Ojcu grozi 15 lat więzienia za pocałowanie córki

Wiele kontrowersji narasta wokół decyzji brazylijskich władz, które aresztowały włoskiego turystę po tym jak publicznie pocałował swoją 8-letnią córkę – informuje BBC News. Według dwójki świadków mężczyzna dotknął dziewczynki w „intymny” sposób. W świetle nowego, rygorystycznego prawa, które ma zwalczać seksualne wykorzystywanie nieletnich, mężczyźnie może grozić nawet 15 lat więzienia.

[nice_info]Mężczyzna, którego imienia nie ujawniono, od tygodnia przebywa w areszcie. Kolejna próba zwolnienia go z więzienia w ten weekend nie powiodła się. Jego brazylijska żona mówi, że cała sprawa jest jakimś nieporozumieniem. Twierdzi, że przez cały okres małżeństwa nie zauważyła niczego niewłaściwego w zachowaniu swojego męża. Personel kurortu, w którym doszło do zdarzenia, mówi, że nie widzieli niczego nadzwyczajnego.[/nice_info]

Włoski turysta, 48-letni biznesmen, został aresztowany 2 września w nabrzeżnym mieście Fortaleza w północno-wschodniej Brazylii, gdzie był na wakacjach ze swoją brazylijską żoną i córką. Na mężczyznę złożyła donos para, która twierdzi, że dotykał on dziewczynkę w „niepoprawny” sposób oraz że całował ją w usta, kiedy byli blisko siebie w basenie, na oczach innych turystów. Para nie wiedziała, że są to ojciec i córka.

[nice_alert]Pólnocno-wschodnie rejony Brazylii przez lata miały problem z pedofilami, którzy często przybywali tam z zagranicy. W większości hoteli znajdują się ostrzeżenia o ostrych karach za praktyki pedofilskie.[/nice_alert]

Brazylijska żona mężczyzny cały czas powtarza, że doszło do nieporozumienia. Świadkowie musieli źle zinterpretować fakt, że biały mężczyzna przebywa blisko małej dziewczynki o ciemnej skórze. Kobieta mówi, że te oskarżenia mogą zniszczyć jej rodzinę. Mężczyzna nadal przebywa w areszcie. Jego ewentualne wcześniejsze wypuszczenie będzie rozpatrywane we wtorek. Ze wstępnych ustaleń wynika (dziewczynkę zbadał m.in. psycholog), że nic na wskazuje na to, aby dziecko kiedykolwiek było molestowane.

Comments are closed.