Papież: Walka z homosiami jak ochrona przyrody

REKLAMA

Benedykt XVI stwierdził, że ratowanie ludzkości przed homo i transseksualizmem jest tak samo ważne, jak ochrona lasów tropikalnych. „Ludzkość powinna słuchać języka stworzenia, by zrozumieć zamierzone role mężczyzny i kobiety” – mówił papież.

[nice_alert]”Las tropikalny zasługuje, byśmy go otoczyli opieką. Człowiek, jako żywa istota, zasługuje co najmniej na to samo traktowanie” – stwierdził Ojciec Święty w wystąpieniu do członków kurii w Watykanie. Jego zdaniem, stosunek homoseksualny jest „niszczeniem dzieła Boga”.[/nice_alert]

REKLAMA

Wypowiedź Benedykta XVI potwierdzają dwa niezależne źródła – agencja Reuters oraz brytyjski dziennik „Telegraph”. Członkowie Kurii w Watykanie usłyszeli także, że zacieranie różnicy między mężczyzną i kobietą może prowadzić do „samodestrukcji” rasy ludzkiej.

Papież podkreślił także, że Kościół ma prawo do „wypowiadania się o naturze mężczyzny i kobiety, oraz wzywania, aby ustalony porządek był przestrzegany”. Gazeta „Telegraph” przypomina, że Kościół katolicki uczy, że sam homoseksualizm nie jest grzechem, za to homoseksualne uczynki już tak.

REKLAMA