Skandaliczne zarzuty wobec Brauna. Pospieszalski UJAWNIA: „Cessak trzykrotnie minął się z prawdą”

Grzegorz Braun.
Poseł Konfederacji, Grzegorz Braun. (Fot. PAP)
Prenumerata NCZ! z prezentem
Grzegorz Braun przeprowadził interwencję poselską w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Prezes urzędu Grzegorz Cessak pobiegł potem do mediów i poskarżył się na – jego zdaniem – skandaliczne zachowanie posła Konfederacji. Tymczasem dziennikarz Jan Pospieszalski ujawnia, że Cessak trzykrotnie w swej relacji minął się z prawdą.

W wyniku kontroli poselskiej poseł Braun dotarł do dokumentu, z którego wynika, że już w kwietniu prezes Cessak wydał zgodę koncernowi Pfizer na testowanie szczepionek przeciw COVID-19 na zdrowych dzieciach poniżej 12. roku życia.

Po interwencji poselskiej Brauna prezes Cessak wydał oświadczenie, w którym potępił polityka Konfederacji za sposób działania.

Prezes URPL poinformował, że w poniedziałek do jego biura, „pod hasłem kontroli poselskiej”, wkroczył Grzegorz Braun (Konfederacja) razem z grupą antyszczepionkowców.

„Nie miałem takiej sytuacji do tej pory. Oczywiście kontrole poselskie się zdarzają, ale zawsze są one w pełnej kulturze, dyskusji, przede wszystkim w zrozumieniu tematu” – powiedział Cessak.

„Nikt ze mną wcześniej nie uzgadniał tej kontroli. Wtargnięto do mojego gabinetu na siłę. To źle, że takie sytuacje są podsycane przez parlamentarzystów, bo to jest kwestia dyskusji na temat tego, jak są przeprowadzane badania kliniczne” – dodał szef URPL.

Jak mówił, grupa osób, która zjawiła się w jego biurze oczekiwała wglądu do badań klinicznych szczepionek w populacji dzieci poniżej 12. roku życia. „Jednak bardziej skupiono się na show, które było transmitowane na YouTube niż na samym poznaniu kwestii badań klinicznych w populacji pediatrycznej” – ocenił.

Więcej na ten temat pisaliśmy w poniższym tekście.

Cessak: „Antyszczepionkowcy nas nie powstrzymają!” Grzegorz Braun ujawnił, na co wydał zgodę prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych

Pospieszalski o Cessaku: trzykrotnie minął się z prawdą

Interwencji poselskiej przeprowadzanej przez Brauna towarzyszyli dziennikarze, m.in. Jan Pospieszalski, zawieszony przez TVP za robienie programów niezgodnych z covidową oficjalną narracją.

Pospieszalski, relacjonując wizytę w urzędzie dowodzonym przez Cessaka, wskazał, że ten trzykrotnie w swoim oświadczeniu, chętnie cytowanym przez media głównego nurtu, minął się z prawdą.

„Przykro, że Grzegorz Cessak, prezes URPL, ważnej państwowej instytucji, w swoim wystąpieniu, aż 3 krotnie mija się z prawdą” – oświadczył Pospieszalski.

Nie jest prawdą, że ktokolwiek wtargnął do jego biura. Dokumentując w poniedziałek interwencję poselską Grzegorza Brauna: dr Ratkowska i czwórka dziennikarzy, wszyscy, zwracając się z prośbą wejścia do URPL, okazaliśmy dokumenty, uzyskaliśmy przepustki, zaproszono nas do windy, wizytę odnotowano w książce wejść, pracownicy biura przyjęli nas w sali konferencyjnej i poczęstowali napojami” – opisuje wydarzenia dziennikarz.

Nie jest prawdą, że byli tam jacyś antyszczepionkowcy. I w końcu nie jest prawdą, że interwencja poselska była pretekstem innej aktywności. Istotą wizyty było uzyskanie informacji i dokumentów, dot eksperymentalnych badań klinicznych prowadzonych w Polsce na zdrowych dzieciach, na zlecenie globalnego koncernu farmaceutycznego. Po negocjacjach, podstawowe dokumenty dot tych badań, zostały posłowi udostępnione” – wskazuje.

„Jeżeli zatem ważny urzędnik państwa, w prostym opisie zdarzenia, tak drastycznie mija się z prawdą, czy w innych dalece poważniejszych kwestiach, dot zdrowia Polaków, jest on osobą godna zaufania?” – pyta Jan Pospieszalski.

57 KOMENTARZE

 1. obejrzałem całą relację – Cessak łże jak jego szefowie – cała wizyta ze strony Braun+społecznej bez zarzuty – druga strona, to bezprawie+niekompetencja+służalczość wobec Pfizera. Infantylne wywody prawne, obraza własnego Urzędu i państwa przez czynienie go podległym władzy prywatnego koncernu, krętactwo… z bijącej w uszy nielotności trudno czynić zarzut, bo na to żadna szkoła nie poradzi

  • aż niewiarygodne jak ludzie mogą się zeszmacić. Wygląd ten jegomość ma normalny, wygląda jak człowiek: głowa, ręce, nogi, oczy, uszy tak jak u wszystkich ale coś nie pasuje. Serce ma z lodu. Po co żyć jak serce z lodu?. Rozsiewa taki Pan Cessak strach, nienawiść, kłamstwa etc. dla stanowiska, pieniędzy , specjalnych przywilejów. Gromadzi i gromadzi majątki ale i na Niego przyjdzie pora gdy zawoła TEN co gasi światło. Co weźmie z tego świata? . Majątek zostanie !. Zatem co weźmie?

  • Właśnie obejrzałem. Jest dokładnie tak, jak opisał przedpiszca. Pani dyrektor generalna urzędu dzielnie walczyła w imieniu Pfizera i twierdziła, że Pfizer musi pozwolić Braunowi obejrzeć dokumenty, bo tajemnica handlowa xD
   Jak przyszli blacharze i kulturalnie przystąpili do czynności, to zmiękła jej rura i skleiła p… xD

 2. 1/ krótko i na temat: przypuszczam, że jak tknie nasze dzieci, to nie znajdzie miejsca we wszechświecie, żeby się ukryć przed nami; dość tego igrania z naszym i naszych dzieci życiem; myślę, że miarka się przebrała; i poniekąd dotarło to chyba do ich bezmózgownic; stąd taka panika w obozie „najgorszej paskudnej zmiany”;

 3. 2/ przypuszczam, że rodzice wezmą i się skrzykną pod sejmem; jak nie, to niech od razu dadzą dzieci na aukcje; tym dzieciom będzie już wszystko jedno kto je skrzywdzi, jak właśni rodzice mają ich w poważaniu; no i ewentualnie to – może oddadzą swoje dzieci na ten eksperyment, a zostawią cudze? może warto to im zaproponować?

 4. Cessak, to typowa bolszewicka i sprzedajna gnida cynicznie łże i mataczy. Z całego zdarzenia jest film na youtube wRealu24 trwający ponad 3 godz. – można tam obejrzeć zatrważający upadek polskich instytucji na usługach korporacji.

 5. Ten urząd też dopuścił do trucia polskiej żywności rakotwórczym glifosatem bayer-monsanto. Moim organizmie po badaniu na zawartość glifosatu: 1,18 ng/ml wiem dlaczego choruje.

 6. Ciekawe po co w tym urzędzie są zatrudnieni nie-Polacy, których nawet trudno nazwać polskojęzycznymi, bo posługują się z trudnością naszym językiem?

 7. Jak deklaracja w EMA prezesa Cessaka o niekomercyjnym działaniu jest taka prawdomówna jak jego relacja z interwencji poselskiej pana Brauna, to służby powinny go sprawdzić. Wiem, dużo pracy z rodziną Banasia.

 8. Na szczęście są ostrożni w działaniach, tacy „Braunowie”, tj. osoby których działania oceniam za pozytywne. Nie tyle/tylko koncentrując się na osobach, co na działaniach
  Tu był w towarzystwie, z kamerą i Pospieszalskim.
  Do Jedwabnego, pojechali w 30 osób.
  Bardzo słusznie, brawo.

 9. Pfizer leak – afera 1000-lecia. Ujawniony tajny kontrakt o zakup szprycy covid19 pomiędzy Pfizer, a brazylijskim rządem.
  Pfizer jest zwolniony z odpowiedzialności.
  Kupujący ma same obowiązki i żadnych praw reklamacyjnych nawet jeśli produkt okaże się zabójczy. Co ważne kupujący ma świadomość i akceptuje, że nieznane są długoterminowe skutki i skuteczność szczepionki!!! To jest dowód na to, że jest to eksperyment i oszukano ludzi.
  https://www.brighteon.com/9bdbbcb2-8b47-4e00-a95f-9c9498217183

 10. i nadmiernie ugrzecznionych postaw p. Brauna i Pospieszalskiego, którzy mimo prób Cessaka nie dali się zastraszyć jego rzekomą „konferencją” z przedstawicielami EMA.

  Dziwi tylko, że Pospieszalski jest zdziwiony* i wciąż uważa, że warto rozmawiać.

  • zwróciłbym uwagę na Pospieszalskiego – on się teraz kreuje na niezłomnego – ale przez całe lata w swoim programie utrudniał swobodne wypowiedzi – np zapraszał poszkodowanych gości i nie dawał im dojść do głosu – standardem było przerywanie trudniejszych dociekliwych wypowiedzi nerwowym „musimy kończyć” albo „mamy mało czasu” – i oddanie głosu słusznemu gościowi, który – ględzi, pierniczy, przynudza – i wtedy mamy czas, nie spieszymy się…uwaga na pana Janka…

   • dajmy jednak mu szansę aby naprawił krzywdy. Każdy winien taką szansę otrzymać nawet pan Niedzielski i Morawiecki. Po owocach ich poznamy. Po to jesteśmy ludźmi bożymi by wybaczać tym którzy proszą o wybaczenie i swą postawą tego dowiodą. Pana Pospieszalskiego obserwuję od dawna, chyba zrozumiał…

  • Nie jest łatwo zachować naturalny umiar, gdy spotykasz się z bandytami, więc lepiej przyjąć pozę ugrzecznioną. Wiesz co by było, gdyby poleciała wiącha? Byłaby ona zrozumiała, ale to w eter idzie. Trzeba się pilnować. To samo Pospieszalski – może się nie dziwi, ale musi ciągnąć taką rolę. Plebs nie zrozumie świętego oburzenia.

   Mam prośbę – jakby ktoś miała namiar na skróconą wersję wydarzenia, to proszę podrzucić. Może na dniach powstanie.

   • nikt tam nie rzucał wiąchami – tylko chciał powiedzieć trochę więcej – np rodziny smoleńskie. Tak samo robi ten od Państwa w państwie

 11. Zobaczcie tego aroganckiego urzędasa, jak kontrola to ustawiona i w miłej atmosferze, każdy urzędnik to wróg publiczny nr1!

 12. Cessaka powinni zgłosić z kodeksu karnego za eksperymenty,,medyczne,, bez zgody bo podejrzewam, że rodzice tych dzieci nie byli świadomi, że ich dzieci poddawane są eksperymentom ,,medycznym,,

 13. Tego Cessaka potraktować tasakiem. Czy interwencję posła Brauna i dokument o szprycowaniu dzieci pokaże reżimowa TVPis?

 14. Rząd z Mateuszem M i Adam N ustalają nowy standard w którym przestępstwem jest zadawanie pytań, a właśnie Grzegorz Braun zrobił to w naszym imieniu kożystając ze swoich uprawnień. Dlatego zdaniem urzędnika państwowego, niejakiego Grzegorza Cessaka (reprezentującego interes państwa polskiego i polskiego podatnika?) – złamał on prawo i został zgłoszony do prokuratury. A w Gdyni powstają budynki odosobnienia dla przechodzących kwarantannę, nie przypomina to wam Berezy Kartuskiej?

 15. Już parę miesięcy temu słuchałem tego biobojczego. Nozkami przebierał w nadzieji na rychłe dopuszczenie syfionki dla dzieci. Nawet się nie kryją i nie udają obiektywności

 16. Krystalizuje się nowa normalność: Janek Pospieszalski szefem nowych mediów, Grzegorz Braun premierem nowej Polski, dr Rutkowski nowym ministrem zdrowia… Wiem wiem marzenia, ale WSZYSTKO „zaczyna się w naszym umyśle”.

  • czy nie uważasz, że kierujący się prawdą i „kochający bliźniego swego jak siebie samego” winni rządzić w Polsce i gdziekolwiek ?

 17. G CeSSak: Od 2010 roku-jako członek Rady Zarządzającej Europejskiej Agencji Leków (EMA), a od 6 października 2016 r. – jako Wiceprzewodniczący Rady – bierze czynny udział w podejmowaniu decyzji dotyczących planowania pracy i funkcjonowania tej Agencji, współpracy z właściwymi organami w UE oraz działań Agencji mających zapewnić szybki dostęp społeczeństwa do bezpiecznych i skutecznych produktów leczniczych. Kolaborant z UE.

  • Pragnie „..zapewnić szybki dostęp społeczeństwa do (NIE) bezpiecznych i skutecznych/m (W ZABIJANIU MAŁYCH DZIECI) produktów leczniczych”. Oto jak powinien brzmieć jego życiorys.

 18. Co za sku…syn zabrał się za eksperymenty bezpieczeństwa dawki preparatu GMO na niemowlętach, jaką k…wą musi być matka godząca się na poświęcenie zdrowia i życia swojego dziecka dla gigantycznych zysków Pfizera i Mengele Niedzielskiego z całą mafią farmaceutyczno-propagandowo-medialną !!!

  Twuuu !!!

  Zbrodniarze zrobili drugie Auschwitz dla dzieci !!!

  Co za ohydne dranie, wykorzystują dzieci dla egoistycznych korzyści jak jakaś szajka pedofilska !!!

  • Z tą matką, to trochę inaczej działa. Żadna (poza patologiczną) nie zgodzi się na coś takiego. Najpierw się ją urabia – wywołuje strach i pokazuje nadzieję. Czaisz? Potem „dla dobra dziecka” taka matka się zgodzi. Na jej oczach nie nazwie się tego eksperymentem, lecz szczepieniem, a w papierach będzie co innego.

Comments are closed.