Bunt przeciw Obamie: Sześć stanów nie chce pieniędzy podatników

REKLAMA

Sześć stanów zbuntowało się przeciwko pakietowi pomocowemu, który opracowała administracja Baracka Obamy. Idaho, Mississippi, Luizjana, Teksas, Południowa Karolina i Alaska nie chcą przyjąć rządowych funduszy, które mają być przeznaczone na walkę z bezrobociem – informuje serwis CNN.

[nice_alert]Szóstka zbuntowanych stanów jest zarządzana przez gubernatorów należących do Partii Republikańskiej. – Jeśli mamy dokonać reformy w myśl pomysłów Białego Domu to oznaczałoby to, że musimy podnieść podatki płacone przez przedsiębiorców w chwili gdy skończą się rządowe dotacje – a te skończą się za kilka lat – tłumaczy gubernator Mississippi Haley Barbour.[/nice_alert]

REKLAMA

Według ustaleń pakietu pomocowego, stany muszą m.in. wypłacać zasiłek dla bezrobotnych większej liczbie ludzi. Samo zastosowanie pakietu będzie oznaczało konieczność zmiany prawa poszczególnych stanów. Pakietem federalnej pomocy jest jednak zachwycony republikański gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger, który uważa, że jest to świetny lek na gospodarcze problemy. – Jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł wziąć te pieniądze, bo myślę, że Kalifornia ich potrzebuje – powiedział. Jak dodał Schwarzenegger, z chęcią weźmie także te pieniądze, których nie będą chcieli przyjąć gubernatorzy szóstki „zbuntowanych” stanów – informuje serwis CNN.

[nice_download]źródło: onet.pl, cnn.com[/nice_download]

REKLAMA