Książki o Powstaniu Warszawskim czyli patriotyzm bez poprawności politycznej

Naszym Czytelnikom polecamy w dniu dzisiejszym pakiet książek, które Powstanie Warszawskie omawiają bez politycznej poprawności. Wybrani przez nas autorzy wychodzą z założenia, że bezkompromisowa, trzeźwa analiza historyczna naszej przeszłości leży u podstaw prawdziwego patriotyzmu. W pakiecie (minimum 10 zł taniej niż sumaryczny koszt książek kupowanych oddzielnie) umieściliśmy:

„Obłęd 44” Piotra Zychowicza: „Jeden z najwybitniejszych polskich polityków, pułkownik Ignacy Matuszewski, pisał, że podczas drugiej wojny światowej poniżaliśmy się w oczach Francuzów, a następnie pozwoliliśmy się zepchnąć do roli narzędzia polityki angielskiej. Po z górą półwieczu Piotr Zychowicz miał odwagę tę gorzką diagnozę rozwinąć. Obłęd ’44 to opowieść o polskiej naiwności, brutalnej wojnie i zagładzie polskiego narodu. O polityce, która nie zna pojęcia honoru i moralnego zwycięstwa, a także o agenturach, które trawiły nasze życie zbiorowe w chwilach decydujących dla narodowego bytu. Warto rozdrapywać zabliźnione rany, by już nigdy nie doprowadzić Rzeczypospolitej do samobójstwa i dziejowej katastrofy” (dr hab. Sławomir Cenckiewicz)

„W imię czego ta ofiara?” autorstwa Engelgarda oraz Motasa: „Książka prezentuje najbardziej charakterystyczne opinie, jakie w stosunku do powstania formułowali działacze ruchu narodowego. Autorzy dokonują przeglądu tych opinii na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat”.

„Paszkwil Wyborczej” Leszka Żebrowskiego: „Gdy osiemnaście lat temu, w 1995 r. „Paszkwil Wyborczej” wyszedł drukiem, myślałem, że jego żywot – jako książki o Powstaniu Warszawskim – będzie krótki. Rzecz dotyczyła bowiem bieżącego (jak się wówczas wydawało) sporu nie tyle o samo Powstanie (bo ten się nigdy nie zakończy), co propagandowego ataku „Gazety Wyborczej” na jego uczestników. Skoro uznano na jej łamach, że AK i NSZ wytłukły mnóstwo niedobitków z getta, to naturalną rzeczą było dokładne sprawdzenie, czy jest to prawda czy też fałsz. Okazało się to fałszem, który podparty został nieistniejącymi lub spreparowanymi „dowodami”. Ponadto dokonano tego w sposób wyjątkowo nieudolny. Widocznie redakcja uznała, że można nas bezkarnie szkalować antysemityzmem, zupełnie jak w czasach stalinowskich, gdy mówić i pisać mogła tylko jedna strona”

Pakiet książek można kupić w naszej księgarni: sklep-niezalezna.pl (tutaj). Zysk ze sprzedaży jest przeznaczany na utrzymanie (darmowy dostęp) do tekstów publikowanych na nczas.com.

Reklama / Advertisement