Odebrali rodzicom dzieci, bo były za grube

Władze postanowiły odebrać wszystkie siedmioro dzieci, w tym noworodka, pewnemu małżeństwu w Dundee w Szkocji z powodu zagrożenia chorobliwą otyłością – informują brytyjskie gazety. Dwoje dzieci odebrano tym rodzicom już wcześniej. Najmłodsze umieszczono na liście dzieci zagrożonych jeszcze zanim się urodziło, ponieważ matka przed zajściem w ciążę ważyła prawie 150 kilo.

[nice_info]Rodzice odwołują się od decyzji władz. Twierdzą, że starali się współpracować z personelem opieki społecznej, który domagał się, żeby dzieci chodziły na zajęcia sportowe i nauczyły się powściągać apetyty.[/nice_info]

„Daily Mirror” informuje, że 14-letni syn tych państwa waży ponad 100 kilo, a 13-letnia córka – prawie 77 kilo. Otyła jest też jej 5-letnia siostra, natomiast troje pozostałych dzieci ma prawidłową wagę. Pani adwokat, która reprezentuje rodziców, mówi, że są oni zrozpaczeni. Podkreśla, że jej klienci „nie zażywają narkotyków i nie mają problemów z alkoholem”. To była po prostu „wielka, szczęśliwa rodzina ze skłonnością do nadwagi”. Mimo to brytyjskie władze uznały, że zdrowie dzieci jest poważnie zagrożone.

Comments are closed.