Spotkania w Klubach NCZ! w Kielcach (23.11), Warszawie (24.11), Radomiu (25.11)

Prenumerata NCZ! z prezentem

Warszawski Klub „Najwyższego CZASU!” zaprasza na spotkanie z Tadeuszem Płużańskim – autorem książki „Bestie” (dostępna tutaj). Spotkanie odbędzie się 24 listopada (czwartek) o godzinie 18.00 w restauracji Jazzownia Liberalna (ul. Jezuicka 1/3, przy Rynku Starego Miasta w Warszawie).

Publikacja naszego dziennikarza jest gigantycznym kompendium wiedzy o terrorze komunistycznym w latach powojennych, o próbach oddania sądowej sprawiedliwości oprawcom po 1989 roku oraz o trudnej drodze prawdy o tamtych czasach. Książka, nad którą wydawnictwo Najwyższego Czasu! pracowało przez długie miesiące jest jedyną tak obszerną i jednocześnie przystępnie napisaną publikacją na polskim rynku.

Podczas spotkania Autor przedstawi poruszoną przez siebie problematykę, rozwinie kwestie, które najbardziej zainteresują publiczność i odpowie na ewentualne pytania.

Kielecki Klub „Najwyższego CZASU!” oraz Akademia Polityczna w Kielcach zapraszają na spotkanie z Leszkiem Szymowskim, którego tematem będzie państwowe marnotrawstwo opisane w książce „Imperium marnotrawstwa” (dostępna tutaj). Spotkanie odbędzie się 23 listopada (środa) o godz. 18.30 w sali przy Parafii Najświętszej Marii Panny w Kielcach, ul. Urzędnicza 3.

Również Radomski Klub „Najwyższego CZASU! zaprasza na spotkanie z autorem m.in. „Zamachu w Smoleńsku”, które odbędzie się 25 listopada (piątek) o godz. 18.00 w klubie Kwadrat, ul. Grzybowska 15.

Nasz dziennikarz śledczy poddał miażdżącej krytyce system wydawania publicznych pieniędzy w Polsce w swojej nowej książce „Imperium marnotrawstwa” (dostępna tutaj). Zdaniem Szymowskiego marnotrawstwo publicznych pieniędzy to największa afera finansowa IIIRP, bledną przy niej wszystkie inne afery: FOZZ, rublowa, alkoholowa czy hazardowa. Jest to też afera najbardziej tuszowana i ukrywana przed społeczeństwem. Nawet tragedia smoleńska stała się wygodna dla rządu Donalda Tuska, bo odciąga uwagę społeczeństwa od tego jak potwornie kradnie i marnuje pieniądze obecna ekipa. Zdaniem autora, wszystkie skandale polityczne były na rękę kolejnym rządom, bo dzięki nim nie mówiło się o tym, co dzieje się z publicznymi pieniędzmi. – Ekipa Tuska kradnie i marnuje najwięcej w historii III RP, ale wszystkie wcześniejsze ekipy kradły niewiele mniej. Kradł rząd Buzka, rząd Millera, rząd Belki. Cała nasza scena polityczna to walka różnych frakcji świń o dostęp do koryta.

Podczas spotkań Szymowski zreferuje zawarte w książce ustalenia oraz odpowie na pytania Czytelników. Odniesie się również do najnowszych wydarzeń – w tym exposé premiera.

Comments are closed.