Sprawdź jaki odsetek Żydów był wśród osób pracujących nad Twoim ulubionym filmem!

Strona j-dar.ca to wyszukiwarka Żydów w przemyśle filmowym. Cymes dla wszystkich Żydów i antysemitów! Pozwala ona sprawdzić jaki odsetek Żydów był wśród osób pracujących nad filmem oraz w jakim stopniu dany film dotyczy Żydów. Wyszukiwarka została stworzona w ramach Żydowskiego Festiwalu Filmowego w Toronto (Jan Bodakowski)

Od Redakcji: I tak np. Ekipę tworzącą „Matrixa” w 26,12% stanowili Żydzi. „Szeregowiec Ryan” to aż w 40,95% dzieło Żydów. Zawierająca antypolskie akcenty „Lista Szindlera” jest żydowska w aż 51,12% (pracujący nad filmem ludzie oraz stopień ukierunkowania przedstawionej historii na sprawy dotyczące Żydów). Swoją drogą może warto pokusić się o sprawdzenie filmów nagrodzonych Oskarem (w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat) pod kątem procentowego udziału Żydów w ich tworzeniu…

9 KOMENTARZE

 1. Szkoda że wyszukiwarka nie obejmuje kina polskiego, byłoby miło odnaleźć swoich. A autorzy wyszukiwarki niech pracują nad wersją określającą nasycenie Żydami banków, Kongresu, CIA, przemysłu farmaceutycznego itd Nasycenie tych instytucji Polakami, Niemcami, Anglikami i Irańczykami też mogą zmierzyć, jak się bawić to się bawić.

 2. A jakie to ma znaczenie?!
  równie robrze można by sprawdzać odsetek płci, zielonych oczu itp. Whatever

  • Dla konserwatywnej prawicy ma to ogromne znaczenie. Jest kolejnym dowodem na „światowy spisek” Żydów.

 3. Średnia to 25 proc. Żydów. „Pearl Harbor” z 2001 to ponad 56 proc. Żydów. Generalnie najwięcej jest Żydów w filmach o samych Żydach ale także o historii Ameryki i Amerykanów.
  Jeżeli byśmy byli bardziej podejrzliwi to można by sądzić że Żydzi kontrolują sposób postrzegania Amerykanów na Żydów oraz na historię Ameryki. No ale niech ktoś spróbuje wyrazić takie przypuszczenie publicznie to zaraz będzie oskarżony o antysemityzm, rasizm, ksenofobię oraz wyzwany od nazistów, faszystów.

 4. „(…) Strona j-dar.ca to wyszukiwarka Żydów w
  przemyśle filmowym. Cymes dla wszystkich Żydów i antysemitów! Pozwala
  ona sprawdzić jaki odsetek Żydów był wśród osób pracujących nad filmem
  oraz w jakim stopniu dany film dotyczy Żydów.”

  Pytanie: dlaczego tylko cymes dla wszystkich żydów i antysemitów…? Myślę, że każdy Polak, który poczuwa się do polskości, do związków z naszym narodem i państwem, do naszej tradycji, wiary, historii i kultury powinien wiedzieć takie rzeczy. Nie tylko w odniesieniu do kinematografii szeroko pojętej, ale przede wszystkim do spraw publicznych dotyczących naszego kraju, narodu i państwa.

  Dobrze jest wiedzieć nie tylko to, KTO kręci antypolskie filmy, ale także to, KTO rządzi lub próbuje wpływać lub rządzić w Polsce. Polak ma inne interesy niż Żyd. To chyba jasne. Nawet w Izraelu. No to skoro tam jest to jasne, jako w suwerennym państwie to i u nas, w Polsce tez powinno to być JASNE, do bólu. Przynajmniej dla nas, Polaków.

 5. Hehe…

  Czego to ludzie nie wymyślą. Generalnie część się będzie podniecała, że filmy „prawackie” (Pasja, To Wspaniałe Życie) mają mniejsze ilości Żydów niż „lewackie” (Lista Schindlera).

  Tylko to bzdura, bo np: „Brudny Harry”, film absolutnie „prawacki”, to ma 34% „użydowienia”, więcej od „lewackiego „Plutonu”. czy „Czasu Apokalipsy”.

  W dodatku tam jest mały błędzik droga Redakcjo. Wyszukiwarka pokazuje np. prezesów (CEO) danej wytwórni. Problem taki, że np. „Okno na podwórze” (16% „zażydowienia”) ma wskazanego jako szefa Brada Greya. W czym problem? „Okno na podwórze” zostało nakręcone w 1954, a Brad Grey urodził się w 1957. :) To sporawy błąd.

  No i nie chodzi o to, że ekipa stanowiła 26,12 tylko, że akurat najważniejsi twórcy (reżyser, producent, scenarzysta, aktorzy) mniej więcej w takich proporcjach to byli Żydzi.

  Słowem: taki gadżet. Może antysemitom przypadnie do gustu, ja tam wzruszę tylko rękoma.

 6. Już dawno zauważyłem,że w amerykańskich filmach Polacy ( o polsko brzmiących nazwiskach jak np. Starsky ) są przedstawiani jako świnie, złodzieje i nieudacznicy. Nawet jak występują w rolach policjantów. I to nie jest wymysł.

 7. Żadna rewelacja. Wiadomo od dawna, że przemysł filmowy w USA jest zdominowany przez Żydów. Pisał o tym już Hitler. Ta wyszukiwarka nie jest zbyt godna zaufania, bo moim zdaniem ten stopień użydowienia jest większy. Ta dominacja Żydów bierze się głównie stąd, że oni dysponują kapitałem niezbędnym do produkcji filmów, a po drugie Żydzi w USA są po prostu w modzie.

Comments are closed.