Koryto: Europosłowie zarobią trzy razy więcej

Jest się o co ścigać, bo od nowej kadencji każdy europoseł będzie zarabiał blisko 8 tysięcy euro, czyli prawie 35 tysięcy złotych. Dla naszych parlamentarzystów to gigantyczna podwyżka, bo do tej pory Polacy dostawali tyle, ile wynosi wynagrodzenie posła w Sejmie – trochę ponad 10 tysięcy złotych.

[nice_alert]Od czerwca polski euro-poseł zarobi trzy razy więcej niż jego kolega urzędujący przy ul. Wiejskiej. Przyszli polscy europosłowie się cieszą, ale ich koledzy z niektórych krajów martwią. Najbardziej „poszkodowani” będą Włosi, którzy otrzymywali dotychczas 13 tysięcy euro miesięcznie, czyli ok. 60 tysięcy złotych – pisze „Rzeczpospolita”.[/nice_alert]

Sama pensja to jednak nie wszystko, bo dochodzą do niej diety – zwroty kosztów podróży oraz ok. 4 tysiące euro na prowadzenie biur. Według „Rzeczpospolitej” najpóźniej w przyszły poniedziałek prezydent podpisze rozporządzenie o wyborach do Parlamentu Europejskiego. Prawdopodobnie odbędą się one 7 czerwca. Rozpoczyna się więc wyścig nie tylko o 50 „polskich” miejsc w europarlamencie, ale także o spore zarobki i przywileje.

Comments are closed.