Rosja zaatakowała Polskę. „Był atak, ale go odparliśmy. Zagrożenie wzrasta z każdym dniem”

Polska Rosja macierewicz putin
Antoni Macierewicz i Władymir Putin. / Źródło: PAP

Minister obrony Antoni Macierewicz powiedział, że doszło do kolejnego ataku cybernetycznego ze strony Rosji, i że w Polsce został on odparty. Jak dodał, „to zagrożenie wzrasta z każdym dniem”.

„Mieliśmy już trzeci kolejny atak cybernetyczny ze strony Rosji. Na szczęście w Polsce go odparliśmy. Ale to zagrożenie wzrasta z każdym dniem” – powiedział Macierewicz w TVP1.

Czytaj też: To nagranie wzrusza do łez. Zobacz rekcję małej dziewczynki na wiadomość, że zostanie adoptowana [VIDEO]

Jak mówił minister Obronny Narodowej:

„Zaatakowane przedsiębiorstwa na Ukrainie, które miały swoje oddziały w innych krajach – o ile w innych krajach europejskich zostały zablokowane, to w Polsce nie”. 

„W Polsce udało się uniemożliwić oddziaływanie na te przedsiębiorstwa, na ich systemy komputerowe”- powiedział minister obrony nie zdradzając dalszych szczegółów.

-Mogę powiedzieć, że systemy, które posiadamy, którymi kierują głównie ludzie odpowiedzialni za Narodowe Centrum Kryptologii, są bardzo skuteczne. Wciąż Polska ma najlepszych kryptologów, najlepszy software na świecie”- zaznaczył Macierewicz.

Jak dodał, trzeba sobie uświadomić, że sprawa obrony cybernetycznej, to nie jest kwestia „jakiejś wąskiej dziedziny”. Atak cybernetyczny w dzisiejszych czasach może zniszczyć potencjał obronny i w ogóle potencjał całego państwa– stwierdził szef MON.

Odnosząc się do zapowiedzianej budowy polskich wojsk cybernetycznych, Macierewicz zaznaczył, że proces ten wymaga czasu.

Jak mówił, to budowa pomieszczeń i pracowni na odpowiedni sprzęt, ale także dobór kadry, co jest zadaniem dużo poważniejszym. Chcemy, żeby ona docelowo liczyła tysiąc cyberżołnierzy – ludzi, którzy będą kierować naszą obroną cybernetyczną – podkreślił minister.

Czytaj też: Wstrząsające relacje seksualnej niewolnicy ISIS. „Gwałt jest konieczny, aby stać się muzułmanką”

TVP1/PAP/ Wolność24

1 KOMENTARZ

  1. Koza ten minister– USA nas atakuje , Niemcy Germany nas atakują !! UE e Ameryka atakuje naszych obywateli !!

    Ataki elektryczne to jest na co dzień nawet w kiblu , Obyczaj dzienny .

Comments are closed.