Dostała 200 batów za to, że została zgwałcona!

Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Sąd w Arabii Saudyjskiej skazał kobietę na 90 batów za złamanie prawa szariatu dotyczące segregacji płciowej. Karę powiększono do 200 batów za to, że obrońca… ją bronił.

Kobieta siedziała w samochodzie z niespokrewnionym mężczyzną, który był jej starym kumplem ze szkoły. Do auta wsiadło dwóch innych mężczyzn, a następnie pojechali w odludne miejsce, gdzie było kolejnych pięciu mężczyzn. Tam siedmiu mężczyzn pobiło i zgwałciło swoją ofiarę, atakując jednocześnie jej znajomego.

Od wyroku odwołał się obrońca kobiety Abdul Rahman al-Lahem i poprosił o pomoc społeczność międzynarodową, aby wywarła wpływ na saudyjskim rządzie, by uwolnić kobietę. Za to sąd zwiększył kobiecie ilość batów z 90 do 200, dodając do tego 6 miesięcy pozbawienia wolności. Ministerstwo Sprawiedliwości Królestwa Arabii Saudyjskiej wyjaśniło, że wyrok powiększono za to, że prawnik poinformował o fakcie światowe media, krytykując przy tym saudyjski system prawny. W rezultacie adwokat stracił swoją licencję i został skierowany do sądu dyscyplinarnego.

Na podstawie: www.examiner.com

Comments are closed.