1procent

Zapraszamy do przekazania 1% swojego podatku na propagowanie wolnego rynku. Wypełniając w tym roku zeznanie podatkowe (m.in. PIT-28, PIT-36, PIT- 36L, PIT-37, PIT-38), lub akceptując już wypełnione przez urząd skarbowy, wskaż organizację pożytku publicznego o numerze KRS: 0000438043.

W podziękowaniu za Twoją ofiarność wyślemy Ci książkę „Wolniewicz. Zdanie własne” (Sommer, Wolniewicz)

Za 2020 rok PIT rozlicza za Ciebie urząd skarbowy, od 15 lutego Twój e-PIT będzie dostępny w serwisie podatki.gov.pl.

Sam decydujesz, czy chcesz skorzystać z tak przygotowanego zeznania podatkowego, czy też wypełnisz je samodzielnie i złożysz zeznanie do urzędu skarbowego. Masz czas do 30 kwietnia 2021 roku.

Jak zaakceptować PIT rozliczony przez urząd skarbowy

1. W serwisie podatki.gov.pl wybierz „Twój e-PIT”

2. Masz wybór:
• użyj swojego profilu zaufanego,
• lub – jeśli go nie posiadasz – wpisz swoje dane:
– PESEL (albo: NIP i datę urodzenia)
– kwotę przychodu z deklaracji za rok 2019
– kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za 2020 rok

3. Na głównym ekranie zobaczysz informację o OPP, masz do wyboru 3 opcje:
• Jeśli robisz to po raz pierwszy:
– wybierz z listy numer KRS Fundacji Najwyższy Czas: 0000438043
– wskaż cel szczegółowy (jeśli chcesz)
– zaznacz zgodę (jeśli chcesz) na przekazanie nam informacji o 1% podatku

• Jeśli chcesz zmienić OPP:
– wybierz opcję: „Zmieniam organizację”
– wybierz z wykazu OPP Fundację Najwyższy Czas: 0000438043
– wskaż cel szczegółowy (jeśli chcesz)
– zatwierdź tę zmianę

• Możesz tylko zmienić cel szczegółowy
– wybierz opcję: „Zmieniam organizację”
– nie zmieniając numeru KRS, edytuj informację o celu szczegółowym
– zatwierdź tę zmianę

4. Zaakceptuj i wyślij zeznanie

Usługa Twój e-PIT automatycznie wskazuje OPP, która w ubiegłym roku otrzymała od Ciebie 1% podatku. Wskazuje też cel szczegółowy i automatycznie zaznacza zgodę na przekazanie wybranej OPP informacji o 1% według informacji z ubiegłego roku. Możesz oczywiście edytować te dane.

1% od emerytów i rencistów

Jeśli jesteś emerytem lub rencistą, który nie uzyskuje przychodów z innych źródeł, a roczne zeznanie podatkowe wypełnia za Ciebie organ rentowy (np. ZUS). Możesz nas wspomóc i wypełnić PIT OP wpisując tylko numer KRS naszej fundacji 0000438043 i ewentualnie cel szczegółowy oraz zgodę na przekazanie informacji o Tobie jako darczyńcy 1% podatku OPP. To wszystko, pozostanie tylko przekazać to oświadczenie do Urzędu – papierowo, lub elektronicznie. Oświadczenie za rok 2020 na druku PIT-OP można składać do 30 kwietnia 2020 r.

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę wspierasz naszą działalność na rzecz propagowania wolności gospodarczej.

  • Dzięki Tobie rozwijamy media (zwłaszcza internetowe) promujące wolnorynkowy punkt widzenia i organizujemy ogólnodostępne konferencje, na które zapraszamy czołowych przedstawicieli środowiska konserwatywno – liberalnego.
  • Dzięki Tobie głos wolnościowców codziennie, na dużą skalę, rozbrzmiewa w sieci, a dwa razy w roku mogą Państwo osobiście spotkać się z czołowymi przedstawicielami naszego ruchu.
  • Twój jeden procent to prawdziwy dar na wolność w Polsce, który jest potrzebny szczególnie teraz, gdy fala socjalistycznej propagandy zdaje się wzbierać!

Walczymy o prawdziwą wolność 24 godziny na dobę!

Za każde rozliczenie podziękujemy skromnie papierową książką „Wolniewicz. Zdanie własne (Sommer, Wolniewicz)”. Książka to pierwszy wywiad-rzeka z najbardziej niepokornym polskim filozofem. Ś.P. BOGUSŁAW WOLNIEWICZ to twórca ontologii sytuacji, uczeń Henryka Elzenberga, tłumacz i komentator Ludwiga Wittgensteina. Przez 35 lat był profesorem filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Był jednym z najostrzejszych krytyków upadku cywilizacyjnego i moralnego Europy. Znany z niezwykle celnych, a jednocześnie bezlitosnych i bezkompromisowych analiz sytuacji politycznej. Określał się jako „prawoskrętny”.

Rozlicz PIT w bezpiecznym programie ONLINE

Zachęcamy do rozliczenia podatku PIT przy pomocy renomowanego programu e-pity.pl (wersja online). Z oprogramowania – dostępnego dla Organizacji Pożytku Publicznego – skorzystano ponad 20 milionów razy.

Do jego uruchomienia wystarczy praktycznie dowolny komputer z dostępem do sieci. Aplikacja jest bezpieczna. Wszystkie newralgiczne dane są przetwarzane po stronie użytkownika (nie są – bez Twojej zgody – wysyłane na serwer). Program pozwala w prosty sposób przekazać naszej fundacji 1 procent. KRS 0000438043 jest w nim wpisany w na stałe:

https://www.e-pity.pl/pity-2020/akcja-e-life-jeden-procent-2021-KRS-0000438043–2594

Rozlicz PiT samodzielnie: KRS 0000438043

W rubryce „wniosek o przekazanie 1 proc. podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)” proszę wpisać:
KRS: 0000438043
wnioskowaną kwotę np.: 256,20 zł (tę rubrykę zwykle automatycznie wypełnia program komputerowy wspomagający rozliczanie podatku)