Rzym odnotowuje rekordy ekstremalnych zjawisk. Nie ma przypadków…

Lewicowa burmistrz Rzymu Virginia Raggini nie potrafi odróżnić symbolu Wiecznego Miasta - Koloseum od amfiteatru w Nimes we Francji. Zdjęcie:8wonder.uk
Lewicowa burmistrz Rzymu Virginia Raggini nie potrafi odróżnić symbolu Wiecznego Miasta - Koloseum od amfiteatru w Nimes we Francji. Zdjęcie:8wonder.uk
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Podobno nie ma przypadków, ale są tylko znaki. Rzym jest tym włoskim miastem, w którym w ostatnim dziesięcioleciu padł rekord ekstremalnych zjawisk pogodowych. Dla jednych są to „zmiany klimatyczne”, ale może warto spojrzeć na to zjawisko jako na „znak” dotyczący stolicy Kościoła?

Rejon stolicy Włoch nawiedzają trąby powietrzne, powodzie i susza na wyjątkową skalę – stwierdza raport Ligi Ochrony Środowiska (Legambiente). W analizie dotyczącej ostatniej dekady wymieniono 56 skrajnych wydarzeń w Wiecznym Mieście.

To między innymi 33 lokalne powodzie po gwałtownych ulewach i wystąpienie rzeki z brzegów, paraliż ruchu i transportu publicznego, szkody w wyniku siedmiu trąb powietrznych, długotrwała i dotkliwa susza w 2018 roku, nadzwyczaj wysokie temperatury i huraganowy wiatr.

W tym roku pięć razy dzielnice miasta były zalane po intensywnych opadach deszczu. W wyjaśnianiu tego ostatniego zjawiska może nie trzeba od razu sięgać po teorię „znaków” lub „zmian klimatu”. Podobne „zjawiska” dotyczą nawet Warszawy. W tym przypadku warto przypomnieć, że w Rzymie rządzi… lewicowy burmistrz Roberto Gualtieri.

Szef oddziału Ligi Ochrony Środowiska w regionie Lacjum Roberto Scacchi mówi, że miastu groża powodzie, blokada komunikacji, straty i zagrożenie dla ludzi i dodaje, że „do Rzymu należy krajowy rekord ekstremalnych zjawisk związanych ze zmianami klimatycznymi”.

W mieście, jak się zauważa, doszło do połączenia efektów zmian klimatycznych i jego odwiecznych problemów. Jednym z nich jest niewydolny system absorpcji wody deszczowej, także z powodu samowoli budowlanej na terenach zagrożenia hydrologicznego.

Źródło: PAP

24 KOMENTARZE

 1. To jest przejaw miłosierdzia Bożego, Bóg nie chce śmierci grzesznika tylko zbawienia. A każdy kochający Ojciec karci swoje niesforne dziecko. Tak jak dziś karci Naszych Komunistów przy władzy np. Poprzez Partów ze wschodniej granicy.

  • Ten papież co teraz jest na stanowisku , to jest MASON szatanista , wystarczy spojrzeć na jego ręce jak się wypowiada i gdzie je trzyma i o tym jest dużo dokumentów w internecie …

 2. „dotyczący stolicy Kościoła”

  Ojczyzną Kościoła i jego stolicą jest Niebo. Rzym może być co najwyżej siedzibą odstępczej ludzkiej organizacji.

 3. Ci szaleni amerykanie HAARP-ami robią za „bogów”. Stąd te zjawiska. A Pan Bóg i tak już ma tylko połowę wiernych bo są to ci co nie przyjęli znaku szatana/patrz 666 w patencie /. Szkoda że hybrydy o tym nie pomyślały wcześniej,sprzedając swoje dusze za wycieczki, wstęp do barów, dyskotek. Czy w piekle będzie ważny wasz paszport? Bo niebo to wy macie już z głowy!

  • „Dlatego w jednym dniu przyjdą na nią jej plagi, śmierć, smutek i głód i zostanie spalona ogniem, bo mocny jest Pan Bóg, który ją osądzi” (Apokalipsa 18,8). Istnieją przypuszczenia, że Rzym zapadnie się dosłownie pod ziemię po wybuchu wulkanu, a w jego miejscu powstanie kaldera.

  • Rzym to, z małymi wyjątkami, infrastrukturalna ruina. Prąd, kanalizacja, gaz itp.
   Podobną ruiną jest NY, który pozostał technicznie gdzieś na poziomie lat 30tych.
   Te parę wypasionych restauracji i muzeów nowoczesnego miasta nie czynią.

   Takie miasta muszą się prędzej czy później posypać.

   • Byłem w klasycznej trattorii na końcu ulicy Julia w Rzymie.
    To w samym sercu Rzymu. O 2. w nocy, sami Rzymianie, zero turystów.
    Czyli rzymska norma.
    Poszedłem się odlać i szukam kurka, aby umyć ręce. Ni ma.
    Okazało się, że do tego służy nożny pedał. Żeliwne badziewie, odlane w 1929 roku w Niemczech :D

 4. No jakże – Powodzie? A miały być ekstremalne susze. Jak widać, naukowcy, jak trzej bracia (z bajki), którzy nieomylnie – przepowiadali pogodę. Pierwszy przepowiadał – deszcz, drugi – słońce, a trzeci – trochę tego i trochę tego

 5. „Upadł, upadł Babilon – stolica.
  I stała się siedliskiem demonów
  i kryjówką wszelkiego ducha nieczystego…. Bo winem zapalczywości swojego nierządu napoiła wszystkie narody, i królowie ziemi dopuścili się z nią nierządu, a kupcy ziemi wzbogacili się ogromem jej przepychu.” – (Apokalipsa 18:2-3)

  • „I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Ludu mój, wyjdźcie z niej,
   byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli:
   Bo grzechy jej narosły – aż do nieba,
   i wspomniał Bóg na jej zbrodnie” – (Apokalipsa 18:4-5)

  • „Bezbronne ludzkie tajemnice,
   Dalekonośna woń fermentu:
   Szeptem szpiegowi donosiciel
   Zdradza tożsamość dysydentów.
   Szare habity wśród opończy
   Zdają się słuchać nader bacznie:
   Bo pewne jest, że coś się kończy,
   Ale ważniejsze – co się zacznie”

   Fragment tekstu piosenki Jacka Kaczmarskiego – „Przepowiednia Jana Chrzciciela”

   • „Przepowiednia Jana Chrzciciela – Kaczmarski” – (Wideo)

    Animacja Muzeum Narodowego w Krakowie do obrazu Pietera Brueghla Młodszego „Kazanie św. Jana Chrzciciela” – kopii obrazu P. Bruegla Starszego pod tym samym tytułem.

  • „Magiczne Rytuały Światowych Elit” – (Wideo)

   „Satanistyczny Spisek w Hollywood – Tajny Plan – Spiskowe Teorie” – (Wideo)

   „Mel Gibson POTWIERDZA Satanistyczny i Pedofilski Spisek w Hollywood” – (Wideo)

 6. Deszcze może i bywają intensywne, niemniej powodziom można znacznie pomóc – zwłaszcza w miastach – betonując i asfaltując coraz większe obszary przy pozostawieniu tej samej niewydolnej kanalizacji. Ten proces widać również u nas, całkiem jakby były realizowane jakieś wytyczne.

 7. Wolne żarty.
  Gugiel w haśle „kataklizm w Rzymie” znajduje Nerona. Poza tym jakieś popierdułki typu grad, deszczyk, trzęsionka ziemi.

 8. Włochy jako jedyne wychyliły się jankesom jak ci zarządzali embargo na handel w Chińcami w 2019r. Za to jako pierwsi dostali covid/ słynny mecz zarażający/i nastąpiły te szalenstwa-ataki pogodowe. A zrobili im/ a potem i nam, to wszystko jankesi przy pomocy HAARP, podwodnych odpałów jądrowych w morzu czy robienia pożarów i odpalania wulkanów z orbity bronią termiczną/ a mają taką/.

Comments are closed.