Korwin-Mikke UJAWNIA: To nie żadne brudne interesy, tylko czysta GŁUPOTA

Janusz Korwin-Mikke/Fot. screen YouTube
Janusz Korwin-Mikke/Fot. screen YouTube
Czarny tydzień w sklep-niezalezna.pl
Czarny tydzień w sklep-niezalezna.pl
W najnowszym wpisie Janusz Korwin-Mikke wyłożył po raz kolejny różnice między socjalizmem a kapitalizmem. Jeden z liderów Konfederacji ocenił też, że „dopóki będziemy żyli w d***kracji, to rządzić będzie głupota”.

Janusz Korwin-Mikke wyjaśnił, że socjalizm w państwie poznaje się po tym, że „zaczyna brakować papieru toaletowego”.

„Ludzie pamiętają to, czego nauczono ich w szkole. Wtedy w USA panował jeszcze kapitalizm, a w Chinach komunizm. Jednak świat się zmienia. Setki razy już przypominałem: dzisiaj to kapitalizm jest w Chinach (najlepszy: na Tajwanie i w Hong-Kongu) – a w USA zwyciężył socjalizm. Właśnie hurtownia CostCo ogłosiła, że zaczyna racjonowanie papieru toaletowego (i nie tylko). Bo Amerykanie panikują z powodu CoV-Delta. Jest to niesłychanie charakterystyczne. Gdy czegoś zaczyna brakować, w kapitalizmie ceny automatycznie rosną tak, żeby liczba chętnych do kupna była równa liczbie niezbędnego papieru… w socjalizmie zaczyna się sprzedawanie po 10 rolek na osobę” – napisał Korwin-Mikke.

I dalej wyjaśniał, że w socjalizmie natychmiast tworzą się kolejki. „Zapobiegliwe rodziny oraz cwani spekulanci rozbiegają się po sklepach, by zająć miejsce w tych kolejkach. W efekcie jedni mają po domach całe stosy papieru toaletowego – a mniej zapobiegliwi latają po mieście w jego poszukiwaniu lub podcierają się gazetą. Albo kupują od spekulantów po $2.50” – dodał.

„W kapitalizmie cena rośnie z powiedzmy dolara do $1.20. Ponieważ zysk producenta to jakieś 20 centów – oznacza to, że zysk rośnie dwukrotnie. Producenci natychmiast zatrudniają ludzi na drugą i trzecią zmianę i po dwóch dniach w sklepach jest znacznie więcej papieru i cena spada. Do $1.05, powiedzmy. To i tak daje zysk o 25 proc. większy. A potem powstaje nadprodukcja i zaczynają się przeceny…” – napisał.

Jak podkreślił Korwin-Mikke, kapitalizm to „nieustanne kryzysy”. „Co raz coś się zmienia. I dzięki temu jest szybki wzrost” – wskazał.

„W socjalizmie jest stabilizacja. Czyli: brak rozwoju. Co ważniejsze: kapitalizm jest ustrojem sprawiedliwym, ustrojem dla ludzi pracy. Socjalizm – to niesprawiedliwość; to ustrój dla cwaniaków. W socjalizmie wszystko się «załatwia». Albo żebrze. Np. w Unii Europejskiej. Województwa żebrzą w Ministerstwie Finansów. A ludzie piszą podania o zasiłki.

W kapitalizmie wszystko się po prostu kupuje. Uczciwie. Jawnie. Np. gdy WCzc. Grzegorz Braun (KONFEDERACJA, Rzeszów) uczciwie ostrzegł JE Adama Niedzielskiego, że jak zacznie robić jakieś lock-downy lub (nie daj Boże!) wprowadzać przymus szczepień – to ludzie mogą się zdenerwować i ozdobić Nim jakąś latarnię – to Sejm odebrał Mu socjalistyczną dietę. (Tak – senatorowie i posłowie żyją w stuprocentowym socjalizmie: każdy dostaje tyle samo – czy się stoi, czy się leży… Gdy kapitalista wyda błędną decyzję, gdy robotnik wybierze złą pracę – od razu na tym traci; jak poseł zagłosuje za kretyńską ustawą – dieta ani drgnie). A wdzięczny naród zrobił zrzutkę i uzbierał Mu już siedem razy tyle, na ile Go obrabowano… P. Braun obiecuje za te pieniądze przeprowadzić śledztwo – jak to się stało, że Władzuchna pozbawiła życia sto tysięcy ludzi. I wszyscy mają to w nosie. Mówi o «zbrodni» i «drugiej Norymberdze»…” – stwierdził.

W ocenie polityka „prawda jest znacznie gorsza”.

„To nie żadne brudne interesy, tylko czysta GŁUPOTA. Tak, oczywiście: nakradli się na respiratorach i maseczkach – ale nikogo nie chcieli zabijać. Tak im wyszło. Z głupoty. Niestety: dopóki będziemy żyli w d***kracji, to rządzić będzie GŁUPOTA. Bo głupich jest znacznie więcej niż mądrych” – skwitował.

Źródło: korwin-mikke.pl

19 KOMENTARZE

 1. Tak to prawda głupota zabija. Nawet inteligentny człowiek może być głupi bo głupota poprzez wybór to przeciwieństwo mądrości ale nie intelektu. Lucyfer najinteligntniejszy anioł ale zgłupiał z własnej pychy. O głupocie pisał już św. Paweł ale dobrze to rozwinął w traktacie „O Głupocie”, św. Tomasz z Akwinu.

 2. „uczciwie ostrzegł JE Adama Niedzielskiego, że jak zacznie robić jakieś lock-downy lub (nie daj Boże!) wprowadzać przymus szczepień – to ludzie mogą się zdenerwować i ozdobić Nim jakąś latarnię”.

  No to proszę o uczciwy cytat z tej wypowiedzi Brauna. Nie typowe dla wściekłych antyszczepionkowych prostat nienawistne szczekanie na pytającego, tylko cytat.

  • Masz dostępną całą wypowiedź Brauna na youtube. Jeżeli czegoś nie rozumiesz to przykro mi ale już nie zrozumiesz.

   • 👹👹👹Użycie przez ciebie „Legendarny Prekursor Przymusowych Szczepień dr Josef Mengele” świadczy niezbicie iż jesteś kryptokomuchem. Komuchy tylko dbali o to iż by wszyscy jednakowo rozumieli.👹👹👹

    • 👹👹👹Użycie przez ciebie „Legendarny Prekursor Przymusowych Szczepień dr Josef Mengele” słówek o sprawianiu ci przykrości, świadczy niezbicie iż jesteś kryptokomuchem. Komuchy tylko dbali o to iż by wszyscy jednakowo rozumieli.👹👹👹

  • Niech będzie brawo. Może to oficjalna wersja, może JKM rzeczywiście tak uważa. Ale ja uważam inaczej – to nie z głupoty, a z narzuconego planu. Jeszcze się nie objawiło co stoi za tymi wyszczepionkami.
   Gdyby to była głupota, to różne państwa na świecie miałyby różne strategie, a mamy do czynienia z tą samą, różnice są minimalne, zapewne wynikają z tego, że władze muszą dostosować plan do warunków lokalnych.

 3. Przecież najbardziej o zastrzyki przeciwkowidowe wołała opozycja, o tym ani słowa w manipulackim artykule. Czy jest szpryca, czy nie , zawsze źle. Poza tym argumenty prawidłowe.

 4. „USA zwyciężył socjalizm. Właśnie hurtownia CostCo ogłosiła, że zaczyna racjonowanie papieru toaletowego (i nie tylko)”

  A w GB brakuje paliwa na stacjach benzynowych…
  Powiecie ze w GB rzadzi lewactwo i jest socjalizm.
  Nieprawda.
  Wielka Brytania to monarchia a lewactwo panuje tam pod okiem krolowej, ktorej widocznie tak pasuje i ktora nie widzi w tym zagrozenia dla panstwa i narodu.
  Przeciwnie niz pan Mikke.

  • A jaką moc decyzyjną ma w Brytanii niegdyś Wielkiej Jej Królewska Mość? Czy może wydać ustawę i zmusić naród do jej przestrzegania? Wiesz co to ,,zewnętrzne znamiona władzy „? W Korei Północnej też jest demokracja podobno..

  • Monarchia??? Tylko na papierze. Króla/królową utrzymują „dla ozdoby”, co jest dziwaczne, bo kosztują obywateli ogromne pieniądze. A jak połączysz socjalizm z lewactwewm (poznać po rozpanoszeniu się różnych dziwolągów typu lgbt, blm, meetoo, feministki, multikulti, weganie/spurki, ekooszołomstwo itp.), to katastrofa już jest blisko. Dobrze już BYŁO….

  • Paliwa brakuje tylko w Anglii, w Szkocji jest spoko. A dowodem na to, że w UK jest socjalizm to choćby sprawa Ziemkiewicza(niezbyt go trawię), kwestia prawodawstwa – zamordyzm w sprawach lgbt, innych narodowości ze wzczególnym naciskiem na pejsatych, no i kolorsy mogą na białasów wszystko, a w drugą stronę to paragrafy. Skąd to znamy???!!!

 5. „Czy może wydać ustawę i zmusić naród do jej przestrzegania?”

  Tak. Moze.
  W sprawach natury ustrojowej brytyjski parlament nie ma ruchu bez decyzji/aprobaty krolowej. Przypominam ze Brexit nie bylby mozliwy gdyby monarchini nie klepnela tego przed oboma izbami.
  Wg. brytyjskiej konstytucji monarcha moze WSZYSTKO. Nawet zmienic ta konstytucje, bo jest wladca suwerennym i zrodlem praw. Jedyne czego zmienic nie moze to ‚wiara’, ktora musi bronic. Stad jego tytul ‚obronca wiary’.

 6. Janusz polityki. Filozof, który wygłasza jakieś prawdy ekonomiczne. Kapitalista, który przez większość życia żył z publicznych pieniędzy lub spadku.

 7. „dopóki będziemy żyli w d e m o k r a c j i , to rządzić będzie głupota”
  Teraz, w epoce pandemii, zdecydowana wiekszość przyznaje, że ma (znów!) rację…

Comments are closed.