Macierewicz: jak najszybciej opublikować aneks do raportu z likwidacji WSI

Zdaniem Antoniego Macierewicza, opublikowanie aneksu do raportu z weryfikacji WSI, ze względu na rychłą zmianę premiera, to sprawa „bardzo paląca”. Taką opinię wiceminister obrony wyraził w środę w Radiu Maryja – informuje Polska Agencja Prasowa
– Rzecz w tym, że chociaż to prezydent decyduje o ujawnieniu, to cała maszyneria z punktu widzenia biurokratyczno-decyzyjnego jest realizowana przez premiera, bo to premier jakby drukuje Monitor Polski(…). Zbliża się moment zmiany premiera, zapewne nastąpi pojutrze, więc rzecz rzeczywiście robi się bardzo paląca i niepokojąca. Mam nadzieję, że w ciągu tych najbliższych dni ten materiał zostanie przekazany do wiadomości publicznej – powiedział Macierewicz na antenie katolickiej rozgłośni. – Gdyby miało się tak nie stać, gdyby Platforma miała go zatrzymać, czego rzeczywiście się obawiam, to by znaczyło, że chce ukryć cały szereg przestępstw, nieprawidłowości dotyczących ludzi dzisiaj decydujących na nowo i o służbach, i o mieniu narodowym, którego rozgrabianie jest zarzucane w aneksie – podkreślił poseł PiS i były szef Komisji Weryfikacyjnej WSI.
Aneks do raportu z weryfikacji WSI przekazano prezydentowi 6 listopada. Po zapoznaniu się z aneksem prezydent, zgodnie z prawem przekazuje aneks marszałkom Sejmu i Senatu, przeprowadza z nimi konsultacje, a następnie decyduje o jego upublicznieniu w „Monitorze Polskim”.
W miniony poniedziałek Macierewicz mówił PAP, że w aneksie jest mowa m.in. o „prywatyzacji i informatyzacji wielkich podmiotów”.

Źródło: PAP

Comments are closed.