Brazylijskie stadiony TYLKO za pieniądze prywatne

Czarny tydzień w sklep-niezalezna.pl
Czarny tydzień w sklep-niezalezna.pl

Brazylia nie wyda ani centa z publicznych pieniędzy na budowę stadionów przed piłkarskimi mistrzostwami świata w 2014 roku – zadeklarował tamtejszy minister sportu Orlando Silva.

Na mundial w 2014 roku Brazylia ma przygotować 18 stadionów. 14 z nich już istnieje i zostanie zmodernizowanych (obecnie żaden nie spełnia wymogów FIFA), a cztery obiekty będą zupełnie nowe. Według Brazylijskiej Federacji Piłkarskiej (CBF) będzie to kosztować 1,1 miliarda dolarów.

„Areny mistrzostw świata zostaną wybudowane za prywatne pieniądze. Państwo nie wyda na nie ani centa ze środków publicznych” – powiedział Orlando Silva, który zadeklarował finansową pomoc rządu przy innych sektorach przygotowań do MŚ, np. poprawie infrastruktury transportowej.

„Mistrzostwa świata będą wspaniałą okazją do wielkiej i gruntownej modernizacji kraju” – dodał minister.

Modernizację sieci dróg i autostrad oraz infrastruktury lotniczej ma wymusić rozgrywanie meczów przez poszczególne drużyny w różnych, nieraz odległych od siebie miastach.

„Wtedy trzeba będzie zabezpieczyć możliwość transportu kibiców. A do tego będą niezbędne nowe drogi i autostrady oraz modernizacja transportu samolotowego, który nie jest w najlepszym stanie” – wyjaśnił.

„Mam nadzieję, że przygotujemy mundial tak, że zmieni się sposób postrzegania Brazylii w świecie” – stwierdził Silva.

Comments are closed.