Wielka Brytania: Podsłuch telefonów, e-maili

Wyciekły plany uruchomienia programu który miałby zaowocować totalną inwigilacją. Rząd planuje monitorować komunikację e-mailową, historię przeglądanych stron internetowych i rozmów telefonicznych każdego Brytyjczyka.

[nice_alert]Dokładne szczegóły planu nie zostały jeszcze opracowane, ale ministrowie WB zgodzili się już na wydanie 12 miliardów funtów (21,2 miliardów dolarów) na nowy system szpiegujący. Ponad 1 miliard funtów (1,76 miliardów dolarów) został już w tym celu wydany.[/nice_alert]

Twórcy programu wierzą, że program który polega na stworzeniu masowej bazy danych do przechowywania informacji i zainstalowaniu tysięcy sond, jest konieczny żeby walczyć z zagrożeniami narodowego bezpieczeństwa. Jeden z cytowanych powodów to utrzymanie połączeń między terrorystami w razie wymazania ich śladów z systemów komputerowych, które często przechowują potrzebne informacje tylko tymczasowo.

Wedle obecnego prawa Wielkiej Brytanii, do podsłuchiwania potrzebny jest nakaz, ale to zmieni się wraz z implementacją nowej bazy danych.

[nice_link]całość na: http://osnews.pl/rzad-w-brytanii-chce-podsluchu-telefonow-emailow-i-historii-przegladanych-stron-calej-populacji/[/nice_link]

Comments are closed.