Witam! Wasz tygodnik czytam od dechy do dechy nie licząc brydża i szachów. Sądzę, ze byłby jeszcze lepszy gdyby:
1) Zwiększyć jego objętość o 100 % :).
Myślę, że „NCz !” nie czytają raczej bezrobotni, biedni etc., ale ludzie, których jest stać na 40 PLN miesięcznie (24 PLN płaci się teraz), aby mieć dostęp do naprawdę najlepszych artykułów z każdej interesującej nas dziedziny. Jeżeli jednak wasi stratedzy mówią co innego to szkoda, ale warto chociaż spróbować, ogłosić ankietę na ten temat.
2) Znacznie rozszerzyć dział korespondencji z zagranicą. Macie świetne korespondencje z USA, rewelacyjne z Francji, ciekawe z byłego ZSRR, bardzo rzeczowe i uporządkowane z Dalekiego Wschodu oraz UE. Dział zagraniczny funkcjonuje na rewelacyjnym poziomie. Nie znam tygodnika, gdzie byłoby to samo, tak szeroko i na takim poziomie. Szczególnie cenię koncentrację na aspektach ogólnocywilizacyjnych, prawnych, gospodarczych. Nie lejecie emocjonalnej wody jak większość prawicowych czasopism.
Sądzę, że byłoby o wiele bardziej atrakcyjnie, gdybyście dali regularne korespondencje z GB, Niemiec z życia ideologii i cywilizacji (lewica, muzułmanie), Kanady, krajów skandynawskich, Holandii, Belgii, Bliskiego Wschodu, Watykanu. Tam dzieje się naprawdę dużo, a nie macie nic na ten temat chyba dlatego, że nie macie tam zaprzyjaźnionych korespondentów…
Takie rozwinięcie mogłoby spowodować wzrost czytelników nawet nie koliberalnych, ale zainteresowanych rzeczową analizą sytuacji międzynarodowej. Wystarczy to powiązać np. z reklamą wśród studentów wydziałów politologicznych i studiów międzynarodowych. To ja polecam rewelacyjną Barbarę Królikowską-Avis…
Przydałaby się stała rubryka zajmująca się aspektami imigracji, zwłaszcza islamskiej…Co prawda są strony euroislam i ndie, ale brakuje fachowych polemik.
Uważam, że słabym punktem jest korespondencja z Izraela. Żal jest aż dwóch stron na kwiecisty język Zara, który zabiera większość artykułu. Lepiej byłoby to przedstawić w postaci prezentacji faktów, co zmieściłoby się na jednej stronie… Odetchnąłem, że w ostatnich numerach nie było korespondencji z Izraela…Informacje podawane w tym dziale są ciekawe, ale nie chcę poświęcać swego czasu na czytanie rozpraszających błyskotliwości stylu p. Zara. Jeden p. Michalkiewicz ze swym specyficznym stylem wystarczy ;) (tzn. panowie Mazur i Miszalski też mogliby sobie odpuścić pseudoerudycję i KAWA NA ŁAWĘ pisać o co chodzi, a nie takim pokrętnym stylem).
3) Więcej monitorowania szkodliwości lewicy, w czym celuje np. Jan Bodakowski. Świetnie opisał szkodliwość propagandy z okazji 3 maja oraz zaśmiecanie stolicy (brakowało tylko zdania: „ciekawe, czy teraz HGW będzie protestować, że jest zaśmiecanie, jak to robiła po marszu Niepodległości…”).
Lewizna jest przecież tak absurdalna i śmieszna, że ludzie mogliby zacząć was kupować choćby po to, żeby się zszokować czy pośmiać.
4) Częściej artykuły o masonerii, organizacjach typu Bilderberg, Klub Franfurcki, Wielki Wschód etc. oraz działaniach wielkich tego świata, którzy są władni wpływać na globalna geopolitykę. Czasem w „Naszej Polsce” pojawiają się ciekawe arty na ten temat.
5) Teksty o neo-marksistach i ich destrukcyjnych planach. I znowu „NP” się kłania ;).
6) Odnieść się do głosów nt. informacji o planach obniżenia globalnej populacji, zniszczenia kultury europejskiej, celowej masowej imigracji. Jaki jest tego cel ? I znowu „NP” :)…
7) Prosiłbym o zamieszczanie bibliografii do każdego artykułu. W wersji papierowej może nie, ale chociaż na stronie. Bo jak mam później polemizować z lewizną ? Co im powiem ? Że w „NCz !” napisali ? Bibliografia to bibliografia a naczelny jako doktorant powinien to wiedzieć ;).
8) „Postępy” oczyściłbym z informacji żartobliwych (np. ciągłe żarty o stadionach, info o weekendzie w Arabii Saudyjskiej). Po co nam to ?? Świetne o naciskach na JŚw. Franciszka w sprawie feminizacji urzędów w Watykanie, konferencji promującej pedofilię. O, tak, to są info ciekawe, „twarde”, dające do myślenia.
9) Więcej z życia KNP.
10) Więcej rzeczowych artów p. Sommera, bo są bardzo rzeczowe, uporządkowane i dotyczą aktualności z życia ruchu, a te ważne informacje pojawiają się bardzo rzadko.
11) Więcej polemik z narodowcami.
12) Więcej o strategii działania KNP. Kierunkach rozwoju partii (przynajmniej to, co można opublikować).
Teraz przedstawię subiektywną charakterystykę waszych autorów :
A) Niemal każdy artykuł rewelacyjny, nic bym tam nie zmienił i koniecznie należy tych autorów utrzymać:
JKM, Chodakiewicz, Dobosz, Łepkowski, Sommer, Jan Piński (kiedy publikował w „NCz !”, również Aleksander Piński pisał w „URze” świetne wolnorynkowe artykuły) : NAJLEPSI, ich strata byłaby niepowetowana.
Trudno byłoby znaleźć godnych lub lepszych następców, ale to pewnie możliwe :
Winiarczyk, Bodakowski, Pyffel i współpracownicy, Rumpel, Damian Kubiak, Cukiernik (również relacje z podróży), Łangalis, Wolniewicz, Wielomski (choć nie ze wszystkim co pisze się zgadzam, ale otwiera myślenie i dzięki niemu zacząłem kupować jego pismo „PFReL”). „Kto czyta nie błądzi”.
Drozd, Wysok, Inkwizytor, Domino : świetne artykuły, bez zarzutu, ale pewnie można znaleźć godnych następców zajmujących się daną tematyką
B) Mam zastrzeżenia :
1) Rafał Pazio: ciekawe komentarze aktualnej polskiej polityki, ale wywiady z politykami Bandy Czworga to po prostu szkoda miejsca w gazecie. Od tego są GW, W Sieci, Do Rzeczy, Uważam Rze etc. Lepiej zrobić wywiad np. z G. Braunem, G. Sową etc.
2) Kataw Zar : wspomniałem wcześniej.
3) Krzysztof Mazur : j.w.
4) Marian Miszalski : j.w.
5) Stanisław Michalkiewicz : j.w., ale jego styl niech już zostanie ze względu na swój niepowtarzalny urok :)ale tylko (!)jego „kwiecisty” styl :)
6) pp. Grzelak, Mak i Koprowski : w zasadzie nic do nich nie mam, ale należałoby im ograniczyć miejsce by wprowadzić rubryki postulowane przeze mnie. Codwutygodniowa korespondencja z Mołdawii średnio mnie interesuje, opinie Rosjan na temat meteoru też. Jeżeli już piszą to niech to robią na konkretne tematy: np. b. dobre były arty na temat spadku konkurencyjności w Rosji czy ich zmierzchu jako potęgi energetycznej, o, to są konkretne informacje. Los Polaków w byłym ZSRR może warto zamieścić w gazetach propisowskich (większy nakład, bardziej standardowa historycznie tematyka ) ? No, ale cóż, jeżeli to ma Im pomóc, a gdzie indziej się nie da to niech będzie…Artykuły „lajtowe” niech się znajdą np. w książkach p. Grzelaka, a nie w piśmie :).
7) Jakub Wozinski: powinien w każdym arcie zamieszczać info, że wprowadzenie jego idei w życie wymaga jednoczesnego zaprowadzania ich na całym świecie, bo inaczej nas podbiją :).
8) Leszek Szymowski: świetny, skrupulatny dziennikarz, ale uważam, że nie warto tracić miejsca na rozkminianie jakichś drobnych afer aż na 2 strony. Niech pisze o czymś grubym, np. śledztwa w sprawie Petelickiego, seryjny samobójca, Smoleńsk. W tym jest dobry (w tamtym zresztą też, ale szkoda miejsca na to, co można podać w jednym newsie). Świetnie wychodzi mu atakowanie lewizny : homopropaganda, zabieranie dzieci.
9) Maciej Madelski: j.w. (rany, ile można o tym LOT-cie czytać, czy to nie wystarczy raz na jednej stronie, że to służby mają żerowisko i wystarczy ? :/ ).
10) Tomasz Mysłek : świetne, ale czasem za bardzo szczegółowo o tych gabinetowych niuansach. Lepiej by coś o NPD napisał albo o stosunku Niemców do muzułmanów czasem, albo o Wildersie, UKIP, BNP (ha, widzicie teraz, jak wam Królikowskiej-Avis brakuje ?).
C) Obiecujący (na podst. nr-ów 1-2, 15-20) : Magdalena Czarnik, Natalia Dueholm, pp. Pluta, Danek, Walkiewicz,
D) Zrezygnowałbym :
1) p. Kobus : artykuły nudne, pisze o własnych odczuciach i życiu (a co mnie to obchodzi ?), tylko jeden art. uznałem za wartościowy. Czytać tego pana to prawdziwa męczarnia.
2) Rysownik jest kiepski : rysunki odpychające, żarty rzadko trafione. Poprzedni był bardzo dobry.
3) Marek Arpad Kowalski : char. w zasadzie jak p. Kobusa, z tym, że czasami czytanie tego pana nie jest stratą czasu. Nie chcę go obrażać, ale jest zabawnie czytać spojrzenie na świat z perspektywy życia staroświeckiego emeryta…
4) Brydż : to już nie ma portali na ten temat ? czy JKM musi akurat w „NCz !” dawać upust swoim niezwiązanym z koliberalizmem pasjom ? Ludzie, to przecież dwie strony, które można przeznaczyć na coś bardziej związanego z naszymi ideami !
5) Szachy : j.w.
6) „Ogórek tygodnia”: [a.f.] często chybia, często można z nią polemizować. Te ogórki to albo niech będą tak celne, że nie podlegające dyskusji albo niech ich nie będzie wcale ;).
Pozdrawiam. Konrad Król.