Piński: Makiaweliczny Tusk ma powody do zadowolenia!

REKLAMA

Smoleńska gra Tuska i PO (obserwowaliśmy ją przy okazji doniesień „Rzepy” o znalezieniu trotylu we wraku TU-154) jest jedyną szansą na obronę władzy i jakiego takiego poparcia w społeczeństwie. PO grozi powolne staczanie się w niebyt – tak jak AW„S” 12 lat temu. Smoleńska przykrywka Tuska nie tylko odwraca skutecznie uwagę opinii publicznej od machlojek budżetowych rządu i coraz nowych podwyżek podatków, ale też skutecznie cementuje PO i własny elektorat. W PO naprawdę boją się Kaczyńskiego i jego dojścia do władzy. Pokazują to nawet wewnątrzpartyjne anegdoty, według których Donald Tusk miał przekazać z jakieś rezerwy budżetowej pół miliona złotych na dawne liceum, a na jedno z pomorskich więzień kilkanaście milionów złotych. – Przecież Jarek nie każe mi powtarzać liceum – tłumaczy pytany przez doradcę, skąd tak duża różnica.

Także przecieki z narad polityków PiS z Jarosławem Kaczyńskim sugerują, że tym razem „jeńców nikt nie będzie brał”. Na liście „proskrypcyjnej” prezesa czołówkę stanowią trzy nazwiska: Donald Tusk, Radosław Sikorski i Tomasz Arabski. Ci politycy zrobią wszystko, aby nie dopuścić PiS do władzy.

REKLAMA

Kaczyński dał się wciągnąć w dość prymitywną grę Tuska i wszedł na przygotowane przez niego pole bitwy. To rząd kontroluje wiedzę na temat śledztwa. Politycy PO świadomie grają tą kartą, podsycając spiskowe teorie – po to, aby w kluczowym momencie zrobić z Kaczyńskiego i PiS niebezpiecznych maniaków. Kilka tygodni temu na jednej z imprez jeden z „bezpieczniaków” obecnej ekipy opowiadał żartobliwie, że jeśli „Jarek wytrzyma w kaftanie bezpieczeństwa”, to za rok-dwa weźmie całą władzę. Pod wpływem doniesień „Rzepy” o znalezieniu materiałów wybuchowych w szczątkach rozbitego w Smoleńsku samolotu – nie wytrzymał… 30 października prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił, że prezydent został zamordowany. Tuż po tym była szefowa MSZ Anna Fotyga domagała się skorzystania przez Polskę z art. 5 traktatu NATO, czyli de facto chciała wypowiedzieć wojnę Rosji.

O tym jak DONALD TUSK PRZYKRYWA ROSNĄCE BEZROBOCIE, PODWYŻKI PODATKÓW I SPADEK POPARCIA DLA PO akcją „Smoleńsk” przeczytasz w NCZ! 46 w tekstach Jana Pińskiego, Stanisława Michalkiewicza, Adama Wielomskiego. Numer dostępny w kioskach w najbliższą środę. Jako e-wydanie dostępny już teraz – tutaj (niezabezpieczony plik PDF).

REKLAMA