Kaczyński ujawnia: „To ja wymyśliłem program 500 Plus. Pomysł powstał przy kolacji”

Kaczyński PiS Sondaż opozycja
Jarosław Kaczyński - prezes PiS. / fot. PAP

Jarosław Kaczyński przyznał, że to on jest autorem pomysłu programu 500+.

„Wiadomosci”, flagowy program informacyjny TVP poświęcił poniedziałkowe wydanie sukcesom rządów PiS, a właściwie dominującej roli Jarosława Kaczyńskiego w przeprowadzeniu reform naszego państwa. W końcówce ‚Wiadomości” red. Danuta Holecka przeprowadziła wywiad z najbardziej wpływowym polskim politykiem.

Czytaj też: Prokuratura odmawia wszczęcia śledztwa ws. słów Kaczyńskiego. Opozycję można nazywać „zdradzieckimi mordami” i „kanaliami” byle nie wskazywać konkretnych osób

Podczas tego programu Jarosław Kaczyński przyznał się, że to on jest autorem programu 500+, który stworzył i doprecyzował.

Kaczyński przyznał, że sama koncepcja płacenia na dzieci jest autorstwa prof. Rybińskiego, który podczas pewnej kolacji w Krakowie rzucił pomysł 1000 zł na każde dziecko.

Czytaj też: „Mój syn mógłby być premierem”. Te słowa Kornela Morawieckiego nie spodobają się niektórym w PiS

Podczas programu ex-premier za najważniejszy sukces uznał, że udało się przekonać Polaków, iż Polskę można zmienić, że to, co wydawało się niemożliwe, można przekuć na możliwe. W efekcie po 2 latach okazało się, że jesteśmy znacznie bogatsi niż byliśmy, ponieważ skończyło się marnotrawstwo i rozkradanie publicznych pieniędzy.

Lider rządzącej partii powiedział, że teraz najważniejszym zadaniem jest program Mieszkanie+ oraz uwolnienie Polaków z kredytowej niewoli.

Źródło: TVP1

Czytaj też: Tak komisja Millera szukała winnych katastrofy w Smoleńsku. Szokujące zapisy stenogramu

2 KOMENTARZE

Comments are closed.