REKLAMA

Ruch homoseksualny w USA przygotował projekt ustawy, której celem jest zakazanie powoływania się na wartości chrześcijańskie przy wyrażaniu opinii na temat homoseksualizmu. Pederaści chcą w ten sposób przede wszystkim uciszyć kościoły – donosi portal WorldNetDaily.

[nice_alert]Prawo zakazujące tzw. mowy nienawiści ma być przedstawione w kongresie 26 października. Pomysłodawcy prezentując projekt mają zamiar powołać się na przykłady innych państw, w których chrześcijanie negatywnie wypowiadający się na temat zachowań pederastów byli skazywani na kary grzywny lub prześladowani w inny sposób. Chodzi o przypadki z Kanady, Australii, Szwecji, a także z niektórych stanów USA.[/nice_alert]

REKLAMA

– Powierzchownie patrząc prawo zakazujące mowy nienawiści może brzmieć jak dobry pomysł – stwierdził Jerry Newcombe z organizacji Coral Ridge. – Przede wszystkim nikt z nas nie popiera nienawiści ani przemocy względem innej osoby. Ale jeśli przyjrzeć się lepiej tej ustawie nagle zdasz sobie sprawę, że przewiduje ona kary jak za przestępstwa kryminalne – dodał Newcombe.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem
Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Próby zakazania powoływania się na naukę chrześcijańską w kwestiach moralnych podjęte zostały m.in. w stanie Kolorado, gdzie gubernator Bill Ritter podpisał ustawę, która według analityków skutecznie uniemożliwia publikację Biblii na terenie stanu. Antydyskryminacyjne prawo zabrania bowiem publikacji materiałów, które mogą być postrzegane jako negatywne i uderzające w osoby wybierające indywidualnie alternatywne style życia.

[nice_alert]Od dawna było wiadomo, że zostaną podjęte próby wprowadzenia tego typu prawa na szczeblu federalnym, aby obowiązywało w całym kraju. Prawo zakazujące tzw. mowy nienawiści ma już Kanada. Posunięto się tam tak daleko, że pastorowi, który krytykował homoseksualizm jako grzech nakazano wyrzec się swojej wiary.[/nice_alert]

W Szwecji pastor Ake Green był prześladowany z powodu przedstawienia stanowiska Biblii na temat homoseksualizmu podczas jednego z kazań wygłoszonych w 2003 r.

De facto prawo takie funkcjonuje także w innych stanach USA jak np. w Nowym Meksyku, gdzie małżeństwo chrześcijańskie, prowadzące zakład fotograficzny zostało ukarane grzywną w wysokości 6600 dolarów za odmowę sfotografowania „ślubu” lesbijek.

Wszystkie tego typu przypadki mają być przedstawione kongresmenom na najbliższym posiedzeniu, by zachęcić ich do przyjęcia projektu ustawy, zakazującej wyrażania wszelkiej negatywnej opinii na temat zachowania homoseksualnego.

Jeden z założycieli organizacji Coral Ridge D. James Kennedy wielokrotnie przestrzegał, że takie zmiany, jeśli zostaną uchwalone będą zagrażały prawom obywatelskim, a głównym celem homoseksualistów jest uciszenie kościołów.

W podobnym tonie wypowiadają się przedstawiciele innych organizacji. Tony Perkins z Rady Badań nad Rodziną zauważył: – Homoseksualiści wiedzą, że muszą uciszyć Kościół w tym kraju. Oto co się kryje za tym projektem.

Z kolei Robert Knight z instytutu zajmującego się badaniami nad kulturą i mediami zauważył: – Ich celem jest kryminalizacja chrześcijaństwa. Jeśli mówi się, że tradycyjna moralność jest formą nienawiści i bigoterii (…), to zakazuje się powoływania na podstawową chrześcijańską doktrynę moralną. Prezydent Bush zapowiedział, że jeśli taka ustawa zostałaby uchwalona on ją natychmiast zawetuje.

[nice_link]Źródło: PiotrSkarga.pl, WorldNetDaily.com, AS[/nice_link]

REKLAMA