Analizy: O „gazecie żydowskiej”

Misja Heleny (Łuczywo, szefowej „Wyborczej” – przyp. red.), która jest stuprocentową Żydówką, polegała zawsze na chronieniu polskich Żydów przed jakimkolwiek złym losem. To zadanie wykonała w stu procentach. Była komendantką ŻOB w latach 90. Nie można się dziwić, że ona ze swoim zapleczem kulturowym i genetycznym nie była specjalnie wrażliwa na to, że mordowano księży po 1981, czy że generał Fieldorf był ofiarą mordu sądowego, w którym brała udział sędzia Wolińska. Misją Łuczywo było ratowanie sędzi Wolińskiej i wszystkich, obojętnie jak zapisanych w historii Polaków żydowskiego pochodzenia przed jakimkolwiek nieszczęściem.”

[nice_alert]Kto napisał te spiżowe słowa? Bronisław Tejkowski? Leszek Bubel? Nie. To Michał Cichy. Kiedyś cudowne dziecko „Gazety Wyborczej”, obecnie uważany w niej za człowieka niespełna rozumu. Ten sam, który w tekście pisanym wspólnie z Adamem Michnikiem zarzucił Armii Krajowej mordowanie Żydów.[/nice_alert]

Pisanie o „GW” jako o „żydowskiej gazecie dla Polaków” uchodziło dotąd za przejaw opętanego antysemityzmu, połączonego z szalonym nienawistnictwem. Po takim dictum, pochodzącym z najlepiej poinformowanego źródła, trzeba jednak stwierdzić, że jest to opis niemal precyzyjnie naukowy. Nastąpiło z jakichś przyczyn wyjście z szafy, zrzucenie czapki niewidki, wyjęcie sprawy na światło dzienne. I teraz pozostaje się zastanawiać czy promowanie w największej polskiej gazecie – jak do niedawna się pisało, a teraz to już chyba nie – specyficznie pojmowanego interesu żydowskiego było spójne z interesem polskim czy raczej nie do końca?

[nice_info]Czy zresztą to wychodzenie z szafy jest do końca prawdziwe? W sytuacji obecnego kryzysu w prasie pojawiają się oskarżenia międzynarodowych spekulantów o zbijanie na nim kapitału. Ci oskarżyciele sami nie wiedzą najwyraźniej, że zaraz wyjdzie na to, że są antysemitami, bo przecież te rozmaite Goldmany i Sachsy atakujące złotówkę to firmy w dużej części żydowskie.[/nice_info]

Z „wikipedii” dowiedziałem się nawet, że właściciele pogromcy złotówki to nawet bardzo specyficzni Żydzi, którzy dokonują małżeństw wsobnych. I teraz proszę zgadnąć w której z polskojęzycznych gazet o tych spekulantach jest najmniej? A to się porobiło!

PS. Już wkrótce postaramy się rozstrzygnąć czy sławne ostatnio opcje walutowe, w które tak ochoczo inwestowali powsadzani do państwowych spółek „fachowcy z PO”, to „naciąganie frajerów” czy zwykły „instrument finansowy”?

[nice_download]Wybrane książki w e-księgarnii:[/nice_download]


Tylko u nas!Korwin – wolnościowiec z misją” (JKM, Sommer): Pierwszy wywiad rzeka z najbardziej znanym polskim orędownikiem wolnego rynku! Kim naprawdę jest JKM?

Tylko u nas w takiej cenie!Mitologia efektu cieplarnianego” (Tomasz Teluk): Jedyna książka na rynku demaskująca ekofaszystów zarabiających na szantażu globalnym ociepleniem!

Mamy ją jako jedni z pierwszych!Sprawa Lecha Wałęsy” (Sławomir Cenckiewicz): „SB a Lech Walesa” ale w wersji przystępnej dla nie-historyka! Bez rozbudowanych przypisów i aneksów źródłowych ale z kapitalnym językiem narracji! Uzupełniona obszernym biogramem Wałęsy oraz sporą liczbą fotografii i fotokopii dokumentów!

Rekomendacja dr Roberta Gwiazdowskiego i Romana Kluski!Krótki kurs ekonomii praktycznej” (Krzysztof Dzierżawski): Autor demaskuje fałsz socjalistycznych haseł, uczy pragmatyzmu gospodarczego, ukazuje alternatywne do obecnych rozwiązania dla Polski!

Końcówka nakładu!Podatki czyli rzecz o grabieży” (Korwin Mikke) + „Czy można usprawiedliwić podatki” (T. Sommer): Pakiet dwóch klasycznych książek w świetnej cenie! Ograniczona liczba egzemplarzy!

oraz… niezwykle inspirujące „Listy do młodego konserwatysty” (Dinesh D’Souza), wnikliwa diagnoza współczesnego świata w „Zachodzie i całej reszcie: globalizacja a zagrożenie terrorystyczne” (Roger Scruton), apologia zdrowego rozsądku w „Prawach człowieka i ich krytyce” (Adam Wielomski, Pawel Bala) i kilkanaście innych nowości!

[nice_download]UWAGA: Przedruk artykułów (w całości lub części), jest możliwy jedynie: a) za podaniem klikalnego źródła b) tylko w niezmienionej formie: artykuł + informacje poniżej artykułu np. o ewydaniu, nowych publikacjach w sklepie;[/nice_download]