Amsterdam: Seks w parku dozwolony, psy bez smyczy – nie!

Władze Amsterdamu zezwoliły na publiczne uprawianie seksu parom hetero i homoseksualnym w miejskim parku Vondelpark. Zancznie surowiej odniosły się jednak do kwestii załatwiających się w parku zwierząt, zakazując właścicielom spuszczania swoich psów ze smyczy. Właściciele zwierząt są oburzeni – podał dziennik „Daily Telegraph”.

Vondelpark odwiedzany jest rocznie przez przeszło 10 milionów turystów. Przypadki uprawiania seksu przez pary są tam częste, dlatego rada miasta Amsterdam zdecydowała zalegalizować proceder.

Niestety, znacznie mniej szczęścia mieli właściciele zwierząt, którym zakazano przyprowadzania do parku swoich pupili bez smyczy i kagańca, pisze „Daily Telegraph”.

– Od kiedy pamiętam mogliśmy puszczać w parku nasze psy wolno. Nie mogę uwierzyć, że straciliśmy to prawo, bo jacyś ludzie będą uprawiać seks w miejscach, gdzie do tej pory bawiły się zwierzęta – mówił dziennikarzom jeden z oburzonych bywalców Vondelparku.

Rzecznik rady miasta oświadczył, że decyzja rady jest z wiązana z faktem, iż zwierzęta puszczane wolno, załatwiają się w różnych miejscach, co może być nieprzyjemne dla innych odwiedzających.

Comments are closed.