Instytut Globalizacji: Rusza Akademia Liderów

REKLAMA

Współcześnie liderem opinii może być każdy. Wystarczy mieć poczytnego bloga w internecie lub konto na facebooku z dużą ilością znajomych. Coraz częściej łapiemy się na tym, że świat nie wygląda tak, jak przedstawiają nam to media: zło, zło i jeszcze raz zło. Stąd zapewne niezwykle dynamiczny rozwój alternatywnych nowych mediów. Już dziś internet, you tube czy facebook konkurują, a nawet kreują świat mediów tradycyjnych. Często nie wiemy jednak, które informacje są prawdziwe, a które są manipulacją. Musimy świat tłumaczyć naszym dzieciom: „Amber Gold to było oszustwo, ale tatuś z mamusią też należą do piramidy finansowej, z której nie można się wypisać i nazywa się ZUS”.

Aby dostarczyć ludziom argumentów i wykreować nowych, prawicowych liderów opinii Instytut Globalizacji uruchomił nową inicjatywę edukacyjną pod nazwą Akademia Liderów Opinii. Jest to efekt kilkuletniego doświadczenia – organizacji cyklów wykładów pod nazwą Akademii Rodziny oraz zeszłorocznej inicjatywy Akademia Liderów.

REKLAMA

Podczas poprzednich sesji Akademii gościliśmy wielu ciekawych wykładowców – dr Wandę Półtawską, prof. Paula Cammerona, a także osoby związane z „Najwyższym Czasem!”: dra Tomasza Sommera, Stanisława Michalkiewicza czy Janusza Korwin-Mikke. Zauważyliśmy, jednak, że mimo szczelnie wypełnionej sali, osoby przychodzą i odchodzą. Jednego dnia delikwent przyjdzie na wykład JKM, a za tydzień pójdzie pracować do Urzędu Skarbowego, znamy wiele tak drastycznych przykładów.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

W Akademii zaoferowaliśmy szereg możliwości wyjazdów zagranicznych i dodatkowego kształcenia, co przyciągnęło wielu młodych ludzi. Niemniej ze względu na brak odniesienia do konkretnych wartości – wartości chrześcijańskich, beneficjantami przedsięwzięcia zostały osoby przypadkowe i bezideowe. Teraz, po dokonaniu niezbędnych zmian w programie, bez lęku, będziemy w bezpośredni sposób odnosić się do chrześcijaństwa.

W Akademii Liderów Opinii staramy łączyć najlepsze doświadczenia edukacyjne ostatnich lat. Ofertę kierujemy do młodych ludzi z całej Polski. Rdzeń będą stanowić dwa czwartkowe wieczory w miesiącu wykładów, które będą odbywały się na Śląsku. Jeśli będzie wystarczająca ilość chętnych uruchomimy także zjazdy sobotnie, raz w miesiącu. Jednak dla tych, którzy nie boją się innowacji zaproponujemy pełnowartościowe studia wirtualne – poprzez dostęp do profesjonalnej platformy e-learningowej. Bez wychodzenia z domu, będzie można oglądnąć wszystkie wykłady, przetestować swoją wiedzę, obejrzeć ciekawy film, porozmawiać z innymi kursantami i organizatorami.

Wykłady będą dotyczyły zagadnień z filozofii, historii, polityki, mediów, socjologii i historii. Swój udział zapowiedzieli m.in. ks. prof. Tadeusz Guz, ks. prof. Robert Skrzypczak, prof. Mieczysław Ryba, prof. Piotr Jaroszyński, prof. Jan Marek Chodakiewicz, Grzegorz Górny, Tomasz Terlikowski, Rafał Ziemkiewicz i wielu innych.

Największą atrakcją kursów Akademii są jednak nagrody. Każdy uczestnik otrzyma zestaw startowy materiałów edukacyjnych o wartości 100 zł. Najlepszy z absolwentów pojedzie do Waszyngtonu, aby odbyć semestr studiów na prestiżowym Institute of World Politics, kolejny – na staż do londyńskiego Institute of Economics Affairs. Dla najlepszych absolwentów modułu wiara/religia/teologia, dzięki hojności Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. P. Skargi – przewidzieliśmy darmową pielgrzymkę samolotową do Fatimy. Kolejnym osobom zaproponujemy atrakcyjne staże w innych instytutach, firmach, redakcjach czy biurach parlamentarnych. Nikt zdolny nie pozostanie sam, bez oferty.

Zajęcia rozpoczynają się już w październiku. Aby zarejestrować się wystarczy wypełnić formularz na stronie www.akademia.globalizacja.org lub wysłać e-mail pod adres: instytut@globalizacja.org oraz dokonać opłaty rejestracyjnej. Większość kosztów pokrywają organizatorzy i sponsorzy projektu.

UWAGA! DLA CZYTELNIKÓW NAJWYŻSZEGO CZASU! 10 % ZNIŻKI!

REKLAMA