Pzed Państwem gospodarczy liberał z krwi i kości! Ron Paul mówi o całkowitym braku zrozumienia dla ekonomii wśród polityków tzw. „głównego nurtu”. Opowiada o tym, jak manipuluje się ulgami podatkowymi, aby pozyskać wyborców. Stwierdza dlaczego lepiej oprzeć pieniądze o zmienną niezależną od rządu (np. złoto). Odpowiada na grad pytań dotyczących nieprzychylnych mediów oraz demokracji. Z racji sprzeciwu wobec zwiększania podatków Ron Paul otrzymał tytuł Taxpayers’ best friend (Najlepszy przyjaciel podatników) organizacji National Taxpayers Union. Klasyka! Film na Youtube zamieścił „Riddickerr”.

[youtube:http://www.youtube.com/watch?v=n18_aDor0I8 373 425]

Michalkiewicz. The Movie

[youtube:http://www.youtube.com/watch?v=Hp0uz2yKZwk 373 425]

[youtube:http://www.youtube.com/watch?v=ql-wr8EzbQM 373 425]

[youtube:http://www.youtube.com/watch?v=M3KNMKX9tqI 373 425]

W naszym sklepie nczas.com można kupić szereg książek dotyczących ekonomii:

Jak uzdrowic sluzbe zdrowia? (praca zbiorowa): Prawdziwy hit na polskim rynku. Pod wpływem lewicowej propagandy i gróźb szerzonych przez administrację państwową, przeciętny pacjent uważa, że gdyby nie państwo, umarłby w bólach i mękach w wieku 25 lat pozbawiony szans na opiekę medyczną. Książka udowadnia że to mrzonki. Jasno i prosto opisuje też sposób naprawy służby zdrowia…

Dobry „zly” liberalizm (Stanislaw Michalkiewicz): Klasyczna ksiazka znanego publicysty. Bardzo przystepny wyklad podstaw liberalizmu – zarowno dla nieprzekonanych jak i zagorzalych zwolennikow. Lektura obowiazkowa!

Libertarianizm – teoria panstwa (Tomasz Teluk): Najlepiej napisane polskie wprowadzenie do libertarianizmu. Jesli chcesz wiedziec czym jest ruch wolnosciowy i jakie sa jego najwazniejsze odlamy – koniecznie musisz nabyc te pozycje.

Czy mozna usprawiedliwic podatki? (Tomasz Sommer): Pierwsza w Polsce ksiazka prezentujaca funkcjonujace w naszej rzeczywistosci usprawiedliwienia wymuszania podatkow. Oczywiscie wszystkie sa falszywe! Sam sprawdz dlaczego! Osadz czy autor ma racje?

Ekonomia Wolnego Rynku. Tom 1 i Tom 2 (Murray Rothbard): Wreszcie w Polsce! Pierwszy i drugi tom najwazniejszego dziela amerykanskiego profesora Murraya N. Rothbarda, najwybitniejszego ucznia samego Ludwiga von Misesa! Ksiazka lamie monopol przestarzalych, nieaktualnych i falszywych podreczników ekonomii obowiazujacych na polskich uczelniach. Moze dzieki tej pozycji, w 100 lat od obalenia paradygmatu Marksa o wyzysku kapitalistycznym i podejrzanym pochodzeniu kapitalu, a w 80 lat od obalenia paradygmatu Keynesa o korzysciach plynacych z interwencjonizmu panstwa w gospodarce, polscy nauczyciele akademiccy zaczna wreszcie uczyc rzesze mlodych polskich ekonomistow prawdy!?

Ludzkie dzialanie – traktat o ekonomii (Ludwig von Mises): Opus magnum papieza wolnosciowej ekonomii. Jesli chcesz dowiedziec sie jak naprawde dziala gospodarka i jak moglaby dzialac, gdyby nie socjalistyczne absurdy, musisz sie przeczytac te ksiazke!

Ekonomia dla normalnych ludzi (Gene Callahan): Czy istnieje cos takiego jak naukowa ekonomia? Jesli przyznamy, ze takie naukowe ekonomie jak marksizm czy keynsizm okazaly sie nic nie warte to pozostala tylko szkola austriacka.