Europa coraz niebezpieczniejszym regionem. Wydano specjalne ostrzeżenie. „Trzeba uważać podczas podróży do ośrodków turystycznych i miejsc biznesowych”

źródło: "Dayli Express" screen

Brytyjskie Biuro Spraw Zagranicznych oraz Wspólnoty na podstawie badań International SOS wydało ostrzeżenie dla Brytyjczyków, żeby wybierając się do Niemiec lub do Włoch pozostali czujni. W ciągu ostatniego roku Europa zaczęła być postrzegana jako jeszcze niebezpieczniejszy region niż wcześniej. 

International SOS to największa na świecie firma świadcząca usługi w zakresie bezpieczeństwa medycznego i podróży, której klientami są prawie dwie trzecie firm z Fortune Global 500.

SOS sporządził skalę zagrożeń związanych z terroryzmem, niebezpieczeństwem na drodze oraz zagrożeniami medycznymi w poszczególnych miejscach na świecie.

Twierdzi, że ryzyko medyczne analizowane jest przez „ocenę szeregu zagrożeń dla zdrowia i czynników łagodzących, w tym: chorób zakaźnych, czynników środowiskowych, medycznych danych, standardu dostępnej lokalnej medycyny ratunkowej i opieki stomatologicznej, dostępu do wysokiej jakości materiałów farmaceutycznych i kultury , bariery językowe lub administracyjne.”

Zobacz: Skandal z byłym prezydent USA Georgem Bushem seniorem. Ta kobieta oskarża go o molestowanie. „On złapał mnie za tyłek” [VIDEO]

Ryzyko terroru, uwzględnione w ryzyku bezpieczeństwa, mierzy się za pomocą następujących czynników: „Ocena ryzyka bezpieczeństwa podróży ocenia zagrożenie dla podróżnych na podstawie przemocy politycznej (w tym terroryzmu, rebelii, politycznie motywowanych niepokojów i wojny), niepokój (w tym przemoc na tle religijnym, społecznym i etnicznym) oraz brutalne i drobne przestępstwa.”

Może to obejmować ataki terrorystyczne ze strony ISIS lub np. niedawne polityczne zamieszki w Katalonii.

Podróżni mogą wyszukiwać dowolne wybrane miejsca docelowe na interaktywnej mapie, aby uzyskać informację na temat aktualnych problemów w danym kraju.

Zobacz: Wiktor Orban zdradza szatański plan Brukseli. Celem całkowite zniszczenie państw narodowych, wyrugowanie chrześcijaństwa i utworzenie Stanów Zjednoczonych Europy

Oprócz opublikowania mapy, Międzynarodowy SOS zapytał globalnych liderów biznesu o ich wzmożone obawy związane z podróżami, biorąc pod uwagę najnowsze informacje o atakach terrorystycznych, klęskach żywiołowych i epidemiach zdrowotnych.

Co zaskakujące, 78 procent uważało, że Stany Zjednoczone mają największy problem z bezpieczeństwem, a podróże do kraju stają się bardziej ryzykowne w ciągu ostatniego roku.

Zaledwie 59 procent wskazało na Europę jako najgorsze miejsce podróży pod względem bezpieczeństwa.

Według połowy pytanych, Afryka i Bliski Wschód zostały uznane za bezpieczniejsze w ostatnim roku (51 procent).

Dr Doug Quarry, dyrektor medyczny grupy Health Intelligence for International SOS wyjaśnił, jak badać problemy w poszczególnych krajach.

Zobacz: Miało być zbrojne powstanie? Przywódcy Katalonii chcieli własnej armii, która stawiłaby opór siłom przysłanym z Madrytu

Ponieważ zagrożenia, takie jak plaga na Madagaskarze, mogą być szybkie, wgląd w czasie jest krytyczny dla podróżnych i organizacji, aby uniknąć potencjalnie katastrofalnych konsekwencji – powiedział. Kraj ten nawiedziła ostatnio epidemia dżumy.,

Ekspert ujawnił również wskazówki, jak zachować bezpieczeństwo na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Wielkiej Brytanii.

W ciągu ostatnich kilku lat widzieliśmy wiele popularnych  turystycznie miejsc dotkniętych terroryzmem – powiedział James Wood, z International SOS and Control Risks.

Wydarzenia takie jak ataki w Barcelonie i Paryżu, pokazują, że pewne podstawowe przygotowania i zachowanie czujność, szczególnie w zatłoczonych miejscach, które przyciągają zarówno turystów, jak i podróżujących w interesach, są bardzo istotne – stwierdził.

Brytyjczycy wyjeżdżający za granicę nie muszą zmieniać swoich planów, ale niewielka korekta ich zachowania może mieć duże znaczenie – apelował.

Powinni być świadomi zagrożeń związanych z bezpieczeństwem podróży, nawet podczas podróży do popularnych ośrodków turystycznych i biznesowych, takich jak Londyn i Madryt – dodał.

Zobacz: Donald Tusk z fałszywą „troską” o Polsce po Marszu Niepodległości. Paweł Kukiz mocno go zrugał

Źródło: „Daily Express”