„Ostateczne rozwiązanie” według radnego SLD

REKLAMA

Ubezwłasnowolnić niepełnosprawnych, przekazać do domu pomocy społecznej. Mieszkania i pozostały majątek przejąć na rzecz gminy, po czym sprzedać. To projekt radnego SLD w Legnicy Michała Huzarskiego, o czym informuje „Dziennik”.

Radny chce w ten sposób rozwiązać problemy, jakie z osobami niepełnosprawnymi ma miejscowa służba zdrowia – pisze gazeta.

REKLAMA

– Zamiast płacić za wiele etatów pracownic socjalnych, które chodzą codziennie do niepełnosprawnych, w jednym domu pomocy społecznej można stworzyć kilka stanowisk pracy. A to byłaby znaczna oszczędność – uzasadnia radny Huzarski w rozmowie z „Dziennikiem”.

Uważa, że „ostateczne rozwiązanie” dałoby także ogromne oszczędności w służbie zdrowia, a dokładniej w legnickim szpitalu, gdzie jest… wicedyrektorem ds. finansowych.

Samorządowcy obecni na posiedzeniu komisji samorządu rady miasta przyjęli propozycję z milcząca aprobatą. Jak pisze „Dziennik”, pomysł Michała Huzarskiego nie zdziwił także Grażyny Ostrowskiej, rzecznika praw pacjenta w legnickim szpitalu. Zwraca ona bowiem uwagę na dużą ilość niepełnosprawnych osób zajmujących łóżka w lecznicy, które mogłyby – jej zdaniem – być lepiej, pożyteczniej i korzystniej dla placówki wykorzystane.

REKLAMA