Dr Sutkowski grzmi: „Nie należy rozmawiać z idotami”. Marzą mu się paszporty covidowe

Dr Michał Sutkowski
Dr Michał Sutkowski "testujący" skuteczność maski/Fot. screen Twitter
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Pandemiczny ekspert dr Michał Sutkowski w programie „Newsroom” WP stwierdził w kontekście mniemanej pandemii, że „nie należy rozmawiać z idiotami”. Przekonywał też, że wprowadzenie paszportów covidowych jest koniecznością, podpierając się przy tym „argumentami naukowymi”.

– Przeczekamy tę falę i jakoś damy sobie radę? – pytał dziennikarz Wirtualnej Polski. – To wszystko zależy tak naprawdę od nas, od wielu decyzji. Po pierwsze szczepienia, po drugie kontrole i autokontrole DDM-u, ale po trzecie paszporty covidowe. Jeżeli to wszystko wprowadzimy, będzie dobrze – uspokajał dr Michał Sutkowski.

– Ja wiem, że nie da się pogodzić politycznie wody z ogniem, potrzebny jest niewątpliwie kompromis, ale trzeba odrzucić skrajności – dodał prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.

Pytany, gdzie leży ten kompromis, odparł: „To bardzo proste”. – My mówimy tak: „Nicea albo śmieć, lockdown albo wolność”. A mamy narzędzia, które są pośrodku. Pewnie trochę bliżej Austrii niż Szwecji, tak przynajmniej uważamy, tak przynajmniej większość, zdecydowana większość środowiska medycznego, w tym Rady Medycznej, uważa – że powinny być regulacje dotyczące paszportów (covidowych – przyp. red) – utrzymywał.

– Trzeba – jeszcze raz powtórzę – odrzucić skrajności, dlatego że zgodziłbym się z Albertem Einsteinem, takie dramatyczne skrajności, bez oczywiście nazwisk. Ale panie redaktorze, nie należy rozmawiać – jak powiedział Albert Einstein – z idiotami, bo najpierw sprowadzą nas do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem – mówił Sutkowski.

Paszporty covidowe

Padło też pytanie, w jakich sytuacjach i miejscach obowiązkowe miałoby być legitymowanie się paszportem covidowym.

– To musi, czy powinno być, według nas właśnie podstawą pewnego kompromisu politycznego. Bo musi być to wysoko ustanowione prawo, a więc zapewne ustawa. Nie tylko moim zdaniem regulacja dotycząca przedsiębiorców – to oczywiście tak, ale gdzie? Otóż bardzo proste. No np. teatry, kina, imprezy sportowe, dyskoteki, boiska, siłownie, transport daleki. Można to ustalić w drodze kompromisu – wyliczał pandemiczny ekspert.

– Taka regulacja jest potrzebna, bo mamy rzeczywiście bardzo dużo zgonów z powodu Covidu, bardzo dużo przeciążeń ochrony zdrowia z powodu Covidu, ale także upominając się o pacjentów niecovidowych, którzy mają utrudniony dostęp do opieki medycznej. I to trzeba zrobić – przekonywał.

– To trzeba zrobić, to wydaje się bardzo racjonalne. Trzeba uzyskać pewien kompromis, pewnie polityczny, a nawet na pewno polityczny, w tym zakresie, odrzucając te idiotyczne skrajności i nie krzycząc Szwecja, Austria, nie przerzucając się argumentami niemedycznymi, tylko wsłuchać się w głos ekspertów i powiedziałbym to jest ten moment, kiedy trzeba słuchać ekspertów – grzmiał Sutkowski.

Źródło: wp.pl

40 KOMENTARZE

 1. Kochani, mimo tragicznych cierpień i potwornych spustoszeń, jakie pozostawia po sobie pandemia, podżegacze antymaseczkowi, dla których pandemia jest tylko okazją do warcholstwa, gotowi byliby wtrącić świat w nowe nieszczęście. Dlatego też w obronie zdrowia publicznego rozlega się dziś potężny głos milionów ludzi w Polsce. Naród polski przyjmuje żywy udział w tej walce o zdrowie nasze i naszych bliskich. I tak was wyszczepimy i zamaskujemy, chuligani! Nie po dobroci – to siłą!

 2. P dolę ekspertów. Eksperty twierdziły że szczepionka będzie uniemożliwiać transmisję. Że będzie chronić przed zgonem. Że nie będą konieczne kolejne dawki. Eksperty nie były w stanie przewidzieć nopów które dopisywane były później. Eksperty rozkładają ręcę i robią się czerwone jak zada im się pytanie spoza oficjalnej linii narracji zbudowane wokół dogmatów tej narracji (np „skoro działają to czemu izrael”). Eksperty nie były w stanie przewidzieć inflacji po masowym dodruku pieniądza…

 3. Sutkowski już dawno udowodnił, że jest ifiota, więc jak najbardziej nie powinniśmy z nim rozmawiać ani go słuchać.

  • To mnie zdumiewa, dlaczego ktos z tym jegomksciem jeszcze rozmawia. Ktos wie jaki byl tytul jego prawcy doktorskiej? Bo przeciez nie mozna uzywac tytulu dr jesli się niebobronilo pracy doktorskiej, wiec czlonek rasy medycznej napewno doktorat obronil, prawda?

 4. Einstein jest autorem także innego powiedzenia: szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów. Na pytanie, kto jest szaleńcem, no to już musi Pan, panie Sutkowski odpowiedzieć sobie sam.

 5. Co może mieć istotnego do powiedzenia człowiek który bada skuteczność maseczek psikajac na nie. Czy on uważa że tak robi się naukę? Takim osobom należy odbierać tytuły naukowe włącznie z tytułem ukończenia szkoły podstawowej. Przynosi wstyd nauce.

 6. Rozumiem, że sam siebie (bezdyskusyjnie) uznał za tego eksperta?
  Jestem u progu zmiany systemów politycznych w Europie. Przechodzimy płynnie do dyktatury, zarządzanej na wzór dobrej ideologicznej korporacji. A może i nie na wzór…

 7. Prawda jest taka że zawinił Donald Trump. Przez 4 lata nie wywołał żadnej wojny i BlackRock i inni decydenci finansowi nie zarobili, więc trzeba skosić kilkadziesiąt miliardów dolarów na niby-szczepionkach. Jak w wesołym miasteczku – co się straci na huśtawkach, to się zarobi na karuzeli.

 8. W XIX wieku ciemne chłopstwo uważało że drabina przy domu chroni przed pożarem. Dzisiaj ich ideowi spadkobiercy twierdzą że paszport kowidowy chroni przed epidemią.

 9. Ależ tym „ekspertom” pod czachą się dziś musi gotować:
  RÓWNOCZEŚNIE przekonywać:
  a) niezaszczepionych – że MUSZĄ przyjąć 1 i 2 dawkę, bo to dla nich koniec strachu i ratunek od covida i śmierci
  ORAZ
  b) zaszczepionych dwoma dawkami – że MUSZĄ pilnie przyjąć trzecią dawkę, bo dwie pierwsze nie działają i grozi im covid i śmierć…

 10. Ciekawi mnie , gdzie jest granica wytrzymałości społeczeństw i pojedynczych ludzi, i jak może wyglądać jej przekraczanie….. a zapewne to nastąpi… Zbliżamy się do zagadnień, które uruchamiały lawiny. W sytuacjach ostatecznego zagrożenia prawa do wolności i prywatności, strach przestaje działać. Rachunek polityczny : za kłamstwa, manipulacje i ostateczny zgon służby zdrowia w stanie krytycznym, będzie wysoki.
  Tak, dyskusja z idiotą jest niebezpieczna.

 11. Podeślijcie niedoukowi z tytułem medyka publikacje z Lancetu, jak eksperymentalna szpryca nie hamuje zakażeń i rozsiewania. Ludzie mają pamięć kury z grzędy, szpryca miała być przechowywana w -70 stopniach teraz w zwykłych lodówkach się nie psuje, skuteczność ponad 90%, widać po najbardziej wyszprycowanych krajach. Maski nie hamują wirusa,jest mnóstwo badań, przez dziury wielkości mikrona bez problemu przejdą wirusy wielkości nano, nawet jak sobie boki maski przylepią oszołomy plastrem.

 12. „Pewnie trochę bliżej Austrii niż Szwecji, tak przynajmniej uważamy, tak przynajmniej większość, zdecydowana większość środowiska medycznego, w tym Rady Medycznej, uważa – że powinny być regulacje dotyczące paszportów” i
  nnymi słowy nie ważne czy i jak jesteś leczony ważny abyś miał kod kreskowy.
  SUPER CYMBAŁ LEVEL HARD UNLOCKED!

 13. Ten konował do niedawna był stałym gościem Radia Maryja w audycjach propagandy kowidiańskiej i naciągania starszych ludzi na rozmaite komercyjne szczepienia, przed którymi do niedawna przestrzegało nawet ministerstwo zdrowia w czasach normalności.

  Tym typem spod ciemnej gwiazdy lobbingu powinno się zająć CBA.

 14. Z cytatem o idiotach też się panu pokręciło. Powiedział to Mark Twain, a nie Einstein. Ale Einstein brzmi poważniej i więcej ludzi pomyśli: ale mądry ten Sutkowski. Co do pana wywodów – nie tylko tutaj – dotyczących statysty, to podeślę panu jeden, może się przyda:
  Statystyki nie kłamią – kłamią statystycy. Odszuka pan sobie kto to powiedział?

 15. i dlatego ten co? pokazuje swoją zużytą pieluchę, facet nie ma pojęcia o wirusach a jego bajdurzenie pasuje do reszty ex pertów

Comments are closed.