Znowu spalili „Tęczę”

„Tęcza” na placu Zbawiciela w Warszawie została spalona po raz piąty. Tym razem podczas obchodów Dnia Niepodległości (nie wiadomo przez kogo).

Kilkanaście dni wcześniej instalacja została odremontowana z pieniędzy warszawskich podatników, mimo że brakuje pieniędzy na odrestaurowanie warszawskich kamienic. Zwycięzca przetargu otrzymał 64 tys. zł z budżetu miasta.

Pojawiły się głosy sprzeciwu – że skoro „Tęcza” i tak miała zostać odbudowana, to dlaczego zrobiono to przed Marszem Niepodległości, skoro można było przypuszczać, że dojdzie do przepychanek i walk ulicznych (prowokacji?), a przy okazji do zniszczenia instalacji?
Czy może chodziło właśnie o to, by móc po raz piąty odbudowywać „Tęczę”, a przy tym kolejny raz zarobili znajomi królika? Przecież nikt nie będzie przejmował się ani nie odpowie za marnotrawienie pieniędzy podatników.

10 KOMENTARZE

  • Policji? Policja podpaliła „Tęczę”?
   A może to Tusk? Ma chłop fantazję, raz zestrzelił z bazooki prezydencki TU154M, a teraz podpalił „Tęczę”. Co jeszcze uczyni? Ukradnie księżyc? A nie, to już Kaczyńscy zrobili.

 1. Cóż, to że pieniądze podatnika nigdy nie są zbyt mądrze wydawane przez tzw. „administrację publiczną”, to wiadomo nie od dzisiaj. Niemniej jednak czy to oznacza, że „Tęczę” należało spalić? A weźmy taki przykład: bojówki lewackie niszczą pomnik Dmowskiego z okazji Dnia Niepodległości, który (z publicznej kasy) zostaje odbudowany akurat na tydzień przed kolejnym 11 listopada, ale bojówki lewackie znowu niszczą pomnik. Zostaje zaraz rozpisany kolejny przetarg na odbudowę. Czy wtedy redaktor Cukiernik (którego akurat cenię) pisałby podobny artykuł?

 2. Spalili tęczę – symbol gejostwa i bardzo dobrze. Może jej nie odbudują.

  • Za publiczne pieniądze takich fanaberii nie powinno się finansować. Ciekawe czy warszawiacy się postawią?

   • Zgadzam się. 65 tysięcy! To skandal wydawać na takie coś tyle forsy.

Comments are closed.