potrącić

    • Żartujesz? Kierowca nie ma się zajmować pijanymi, ale nawet zmęczony musi panować.
     Mogę zrozumieć, że chciał ich co nieco „pouczyć”, ale wyraźnie widać, że za późno hamuje. Tylko, że tu coś cholernie nie gra – nie jeździłem nigdy autobusem, ale czy on nie poczuł jakiegoś uderzenia? Uderza w dziewczynę w żółtym i najeżdża na nią. Gdy wlókł ciało, to rozumiem, że nic nie czuł, ale takie uderzenie chyba czuć?

  • Od porządku jest policja i tam trzeba było zadzwonić a nie teraz wypisywać takie bluzgi na dziewczynę którą zabił kierowca . Nie ma znaczenia że piła i rozrabiała a nawet ile miała lat . To że miała dzieci to nie Twój zasrany interes faktem jest że nie powinien rozjeżdżać ludzi -to była zbrodnia ! Nie masz za grosz empatii w obliczu tragedii ,to smutne że ludzie po fakcie mają dużo do powiedzenia i uważają się za autorytety .a wcześniej głowa w piach i gęba na kłódkę !

   • Andrzej popieram 100 /100. I dodam że nawet jakby to był bezdomny czy kur.. wa czy najgorszy menel to ten debil za kierwonicą nie ma prawa rozjeżdżać ludzi! A dodam jeszcze że jakby się obawiał ze ktoś mu coś zrobi tylko nie wiem jakby miał wejść do autobusu to miał 3 pasy i mógł chociaż ominąć albo po woli ruszać a nie jak psychol!

    • Obawiam się, że nie tyle psychol, co miał wyraźnie opóźnioną reakcję, pytanie dlaczego. Bo jeśli tak ma po zmęczeniu, np. po nocnych kursach, to nie powinien nigdy tak pracować.

     • Napisałem „nie tyle”, ale masz rację – psychol, bo najeżdża ostro na tego gościa. Trochę mogę zrozumieć jego reakcję, zapewne takich sytuacji ma wiele. Pewnie – nie zauważając dziewczyny – zrobił takie kontrolowane przyśpieszenie, ale jednak przegiął, bo ten gościo musi nieźle uciekać.
      Ale bez wątpienia za późno zaczął hamować – jechał pasem przy przystanku (tam stoi inny a-bus), widział ludzi, zbliżał się do swojego przystanku, więc już powinien zwalniać i wytężyć uwagę.

  • @Rochel57
   Penis cię głupku obchodzi że w wieku 19 lat miała 2 dzieci. To nie jest twoja sprawa.
   Masz nędzne i nudne własne życie więc wpier dalasz się w życie innych ludzi.
   Moralizator je bany.

  • Wręcz przeciwnie. Już w przedszkolu miałem trzy „żony”. Mam też cztery córki z trzema Kobietami. Uważam też, że faceci są jedynie po to, by uszczęśliwiać Kobiety i życie dla Kobiet jedyny ma sens. Ale jestem też realistą. Trzeba widzieć sprawy z każdej strony. Co robi gówniara, ale i matka dwójki dzieci o świcie z bandą pijanych awanturników ? Widocznie Natura/Życie eliminuje pewne jednostki w jakimś konkretnym celu. Tak ostre zdarzenia nie dzieją się bez powodu.

   • Realistą a nie dostrzegasz najważniejszego to nie był nieszczęśliwy wypadek tylko morderstwo z premedytacją.

    • Przez ten wypadkowy zamęt celowo poszedłem do znajomej bazy sam. ciężarowych, by sprawdzić jak to od środka widać. Siedziałem w Iveco i Oplu. Odl. kierowcy do szyby to około 140 cm /w Czinkusiu jest ok. 125 cm/. Jak się oprzesz na oparciu nie ma opcji by widzieć co dzieje się blisko maski. ,Nie wiem jak jest w autobusie, nie miałem okazji.

   • Nie trafiłeś ;) Wszystkie furtki mam pootwierane i żyję pełnią życia. Do tego jeszcze – i dziś o tym piszę po raz pierwszy – urodziłem się ..w czepku. Sam się sobie dziwię, ale wszystko „idzie” mi jak „z płatka”. Czego wszystkim Forumowiczom życzę.

 3. Dziewczyna być może mogła przeżyć gdyby nie to że zabójca wlókł ją po drodze ze sto metrów prowadząc pojazd ze znaczną prędkością na początku jeszcze zmieniał pas ruchu, goniąc za chłopakiem?
  Mam nadzieję że o własnych siłach więzienia nie opuści.

  • Co ty bredzisz durniu. Kierowca akurat nie zmieniał pasa, aby gonić chłopaka, tylko po to, żeby zatrzymać się na przystanku. Zresztą na moment przystanął, a potem ruszył z impetem, jak zobaczył że dzicz się rzuca na autobus. Wiadomo, że dzicz chciała wtedy zatrzymać go, bo widziała, że pod autobusem jest dziewczyna. Ale kierowca odebrał to tak, aby chcieli do niego wtargnąć, dlatego szybko uciekł z przystanku.

 4. Jezdnia jest dla aut, dla pieszych są przejścia. Dzicz wtargnęła na jezdnię, a lewactwo nie dzicz lecz kierowcę aresztuje i oskarża. Ciekawe kiedy lewactwo będzie skazywało pobitego, że bijący bandzior palec sobie na żuchwie bitego złamał?

 5. Kraj Przywiślański został doprowadzony do upodlenia dawno temu, teraz po prostu bardziej widać, kilka lat temu podniecano się aferą „łowców skór” dziś podobne zachowania są obecne niemal w każdej placówce medycznej, bo kovid.
  Upadek następuje w każdej dziedzinie życia, nawet handel na znanym portalu aukcyjnym jest prowadzony przez paserów i złodziei, a „kupowanie” od złodzieja jest gloryfikowane jako zaradność, to samo z pracą na czarno, zdziczenie to norma.

  • @Derwisz,
   Nic się nie martw.
   Przyjdą barbarzyńcy, zrównają z ziemią cały ten syf a ze 100-200 lat później ich następcy przywrócą cywilizację.

   Ja już naostrzyłem swoją maczetę a co z Twoim scimitarem?
   Hehehe

  • Jaki przywiślański? Przecież to Śląsk – może to byli autonomiści od Gorzelika?
   Poza tym wszyscy zakładają że kierowca wiedział że ktoś mu wpadł pod autobus i wlókł człowieka celowo – szczerze mówiąc wątpię zwłaszcza że kierowcy autobusów jednak przechodzą badania psychologiczne – może po prostu nie wiedział – poczekajmy.

 6. Przykro …nieszczesliwy wypadek?kierowca może chciał dobrze przerwać kłótnie? Ale nie w ten sposób? Nie nam oceniać… Wieczny odpoczynek dla młodej kobiety, która tak tragicznie zmarła

  • Co ty bredzisz durniu. Kierowca akurat nie chciał gonić chłopaka, tylko zatrzymał się na przystanku. A potem ruszył z impetem, jak zobaczył że dzicz się rzuca na autobus. Wiadomo, że dzicz chciała wtedy zatrzymać go, bo widziała, że pod autobusem jest dziewczyna. Ale kierowca odebrał to tak, jakby chcieli do niego wtargnąć, dlatego szybko uciekł z przystanku.

 7. Największa patologia, to widoczna jest w sporej ilości komentarzy powyżej. Jakim trzeba byc tępym, zakompleksionym, zawziętym sk…….em o sadystycznych skłonnościach żeby nie mając pojęcia co tam dokładnie się działo, mieszać z błotem zabitą dziewczynę.

  • Ty slepy jestes ze nie widzisz co sie stalo !? Zwierzeta uciekaja jak samochod jedzie, debilstwo nie , kierowca mial dosc bo pewnie to nie pierwszy raz i tyle. Powinien zostac oczyszczony z zarzutow i powinny byc postawione zarzuty tum na ulicy.

   • Następny mądry inaczej. Jeśli widzisz kogoś pijanego na ulicy, to go taranujesz? Ty masz jakąś normalną skalę wartości? Normalny kierowca zatrzymałby autobus i zadzwonił po policję. Dopiero jakby sytuacja zagrażała jego i pasażerów życiu, to miałby prawo zrobić, to co zrobił. Sąd o tym zadecyduje.

   • @Bajo
    Za tą wypowiedź powinieneś mieć odebrane dożywotnio prawo jazdy, bo prędzej czy później zrobisz na drodze coś podobnego. PS. Zobacz w Obi, może tam kupisz sobie piątą klepkę.

 8. Abstrahując od tragedii, która spotkała tę dziewczynę… na filmie widać, że dzicz na ulicy, do której należała również ofiara, oprzytomniała dopiero, gdy zobaczyła, co się stało z dziewczyną pod kołami autobusu. Może będzie to dla nich traumą i nauczką na przyszłość, że nie wszystko im wolno i nie są nieśmiertelni oraz że takie zachowanie na środku drogi (bijatyka, rozróba) może skończyć się tragicznie. Bo innym razem to może być rzeczywiście wypadek (np. ktoś przed nimi nie wyhamuje).

  • też tak pomyslałem…z jednej strony tragedia niewinnej, a z drugiej dzicz na którą nie ma bata…a jednak …pojawił sie psychopata

 9. Większość naszych kobiet to obecnie niestety byle co ale to nie znaczy, że można je ot tak sobie autobusami rozjeżdżać.
  Ta akurat nie była agresywna, nie stwarzała żadnego zagrożenia i stała tyłem do pojazdu jak ten ruszył.
  Kierowca powinien odpowiadać za morderstwo.
  Widziałem sporo kierowców – psychopatów i ten jest z pewnością jednym z nich.
  Do pierdla na długie lata.

 10. Facetowi nie wytrzymaly nerwy po prostu, pewnie to bylk enty raz w jego karierze kierowcy gdy musial przechodzic takie cos jak zwierzeta na ulicy lub w srodku autobusu. Czlowiek wytrzymuje do granicy, potem…. Kobieta no niestety, blad mlodosci, 19 lat dwojka dzieci i w bojkach prawilnych na ulicy hehehe Szkoda kierowcy, pojdzie do wiezienia a po prostu mogl te jebana robote rzucic i zmienic, wyjechac itp.

 11. Gdzie policja ? Pewnie z dronami i szuszarkami z za krzaków łapią bandytów którzy przekraczają prędkość… jakie społeczeństwo taka władza i taka rzeczywistość.
  19 latka matka dwójki dzieci, w sobotę w biały dzień uczestniczy w bójce naj..ych sebixów na środku ulicy, „kwiat polskiej patologii”

 12. Kierowca stracił cierpliwość i zabił, czy było warto się tak denerwować, zniszczył tym także swoje życie i swojej rodziny, nie mówiąc o ofierze.. Nie usprawiedliwiam zachowania tych pijaczyn na ulicy, ale kierowca jest ewidentnie winien zabójstwa. Puściły mu nerwy, nie opanował się, kosztowało to życie młodej dziewczyny i jego także niestety:(

 13. Czy mnie się wydaje czy faktycznie na nagraniu widać przez szybę próbę siłowego otwarcia drzwi stojącego już autobusu?
  Jeśli tak to w tej sytuacji kierowca miał święte prawo ruszyć.

Comments are closed.