Waldemar Pawlak: Polska będzie rajem?

REKLAMA

Polska ma być krajem, w którym będzie najłatwiej w Europie prowadzić działalność gospodarczą – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas spotkania z przedsiębiorcami z Amerykańskiej Izby Handlowej.

Pawlak zapowiedział, że priorytetem kierowanego przez niego resortu mają być ustawy dotyczące tzw. better regulation, czyli przepisów ułatwiających prowadzenie działalności gospodarczej. Wicepremier zapowiedział, że po przeprowadzeniu najpilniejszych ustaw deregulujących gospodarkę, w połowie roku, resort zajmie się przygotowaniem przepisów „bardziej przekrojowych”.

REKLAMA

Jego zdaniem, w obowiązujących przepisach powinno się odejść od tzw. ustawy kominowej w spółkach państwowych (regulującej płace kadry zarządzającej). Jeśli w tych przedsiębiorstwach chcemy mieć ludzi, którzy dobrze nimi zarządzają, to trzeba im dobrze zapłacić – powiedział minister.

Na pytanie, czy obecny rząd będzie „bardziej proamerykański” niż poprzedni, Waldemar Pawlak powiedział, że „nie potrafi powiedzieć”. Zapewnił jednak, że rządowi zależy na wykorzystaniu amerykańskich doświadczeń, np. w stosowaniu nowoczesnych technologii czy też powiązania badań naukowych z gospodarką.

Poczekamy, zobaczymy…

REKLAMA