Na nczas.com publikujemy wybrane teksty z tygodnika, teksty napisane przez naszych autorów specjalnie na potrzeby portalu oraz teksty osób, których publicystyka zwykle nie trafia na łamy gazety. Aby uzyskać dostęp do wszystkich artykułów z bieżącego numeru należy wykupić:
● pojedyncze e-wydanie (plik pdf, który prześlemy na Twój adres email – 4 zł za e-numer) ● e-wydanie roczne (52 e-numery – w tym numery podwójne – w plikach pdf, które co tydzień będziemy wysłać na Twój adres e-mail) więcej informacji można znaleźć tutaj (kliknij)
SZCZEGÓLNIE POLECAMY W TYM NUMERZE
„JAK WYJŚĆ Z KRYZYSU„: W przeciwieństwie do Unii Europejskiej, która ratuje upadające banki miliardami euro z kieszeni podatników, Islandia, wbrew interesom światowej finansjery, pozwoliła im zbankrutować, jednocześnie umarzając długi hipoteczne niemal wszystkich obywateli, z których zdjęto odpowiedzialność wobec kredytodawców. Dzięki temu gospodarka Islandii odradza się, podczas gdy unijna pogrąża się w coraz większym kryzysie. Więcej na stronie XXVIII e-wydania.
„AMERYKAŃSKA PRAWDA„: Zapowiedź opublikowania w internecie dokumentów z amerykańskich archiwów dotyczących Zbrodni Katyńskiej poruszyła opinię publiczna w Polsce. Ta inicjatywa to część kampanii wyborczej w USA. Ma ona wyprzeć z kręgu polskich oczekiwań sprawę zniesienia wiz i zaniechanego projektu amerykańskiej „tarczy antyrakietowej”. Czy tym razem rzeczywiście dowiemy się, jaką wiedzą na temat Katynia dysponowali Amerykanie w czasie trwania II wojny światowej? Więcej na stronie XL e-wydania.
SPIS TREŚCI
KRAJ
● Pakistańska „krysza” – Krzysztof Galimski, Mirela Krzyżak
● Wybory po rosyjsku – Jan Piński
● Drogie bezpieczeństwo – Leszek Szymowski
● Broń dla zawodowca – Krzysztof Galimski, Mirela Krzyżak
● Niepełnosprawni publicyści – Janusz Korwin-Mikke
● Jezus musi królować – z ks. Stanisławem Małkowskim rozmawia Rafał Pazio
● Gra w zielone – Leszek Pietrzak
ŚWIAT
● USA: Czarny scenariusz – Paweł Łepkowski
● Słowacja: Euro u szyi – Marek A. Koprowski
● Korea: Księżycowy Mesjasz – Olgierd Domino
● Islandia: Jak wyjść z kryzysu – Tomasz Cukiernik
● Izrael: U nas w Sztejtlu – Kataw Zar
● Białoruś: Po wyborach bez zmian – Antoni Mak
PUBLICYSTYKA
● Czas interwencji – Tomasz Mysłek
● Sowietolog romantyczny – Stanisław Michalkiewicz
● Mont Pelerin Society w Pradze – Krzysztof Haładus
● Amerykańska prawda – Leszek Pietrzak
● Na gazie – Wojciech Grzelak
FELIETONY
● Stanisław Michalkiewicz
● Janusz Korwin-Mikke
● Marek Arpad Kowalski
● Marek Jan Chodakiewicz
● Adam Wielomski
STAŁE DZIAŁY
● Postępy…
● Czarna Księga
● Największe Głupstwo Tygodnia
● Szachy
● Brydż
● W pajęczynie
● Książka tygodnia
● Film tygodnia
zachęcam do odwiedzenia internetowej księgarni nczas.com



![Zapytali Polaków o odebranie orderu Zełeńskiemu. „Wyrobione, twarde stanowisko” [SONDAŻ] Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Foto: president.gov.ua](https://nczas.com/wp-content/uploads/2022/09/wolodymyr-zelenski-prezydent-ukrainy-100x70.jpg)




![Skandaliczna wypowiedź Kosiniaka-Kamysza. To nie Ukraińcy mordowali Polaków. „Co ten pajac opowiada?” [VIDEO] Władysław Kosiniak-Kamysz. / foto: screen YouTube](https://nczas.com/wp-content/uploads/2024/05/wlasyslaw-kosiniak-kamysz-100x70.jpg)