USA: Tygodnik „Time” przyznał tytuł człowieka roku 2017. Nie trafił on jednak do rąk Donalda Trumpa

Człowiek Roku 2017. Foto: Time
Człowiek Roku 2017. Foto: Time

Od jakiegoś czasu spekulowano, że tytuł ten nie przypadnie prezydentowi USA drugi raz z rzędu, tym bardziej po ostatnim wpisie samego Trumpa na Twitterze. Poinformował on wtedy redakcję „Time”, że nie jest zainteresowany otrzymaniem tego zaszczytnego tytułu. 6 grudnia oficjalnie ogłoszono, że tytuł „Człowieka Roku 2017” przyznano ruchowi sprzeciwiającemu się molestowaniu #metoo.

Przypomnijmy, że prezydent USA napisał wówczas na Twitterze, że według niego, nie jest to dobre rozwiązanie, podobnie jak w ubiegłym roku, a do tego musiałby się zgodzić na wywiad i sesję zdjęciową.

Trzy godziny po twittcie prezydenta na profilu magazynu „Time” pojawił się wpis, w którym stwierdzono, że prezydencka wersja dotycząca wyboru „Człowieka Roku” nie jest zgodna z prawdą, a do ogłoszenia werdyktu, czyli 6 grudnia, sprawa nie będzie komentowana przez redakcję.

Czytaj także: Ostatni krok przed wejściem na minę. Trump nakazal przenieść ambasadę do Jerozolimy

Obecna decyzja nie jest zaskoczeniem na amerykańskim rynku.

– „Przyznanie tytułu „Człowieka Roku 2017″ dla ruchu sprzeciwiającemu się molestowaniu, to akt uznania dla setek kobiet, a czasami i mężczyzn, którzy zdecydowali się opowiedzieć swoje historie. Ich odwaga zmienia społeczeństwo i nastawienie do seksualnego molestowania” – powiedział redaktor naczelny „Time’a” Edward Felsenthal.

Dodajmy, że pierwsze oskarżenia na szeroką skalę w USA o molestowanie pojawiły się w październiku w dzienniku „The New York Times” i tygodniku „The New Yorker” i dotyczyły króla amerykańskich producentów filmowych Harveya Weinsteina.

Milczenie w tej sprawie przerwały dopiero hollywoodzkie gwiazdy.

Czytaj także: Wielki połów CBA na prestiżowej uczelni. Złowiono prawdziwe szychy

Później lawinowo doszło do oskarżeń najbardziej wpływowych mężczyzn w polityce i mediach. Wielu straciło pracę, a do dziś trwają dochodzenia.

Tradycyjnie „Time” przyznaje tytuł człowieka roku osobom, grupom lub ideom, które zdaniem tygodnika, miały największy wpływ na wydarzenia społeczne lub polityczne.

Nagroda ta przyznawana jest w USA od 1927 roku.

źródło:IAR

1 KOMENTARZ

  1. No nie wiem, czy zaszczytem jest znaleźć się na okładce lewicowego pisma, którą zdobiła swego czasu podobizna Stalina.

Comments are closed.