NIE dla biurokratycznej opresji!

REKLAMA

Grzegorz JaszczuraPod hasłem „NIE dla biurokratycznej opresji” Grzegorz Jaszczura z KNP, który startuje do rady miasta w Dąbrowie Górniczej z listy PiS, przedstawił swój program wyborczy.

Prawicowy program Jaszczury składa się z 12 punktów:

REKLAMA

1. Działania na rzecz rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw w celu stworzenia nowych miejsc pracy i zahamowania emigracji Dąbrowian.
2. Zatrzymanie procesu zadłużania miasta, zakazanie zaciągania długu publicznego poprzez ograniczenie wydatków do wielkości dochodu budżetu. Spłacenie długu publicznego w możliwie krótkim czasie.
3. Prywatyzacja mienia komunalnego, docelowo likwidacja MZBM-u.
4. Obniżenie do minimalnych stawek określonych przez Ministerstwo Finansów wszystkich podatków i opłat pobieranych przez gminę. Likwidacja innych opłat, jeżeli jest to dopuszczalne.
5. Obniżenie kosztów usług komunalnych, w tym ceny wody. Doprowadzenie do funkcjonowania konkurencji w tym zakresie.
6. Uporządkowanie działań w zakresie bezpieczeństwa i dostosowanie do obszaru miasta ilości komisariatów. Unormowanie spraw monitoringu i wykorzystanie inicjatyw mieszkańców dla poprawy bezpieczeństwa. Likwidacja straży miejskiej.
7. Uporządkowanie sytuacji w służbie zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem specjalistycznego szpitala miejskiego.
8. Uporządkowanie sytuacji w oświacie dąbrowskiej. Zwiększenie kompetencji dyrektorów szkół. Ograniczenie roli gminy do kontroli rozdysponowania środków.
9. Uporządkowanie dotowania sportu i kultury fizycznej oraz usług kulturalnych na terenie gminy. Zwiększenie nakładów na sport szkolny kosztem zmniejszenia nakładów na sport profesjonalny. Zlecenie organizowania usług kulturalnych różnym agencjom, na tych samych warunkach korzystającym z infrastruktury gminnej.
10. Poprawa komunikacji w mieście, usunięcie przyczyn zakłócających i utrudniających ruch drogowy. Uwolnienie rynku komunikacji miejskiej, docelowo wycofanie dopłat dla KZK GOP.
11. Uwiarygodnienie wobec społeczeństwa funkcjonowania instytucji samorządowych i wprowadzenie faktycznej kontroli rady miejskiej nad władzą wykonawczą. Zmniejszenie diet radnych o 50 procent. Odbiurokratyzowanie urzędów i instytucji samorządowych. Likwidacja dublujących się organów gminy. Zmniejszenie ilości etatów, wynagrodzeń i zakresu działań administracji do niezbędnego minimum.
12. Zwiększenie autonomii i samorządności dzielnic oraz wpływu mieszkańców na rozdysponowanie środków budżetowych.

Zobacz także: Politycy KNP na listach wyborczych PiS

REKLAMA