Aktor odmówił występu tylko dla zaszczepionych. Odwołano spektakl, sanitaryści oburzeni

Szczepienie, kłótnia Źródło: Pixabay, collage
Szczepienie, kłótnia Źródło: Pixabay, collage
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Aris Servetalis odmówił występu w spektaklu teatralnym, który miał odbyć się wyłącznie dla zaszczepionych przeciwko COVID-19. Sztukę odwołano.

Przedstawienie Ionesco z 1959 roku zatytułowane „Nosorożec” miało zostać wystawione w Atenach. Popularny grecki aktor odmówił jednak występu.

W oświadczeniu opublikowanym na Instagramie wyjaśnił, że nie będzie występował w sytuacjach, gdy na widownię wpuszcza się wyłącznie zaszczepionych przeciwko COVID-19.

„Nie mogę wspierać segregacji ludzi. Jesteśmy społeczeństwem jednostek, a nie stadem podzielonym na zaszczepionych lub niezaszczepionych” – napisał Servetalis.

W następstwie decyzji greckiego aktora Servetalisa, Teatr Kivotos poinformował, że pokaz sztuki przełożono na nieokreślony termin.

W Grecji rozgorzała gorąca dyskusja po decyzji aktora o odmowie występów wyłącznie dla zaszczepionych. Głos zabrał nawet minister rozwoju, który skrytykował aktora za podważanie sensu szczepień i dodał, że swoją postawą pozbawił kolegów, z którymi miał występować, pracy.

Gros Greków gratuluje jednak aktorowi decyzji. W mediach społecznościowych przeważają akty pochwalne. „Przyszedł czas, by ktoś powiedział NIE” – napisał jeden z internautów. „Kłaniam się w pas pańskiemu etosowi” – napisał inny.

W Grecji niedawno zadecydowano, że niezaszczepieni przeciwko COVID-19 nie mają wstępu do większość miejsc znajdujących się pod dachem, m.in. do restauracji, teatrów, kin czy siłowni.

22 KOMENTARZE

 1. Racja, jak bym był aktorem, też bym nie chciał występować tylko przed wyselekcjonowaną grupą widzów. Niedługo powróci hasło: „tylko świnie siedzą w kinie”.

  • „Intelektualisci”
   Komu rozum poszedl w las czyta „Najwyzszy Czas”

   „Latąjace świnie”
   Neo-endecja sie nie zmienia, klepie sowiecki punkt widzenia.

   „Wolnościowcy”
   Pójdą pod trawke, a Korwin weźmie trzecia dawke

  • „Intelektualisci”
   Komu rozum poszedl w las czyta „Najwyzszy Czas”

   „Latąjace świnie”
   Neo-endecja sie nie zmienia, klepie sowiecki punkt widzenia.

   „Wolnościowcy”
   Pójdą pod trawke, a Korwin weźmie trzecia dawke

   • „Odporny na wiedzę”
    W pracy wchodzi na nczas, lecz nauka idzie w las.

    „Płatny Trol”
    Za pieniądze podatnika hejterskiego wers wierszyka.

    „Obywatel TVP”
    Czy coś czyta, czy nie czyta propaganda w zwoje wryta

    „Kretyn”
    Choćby mędrcy krygowali, zawodowo głupa pali

   • Bonus

    „Obywatel UE”
    Chociaż sam los wiedzie pieski, zawsze widzi punkt niemiecki

    „Lewicowiec”
    Lubi czerwień to morduje: Abortuje lub rabuje.

    „Konfederaci”
    Chociaż ogłupiona nacja, jeszcze jest Konfederacja.

    No dobra starczy tej riposty, ktoś na te socjale i 80% podatki musi pracować hołoto bezmyślna. Cieszcie się, że jeszcze ma kto.

  • Tak brawo, tylko ja, jako niewierny Tomasz, od razu się doszukuje drugiego dna; może chciał zaistnieć, kontrowersje zawsze wypychają na wierzch, słyszał, ktoś o nim wcześniej?

 2. Dzis u mnie w pracy (UKSW w Warszawie) podczas senatu, toczyly sie rozmowy o ewentualnym wymogu szczepien :D Mam to info z pierwszej reki, od dyrektorki biblioteki, czyli mojego dzialu. Na okolo 30 pracownikow biblioteki, tylko ja i chyba z 5 osob sie nie zaszczepilo, czekam na dalszy rozwoj wypadkow :D Jak cos im sie uroi w tych chorych glowach, to bede probowal sie kontaktowac z Panem Braunem, lub innym poslem Konfederacji.

  • A może wielu nie miało odwagi przyznać, że się nie zaszczepiło (albo że kupili lewe kwity na szprycę)?
   Moja znajoma pracuje na Zachodzie w domu opieki starców. Tylko masoni albo ew. sympatycy są tam przyjmowani, bo to ICH dom. Zobaczyła ostatnio ich karty szczepień, i wszyscy ci, którzy chodzą na te ich zebrania loży (późnym wieczorem), nie zaszczepili się!
   Tylko pojedyńcze sztuki, ktore są sympatykami loży i którzy nie chodzą na zebrania – ci się zaszczepili. Rozumiecie?

   • Mogłem kupić kwit na szprycę ale nie kupiłem. Moim zdaniem, byłaby to zdrada tych którzy ryzykują więcej ode mnie. Jak mi wiadomo, mojego zdania nie podzielaja coponiektórzy posłowie Konfy. Ci zaszczepieni.

    • Szacun, @ciupaga! Moim zdaniem dzisiaj lewy kwit na szprycę to coś w ten deseń, jak lewa kenkarta za okupacji. Nie ma sensu ginąć za brak dokumentu. Zatem proponuję pozbyć się – przyznaję, szlachetnych – obiekcji. Będziesz dla nas bardziej pożyteczny posiadając lewe papiery.

 3. Mało kto podważa sens szczepień, teraz nie ma szczepień tylko trwa szprycowanie warunkowo dopuszczonym eksperymentalnym preparatem inż. genetycznej.

 4. ciekawe kiedy polscy aktorki i aktorzy przestana się zeszmacać i podlizywać władzy występując w kłamliwych reklamach np szczepów które powodują ubijanie Polaków czy NOPy Polakom?A może przestanie grać w teatrach czy filharmoniach gdzie jest jawna faszystowska segregacja?Czy chociaż 1/ słownie jeden/ aktor okaże HONOR POLAKA?

  • Gdyby to byli POLACY to pewnie tak, ale że to polskojęzyczne potomstwo mośka, helmuta i saszy to chyba sie nie doczekasz….

Comments are closed.