REKLAMA

41 członków rodzin górników, którzy zginęli w poniedziałek w wybuchu w głębinowej kopalni węgla brunatnego w mieście Handlova w środkowej Słowacji, otrzyma jako państwowe odszkodowanie po 33 tys. euro – postanowił na… nadzwyczajnym posiedzeniu słowacki rząd.

[nice_info]W eksplozji, do której doszło podczas gaszenia pożaru pyłu węglowego, śmierć poniosło 20 osób. Odszkodowania dostanie ich 17 żon, dwie partnerki i 22 dzieci. Ponadto po 16,5 tys. euro budżet wypłaci rodzicom bezdzietnego górnika – kawalera.[/nice_info]

REKLAMA

Rządowy fundusz odszkodowawczy opiewa w ten sposób na łącznie 1 mln 386 tys. euro. – Jest to z naszej strony przejaw solidarności. Czyniliśmy tak również przy innych nieszczęściach podobnego typu (czemu nie wszystkich nieszczęściach?! w czym śmierć górnika jest „lepsza” od nieszczęśliwej śmierci przedstawicieli innych zawodów? – dop. autora.) Uczynimy tak również w przyszłości, gdyby się takie nieszczęście wydarzyło. Wierzymy jednak, że nic podobnego się nie powtórzy – powiedział po posiedzeniu rządu sam premier Robert Fico.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem
REKLAMA