Niemcy: 73-latek skazany za negowanie Holokaustu

Na sześć lat więzienia sąd w Monachium skazał 73-letniego Horsta Mahlera, oskarżonego o negowanie Holokaustu i podżeganie do nienawiści rasowej. Mahler – „swego czasu wojujący lewak, adwokat terrorystów z lewackiej Frakcji Armii Czerwonej (RAF) – stał się z czasem ‚prawicowym’ ekstremistą i antysemitą” – podał PAP (w rzeczywistości „lewakiem narodowym”). W 2000 roku wstąpił do Narodowo-Demokratycznej Partii Niemiec (NPD).

[nice_info]Negowanie holokaustu jest w Niemczech zagrożone pięcioma latami więzienia. Mahler otrzymał karę o rok większą, ponieważ jest recydywistą i nie okazuje skruchy. W stan oskarżenia postawiono go za negowanie holokaustu w publicznych wystąpieniach oraz propagowanie takich poglądów w internecie. Nie zmienił zdania także podczas procesu. W swej mowie końcowej, która trwała 10 godzin, zapowiadał, że „nie ustanie w walce z kłamstwem holokaustu”.[/nice_info]

Zaraz po ogłoszeniu wyroku Mahler został aresztowany w sali sądowej z uwagi na groźbę ucieczki – poinformowała agencja dpa. Na Mahlerze ciąży już wiele wyroków za podżeganie do nienawiści i kłamstwo oświęcimskie. Twierdzi on też m.in., że to Polska, a nie Niemcy wywołały II wojnę światową. Wcześniej był już skazany m.in. za posłużenie się pozdrowieniem hitlerowskim i wygłaszanie nazistowskich haseł, a także za próby usprawiedliwienia ataków na USA 11 września 2001 roku.

[nice_download]źródło: PAP, dpa[/nice_download]

Comments are closed.