Oblicza socjalizmu: Kupiła dziecko, aby otrzymać mieszkanie

REKLAMA

Brytyjski sąd skazał w piątek na ponad 2 lata więzienia Nigeryjkę, która kupiła i przeszmuglowała do Wielkiej Brytanii noworodka, aby uzyskać prawo do komunalnego mieszkania – powiadomiły brytyjskie media.

40-letnia Nigeryjka Peace Sandberg mieszkała wraz z córką w komunalnym lokalu w londyńskiej dzielnicy Ealing. Gdy córka przeniosła się do przebywającego w Szwecji ojca, Sandberg straciła prawo do mieszkania.

REKLAMA

Wróciła więc do Nigerii, gdzie za 150 funtów brytyjskich kupiła trzymiesięcznego chłopca. Posługując się sfałszowanym aktem urodzenia, przywiozła go do Wielkiej Brytanii, aby ponownie uzyskać prawo do komunalnego mieszkania – wynika z przeprowadzonego przez brytyjską policję dochodzenia.

Oszustwo wyszło na jaw, gdy po powrocie do Londynu kobieta stawiła się w urzędzie dzielnicowym w Ealing, aby ubiegać się o nowe lokum. Jednak pracująca tam kobieta rozpoznała Nigeryjkę i przypomniała sobie, że gdy widziała ją przed dwoma miesiącami, ta z pewnością nie była jeszcze ciężarna. Wówczas Sandberg usiłowała wyjaśnić, że dziecko jest adoptowane.

Londyński sąd bez wahania skazał Sandberg na 26 miesięcy pozbawienia wolności za handel dziećmi.

REKLAMA