REKLAMA

Jubiler z Rzymu, który miał być sądzony za zastrzelenie dwóch złodziei w swoim sklepie przed 6 laty, popełnił samobójstwo. Na swe życie targnął się tydzień po tym, gdy sąd postanowił, że odpowie za podwójne zabójstwo, a nie tylko za przekroczenie obrony własnej.

[nice_alert]Sprawa tragicznie zakończonego napadu na sklep jubilerski w rzymskiej dzielnicy Testaccio w maju 2003 roku wywołała wielką dyskusję we Włoszech, a decyzja o postawieniu jubilerowi zarzutów morderstwa – falę protestów. Do jego salonu weszło dwóch mężczyzn, mówiąc, że chcą kupić zegarek. Następnie zagrozili właścicielowi sklepu, związali go i zamknęli na zapleczu. On jednak zdołał się uwolnić, chwycił za broń i zaczął strzelać do złodziei, zabijając ich na miejscu.[/nice_alert]

REKLAMA

Decyzję o postawieniu zarzutów morderstwa prokurator uzasadnił tym, że mężczyzna strzelał do ludzi, którzy nie byli uzbrojeni (sic!), a ponadto w chwili oddawania strzałów stali tyłem do niego. Poza tym według prokuratora jubiler nacisnął na spust w momencie, gdy nie był w niebezpieczeństwie, a zatem chciał tylko odzyskać ukradziony przez napastników towar.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem
REKLAMA