Instytut Globalizacji: Rusza Akademia Liderów

REKLAMA

Instytut uruchamia dwusemestralny kurs, który ma wykreować osoby będące przyszłymi liderami opinii publicznej.

Oferta Instytutu Globalizacji jest skierowana do każdego, ale organizatorzy stawiają na ludzi młodych – studentów i absolwentów. Atutem rocznego szkolenia mają być wykładowcy – wiodące postaci polskiego życia publicznego oraz możliwość dalszego kształcenia zagranicą.

REKLAMA

– Takiej oferty na rynku jeszcze nie było. Najlepszy z naszych absolwentów będzie miał możliwość studiowania w elitarnej szkole Institute of World Politics w Waszyngtonie, co osobiście potwierdził nam prof. Marek Jan Chodakiewicz – ujawnia dr Tomasz Teluk, prezes Instytut Globalizacji. – Kolejna osoba wyjedzie do Londynu na staż w jednym z najbardziej prestiżowych instytutów spraw publicznych na świecie – Institute of Economics Affairs. Rozmawiamy z kolejnymi partnerami – dodaje.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Przed kończącymi szkolenie otworzą się drzwi kariery. Najlepsi studenci zyskają możliwość odbycia stażów w biurach poselskich, wiodących korporacjach i redakcjach.

Wszystkie zajęcia będą odbywały się w dwóch trybach – stacjonarnym – wykłady będą miały miejsce 2-3 razy w miesiącu w Gliwicach na Śląsku oraz zaocznym. Wszyscy studenci będą mieli dostęp do nowoczesnej platformy e-learningowej. Każdy semestr będzie kończył się egzaminami.

Czego będą uczyli się przyszli liderzy opinii? – Chcemy postawić przede wszystkim na kwestie etyczne. Lider opinii powinien mieć silny kręgosłup moralny, musi opierać się na konkretnym systemie wartości, wiedzieć kim jest, czego chce i dokąd zmierza – tłumaczy Tomasz Teluk.

Liderzy opinii to przecież osoby, które ze względu na swą wiedzę, doświadczenie czy pełnione funkcje, przyczyniają się do formowania informacji. W dzisiejszym świecie, zdominowanym przez media to bardzo ważne, aby przekazywane wiadomości były prawdziwe, kompetentne i rzetelne. Lider powinien szybko wyrabiać sobie zdanie o bieżących wydarzeniach, aby móc tłumaczyć je opinii publicznej.

Absolwenci Akademii Liderów Opinii zyskają unikalną wiedzę z zakresu etyki, nauki społecznej, filozofii, historii, ekonomii, dziennikarstwa, politologii i prawa. Organizatorzy zapewniają spotkania z gośćmi z pierwszych stron gazet oraz komplet materiałów edukacyjnych.

Spodziewanych jest kilkuset chętnych, dlatego warto jak najszybciej zapisać się na zajęcia. Rekrutacja rusza 13 sierpnia i potrwa do 30 września. Zajęcia ruszają już 1 października. Aby zapisać się należy wysłać e-mail pod adres: [email protected], wypełnić formularz na stronie www.globalizacja.org lub zadzwonić pod nr tel. 695167359.

Więcej informacji udziela:
Dr Tomasz Teluk
Fundacja Instytut Globalizacji,
www.globalizacja.org
[email protected]
tel. +48 600 023 118, +48 322 326 554

REKLAMA