UE: Polska prześladuje gejów

Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Polska prześladuje homoseksualistów, bo nie refunduje operacji zmiany płci, a prawo nie pozwala homosiowym parom adoptować dzieci – wynika z raportu unijnej Agencji Praw Fundamentalnych. Dokument cytuje też polskie i włoskie organizacje homoseksualistów, według których Kościół katolicki to „kluczowy aktor działający przeciw prawom gejów i lesbijek”.

[nice_alert]Raport piętnuje Polskę za to, że polskie prawo nie pozwala na adopcję dzieci przez lesbijki oraz gejów, ale przyznaje przy tym, że za zmianą tych przepisów jest tylko 7 proc. Polaków. Większość jest zdecydowanie przeciwna takim adopcjom.[/nice_alert]

W sprawie finansowania operacji zmiany płci autorzy raportu piszą, że są osoby, dla których jest to forma leczenia i to „najwyższej wagi” – tymczasem w Polsce zabieg taki jest od sześciu lat „niestandardową usługą zdrowotną” i nie jest już refundowany.

[nice_info]Jedyne plusy w raporcie jakie zalicza Polska to wymienienie wśród 16 państw UE, które przyznały azyl osobom prześladowanym w swoich krajach za homoseksualizm oraz kampania „Niech nas zobaczą” przeprowadzoną przez Kampanię Przeciw Homofobii. Jednak jest to również organizacja, która współpracowała z Agencją przy tworzeniu raportu.[/nice_info]

Dokument unijnej agencji rozlicza wszystkich, którzy wypowiadają się na temat mniejszości seksualnych. Autorzy raportu z rozmów z organizacjami pozarządowymi wysnuli wniosek, że w wielu państwach UE, w tym Polsce, „przedstawiciele Kościoła, w szczególności prawosławnego i katolickiego, angażują się w polityczną debatę dotyczącą praw osób LGBT (lesbijki, geje, osoby biseksualne i transseksualne), często mobilizując i lobbując przeciwko przyjmowaniu takich praw”.

Comments are closed.