Urzędnicy zaszczepią cały naród przeciwko A/H1N1

Brytyjska państwowa służba zdrowia przygotowuje szczepienia całego społeczeństwa przeciwko tak zwanej „świńskiej grypie” – informuje „Daily Telegraph”. Taką decyzje wywołała piątkowa śmierć mężczyzny z Essex, który jest pierwszą osobą zmarłą z powodu wirusa A/H1N1 nie mającą żadnych problemów zdrowotnych do tej pory.

[nice_info]Nowa szczepionka powinna być gotowa w przeciągu pięciu dni, a ministrowie rządu mówią, że do końca roku powinno być zaszczepionych 20 milionów ludzi. Zabezpieczono 90 milionów dawek szczepionki, która powinna dotrzeć do Wielkiej Brytanii w przeciągu następnych tygodni. Reszta społeczeństwa będzie zaszczepiona w przyszłym roku. Rząd brytyjski zapewnił wystarczającą ilość szczepionki, tak aby wystarczyła dla całego społeczeństwa. Lekarze interniści mają być przygotowani na przeprowadzenie ogólnonarodowej kampanii dotyczącej szczepienia.[/nice_info]

Peter Holden, konsultant do spraw „świńskiej grypy” Brytyjskiego Towarzystwa Medycznego, mówi, że interniści są przygotowani na największą kampanię szczepienia od 50 lat. – Jeśli wirus jeszcze bardziej zmutuje, to stanie się jeszcze bardziej niebezpieczny i trudny do zwalczenia. Szczepienia mają zapewnić ludziom zwiększoną odporność. Jednak logistyczne zapewnienie szczepienia 60 milionów ludzi nie może być niedoszacowane – mówi Holden.

Reklama / Advertisement

Comments are closed.