USA pozbywa się konkurencji: dolary wolności w niewoli

Liberty Dollar to prywatna spółka, która od 1998 r. oficjalnie bije i wprowadza do obiegu własne złote i srebrne monety jako alternatywę dla wciąż tracącego na wartości amerykańskiego dolara. Wydaje też własne banknoty – certyfikaty wymienialne na złoto i srebro. “Dolary wolności”, mimo iż nie gwarantowane przez państwo, są chętnie kupowane i używane w wielu przypadkach jako normalne pieniądze. Całkowita wartość wyemitowanych do tej pory Liberty Dollars szacowana jest na 20 milionów $.

Taka konkurencja najwidoczniej musiała w końcu bardzo zirytować Wuja Sama. Wczoraj rano agenci FBI i US Secret Service wtargnęli do biur i magazynów Liberty Dollar, konfiskując złoto, srebro, wybite monety, certyfikaty, cały sprzęt, dokumentację i komputery. Zablokowano też konta bankowe spółki.

Być może kroplą, która przelała czarę było to, że na świeżo wybitych “dolarach wolności” widnieje podobizna wrogiego establishmentowi kandydata na prezydenta, Rona Paula. Na innych można znaleźć hasło “stop wojnie”.

Tak to jest, jak się próbuje konkurować z państwem na ważnym dla niego polu. Ostatecznym argumentem jest pistolet w ręku funkcjonariusza.

(źródło)

Comments are closed.