Talibowie przesłuchują obcokrajowców przed wyjazdem. „Zachód mógł przygotować lepszy plan ewakuacji”

Patrol bojowników talibskich po przejęciu kontroli nad Jalalabad, prowincja Nangarhar , Afganistan, 15 sierpnia - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP/EPA
Patrol bojowników talibskich po przejęciu kontroli nad Jalalabad, prowincja Nangarhar , Afganistan, 15 sierpnia - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP/EPA
Prenumerata NCZ! z prezentem
Talibowie nie porwali żadnych obcokrajowców, ale niektórzy są przesłuchiwani, zanim otrzymają pozwolenie na opuszczenie Afganistanu – powiedział agencji Reutera w sobotę przedstawiciel islamistycznego ugrupowania.

Nasi bojownicy będą nadal wykazywać powściągliwość – przekazał przedstawiciel talibów proszący o zachowanie anonimowości.

Zaprzeczył, jakoby doszło do przypadków porwania obcokrajowców, ale dodał: Przesłuchujemy niektórych z nich przed wyjazdem z kraju.

Wcześniej w sobotę przedstawiciel islamistów, który zastrzegł anonimowość, powiedział Reuterowi, że talibowie nie ponoszą odpowiedzialności za zamieszki na obleganym przez tysiące ludzi lotnisku. – Zachód mógł przygotować lepszy plan ewakuacji – dodał.

Według przedstawicieli NATO i talibów na lotnisku i wokół niego od niedzieli zginęło co najmniej 12 osób.

Źródło: PAP

4 KOMENTARZE

    • „TALIBOWIE ZABILI CZŁONKA RODZINY DZIENNIKARZA DW”
      Talibscy bojownicy w Afganistanie zabili członka rodziny dziennikarza Deutsche Welle, a drugiego ciężko ranili. Talibowie chodzili od domu do domu szukając korespondenta DW. Nie wiedzieli, że mężczyzna jest już w Niemczech. Pozostałym krewnym dziennikarza udało się w ostatniej sekundzie uciec.

      • Dziennikarze pracujący dla innych redakcji zostali porwani albo zabici. Nematullah Hemat z prywatnej stacji Ghargasht TV został najprawdopodobniej uprowadzony. Toofan Omar, szef prywatnej stacji radiowej Paktia Ghag Radio, został przez talibów zamordowany.

  1. najważniejsze jest to,że wszyscy żymianie juz się bezpiecznie i w komfortowych warunkach ewakuowali ( czytaj.ulotnili pierwszymi samolotami ) reszta to niepotrzebny balast,-czyli znajdziemy następnych gojów,

Comments are closed.