Teluk: Akademia Liderów opinii na półmetku

Prenumerata NCZ! z prezentem

Ruszyła rekrutacja na kolejny semestr Akademii Liderów Opinii. Czytelnicy „Najwyższego Czasu!”, którzy zapiszą się na kurs do końca stycznia mogą liczyć na 20% zniżki.

Akademia Liderów Opinii jest projektem edukacyjnym Instytutu Globalizacji, który ma kształcić Polaków w duchu tradycji, wolnego rynku i patriotyzmu. Wykładowcami są czołowe postaci życia publicznego w Polsce, oczywiście tej prawicowej, a nie głównego nurtu. Program jest starannie dopasowywany tak, aby osoby, które ukończą kurs, miały szansę stać się przyszłymi liderami opinii publicznej. Kurs ma formę wykładów. Można w nich uczestniczyć w trybie stacjonarnym (odbywają się one 2-3 razy w miesiącu na Śląsku) bądź w trybie online.

Ta druga forma jest szczególnie atrakcyjna dla mieszkańców z mniejszych ośrodków. Wszystkie wykłady i konferencje są rejestrowane. Studenci mogą więc do woli oglądać poszczególne wykłady, bądź ściągnąć je w postaci audio i przesłuchać je na iphonie czy w samochodzie. Po każdym wykładzie należy odpowiedzieć na krótkie testy sprawdzające wiedzę. Na platformie e-learningowej można też dyskutować na forach, mieć kontakt z wykładowcami i innymi uczestnikami kursu, a także mieć dostęp do materiałów dodatkowych. Platforma jest bardzo prosta w obsłudze i nie ma się czego obawiać – nawet ktoś kto ma ograniczony kontakt z komputerem bardzo szybko pojmie zasady jej działania.

Warto zarejestrować się na cały kurs i nadrobić I semestr. Wszyscy zarejestrowani uczestnicy Akademii Liderów Opinii stają przed szansą wygrania cennych nagród. Każdy zarejestrowany otrzymuje pakiet startowy książek wartości 100 zł. Ponadto najlepsi kursanci otrzymają możliwości studiów zagranicznych w Institute of World Politics w Waszyngtonie (dzięki uprzejmości prof. J.M. Chodakiewicza). Kolejna osoba wyjedzie na staż do londyńskiego Institute of Economics Affairs, inna – na pielgrzymkę samolotową do Sanktuarium w Fatimie (dzięki hojności Stowarzyszenia im. ks. P. Skargi). Przewidziane są także praktyki w instytutach spraw publicznych, firmach, redakcjach oraz biurach poselskich. Tak więc absolwenci nie są pozostawieni sami sobie. Otrzymają nie tylko dyplom ukończenia Akademii, ale także zyskają szansę na rozpoczęcie kariery w życiu publicznym.

Za nami już pierwszy semestr zajęć, do udziału w których zachęcali m.in. prof. A. Chafuen, prezydent ATLAS Foundation w Waszyngtonie, red. Stanisław Michalkiewicz, publicysta Grzegorz Górny i pisarz Rafał Ziemkiewicz. To właśnie wykładem Rafała Ziemkiewicza, rozpoczęła się I edycja Akademii. Rafał Ziemkiewicz przedstawił sylwetkę Romana Dmowskiego, zadając pytanie, czego dziś możemy nauczyć się od narodowców? Okazuje się, że problemy z którymi staje państwo nie zmieniają się. Elity mamy słabe, większość obywateli jest egoistycznych i wstydzi się polskości, a przecież jedynym ratunkiem jest właśnie społeczeństwo obywatelskie, czyli takie w którym Polacy biorą sprawy w swoje ręce i oprócz robienia kariery poświęcają jakiś procent swojego wolnego czasu na pracę dla dobra wspólnego.

Kolejny wykład wygłosił ks. dr Robert Skrzypczak, który przedstawił druzgocącą diagnozę upadku współczesnego człowieka, który zdradził Boga i szuka spełnienia w konsumpcji, używkach oraz ideologiach. Jest to realizacja postulatów Nietschego, który doszedł do wniosku, że szczytem wolności jest popełnienie samobójstwa. Ks. Skrzypczak przedstawił też bardzo interesująco problem wiary faryzejskiej – wiary demona, wiary chrześcijańskiej pojmowanej „po swojemu”, często sprzecznej z doktryną Kościoła Katolickiego. „Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz – lecz także i złe duchy wierzą i drżą” (Jk 2,19).

Bardzo interesujące wystąpienie zanotował inny duchowny – ks. prof. Tadeusz Guz, demaskując ewolucję poglądów Nowej Lewicy. Okazuje się, że większość współczesnych elit, uległo czarowi filozofii Szkoły Frankfurckiej i jest zainfekowana lewicowym ukąszeniem.

Kolejne dwa wykłady były poświęcone mediom, ich manipulacjom oraz opinii publicznej. Tomasz Terlikowski z Frondy, przedstawił w jaki sposób media manipulują odbiorcami i stają się przekaźnikami emocji, a nie faktów. Z kolei Grzegorz Górny ukazał narzędzia manipulacji opinią publiczną.

Bardzo interesującą diagnozę katastrowy demograficznej zaprezentował z kolei dr Cezary Mech. Polska znajduje się wśród krajów najszybciej starzejących się, a rozrodczość Polek należy na najmniejszych w świecie. W innych wykładach poruszane był m.in. zagadnienia ekonomii wolnorynkowej, globalizacji, eugeniki oraz polskiej tożsamości narodowej.

Kolejny semestr zapowiada się równie fascynująco. Wykład inauguracyjny pt. „Teoria spiskowa III RP” wygłosi red. Stanisław Michalkiewicz. Swoje wystąpienia zapowiedzieli m.in. prof. M. Wojciechowski oraz prof. J.M. Chodakiewicz. Przewidziane są warsztaty z filozofii, pracy z informacją oraz konstruowania skutecznych kampanii publicznych. Całość zwieńczą egzaminy w maju oraz uroczystość rozdania dyplomów.

Wszyscy zainteresowani Akademią Liderów Opinii mogą zarejestrować się na stronie Instytutu Globalizacji www.globalizacja.org/akademia. Na hasło: „Najwyższy Czas!” udzielamy 20% zniżki. Więcej informacji bezpośrednio pod tel. 600 023 118 lub pod e-mail: [email protected]

Comments are closed.