Co to jest Jugendamt?

Pikieta przeciwko polityce niemieckich Jugendamtów w 2016 roku. Foto: PAP/ Andrzej Grygiel
Pikieta przeciwko polityce niemieckich Jugendamtów w 2016 roku. Foto: PAP/ Andrzej Grygiel
REKLAMA

Ostatnio głośna była sprawa niemieckiej rodziny, która uciekła z Niemiec do Polski – do Bytowa na Pomorzu – przed własnymi antydemokratycznymi instytucjami (Jugendamt). Rodziną zajęło się Polskie Stowarzyszenie Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech.

– Sprawa niemieckich uciekinierów przed własnym niemieckim państwem i posthitlerowskim Jugendamtem do Polski wywołała burzę w mediach polskich i niemieckich oraz obnażyła wady służalczo, bezkrytycznie i ślepo przez obecną ekipę Tuska (koalicja PO i PSL oraz ich satelity: Ruch Palikota/Twój Ruch i SLD) przejmowanych wadliwych rozwiązań z Niemiec – komentuje dla nczas.com Wojciech Pomorski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech.

REKLAMA

Czym jest Jugendamt? To posthitlerowski Urząd ds. Zarządzania Młodzieżą, który odbiera rodzinom coraz więcej dzieci.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

– Jugendamt to organizacja Adolfa Hitlera, która ukradła 200 tys. polskich dzieci, które nigdy nie wróciły do Polski (tylko ok. 10% tych dzieci odnaleziono), a Jugendamt zniszczył w 1952 roku ich akta osobowe! – przypomina Pomorski. – I robią to samo nadal z nami Polakami. Mi i moim córkom zakazali mówić po polsku i nie dają się nam widzieć od 11 lat. Germanizują moje córki non stop. A nasze placówki dyplomatyczne w Niemczech? Nie będę nic pisał, bo musiałbym raczej użyć niecenzuralnych słów… – dodaje.

Zobacz też: Dramatyczna relacja polskiej rodziny. Niemieckie urzędasy odebrały im 10-cio miesięczną córeczkę. „Polscy politycy mogą nam pomóc, wystarczy, aby zechcieli”

REKLAMA