Msza przez komórkę

Wpisujemy w telefonicznej przeglądarce wap adres: wap.iTTv.pl i już po chwili na ekranie pojawia się ołtarz. Dzięki inicjatywie lubelskich księży z parafii Dobrego Pasterza za pomocą telefonu komórkowego możemy uczestniczyć w mszy świętej. Godzinna msza przez komórkę to koszt ok. 5 zł – informuje „Dziennik”. Wierni z Lublina mogą wysłuchać niedzielnego kazania swojego proboszcza na drugim końcu Polski, a nawet kontynentu. Wystarczy włączyć telefon i wirtualnie przenieść się do kościoła. Miejscowi księża jako pierwsi w kraju proponują wiernym msze święte przez telefon.

Wprowadzenie nowatorskiego rozwiązania było możliwe dzięki pomocy jednego z parafian – Andrzeja Filipowicza, na co dzień koordynatora firmy iTTV zajmującej się multimedialnym przekazem internetowym. „W kościele umieściliśmy kamery i mikrofony. 24 godziny na dobę prowadzimy transmisję. W każdej chwili można zobaczyć, co dzieje się w świątyni” – opowiada Filipowicz. „Z przekazu mogą korzystać wszyscy posiadacze komórek z odtwarzaczem multimedialnym. Oczywiście im bardziej zaawansowany technicznie telefon, tym lepsza jakość” – wyjaśnia.

Duża część amatorów wirtualnych mszy łączy się z parafią z Wielkiej Brytanii czy Irlandii. „Mamy też dość egzotycznych gości. Zanotowaliśmy połączenia z Laosu, Chin. Transmisje niedzielnej mszy stale ogląda ktoś z Czech” – wylicza Filipowicz.

podgląd kościoła: http://www.magiccam.pl/sercanie/

Comments are closed.