Malta sprzedaje paszporty za 650 tys. euro!

Parlament Malty zaakceptował plan sprzedaży obywatelstwa dla mieszkańców krajów pozaunijnych za 650 tysięcy euro. Przeciwko jest opozycyjna konserwatywna Partia Narodowa.

Joseph Muscat, premier Malty z socjaldemokratycznej Partii Pracy, ma nadzieję, że z jednej strony program przyniesie jego krajowi konkretne dochody, a z drugiej – wiele wartościowych ludzi mogłoby zainwestować na wyspie.

Szacuje się, że w pierwszym roku obowiązywania nowego prawa nowymi obywatelami Malty zostanie 45 osób, co jednocześnie przyniesie budżetowi wyspy 30 mln euro. W kolejnych latach o obywatelstwo Malty ma starać się od 200 do 300 osób rocznie.

Chodzi o to, że nowi obywatele Malty będą mieli prawo do mieszkania i pracy we wszystkich pozostałych krajach Unii Europejskiej. Ponadto Malta jest członkiem strefy Schengen oraz ma umowę z USA o ruchu bezwizowym.

12 KOMENTARZE

 1. No proszę, jak się już grunt spod nóg zaczyna usuwać (Malta ma dług na poziomie 70& swojego PKB i notowała notorycznie deficyty poniżej 2% co najmniej od 1998 roku), to politycy zaczynają dopuszczać rozwiązania, które gdyby były proponowane w przeszłości, to ich orędownicy zostali by oskarżeni o chorobę psychiczną przez tych samych polityków.

   • A do czego to był komentarz mój Drogi Libertarianinie vel Cukierniku vel Rohbardzie vel Bastiacie?
    Do tego, że anarchia nie jest najlepszym ustrojem społecznym i że część libertarian się myli? Cieszę się, że się tak pięknie zgadzamy. Myślę też, że zgodzimy się z tym, że wg. większości badań ekonometrycznych każda redukcja o wydatków państwowych o 10pp przyniosła w krajach OECD przyniosła zwiększenie przyrostu PKB o 0,15 do 0,25 pp.
    Prawda :)
    Acha, Sobalski, Wy to na prawdę sądzicie, że te podmiany nicków cokolwiek dadzą? Bo to jest takie… no, to jest poziom przedszkola.

 2. Ciekawe czy sympatycy KNP/UPR składają wnioski w ambasadzie Somalii o paszport?

  • Słusznie prawisz czcigodny Inseminatorze. Ale najpierw posłać ich po katolicku do Gułagu, a następnie po chrześcijańsku wysłać do KL Auschwitz, który specjalnie się na ten moment otworzy, następnie patriotycznie pozbawić tych którzy przeżyli obywatelstwa, poddać lobotomii, upośledzić narządy mowy, aby nie mogli używać mowy polskiej i dopiero potem wysłać do Somalii. To wszystko oczywiście pod sztandarami Boga, Honoru, Ojczyzny, Solidarności oraz Sprawiedliwości Społecznej. Następnie jak przegramy wojnę, to żeby takich różnych Bastiatów, Umiarkowanych idiotów oraz Inseminatorów nie ścigali po Trybunałach… Podstęp! Operacja plastyczna, nowa tożsamość i jak Mengele do głuszy amazońskiej.
   Jesteście moi Panowie drodzy, dostawcami najlepszego lolkomentu na tym forum. Nie wiem tylko, czy nie wyśmiewać się z Was, bo takie z Was biedne, sfrustrowane głupki i nie wypada, czy też dlatego, że głupota sama sobie wystawia świadectwo? Wot, taka zagwozdka…

  • Somalia jest dobra dla brunatnych „Zielonych” – bardzo niska emisja CO2. My mikkiści wolimy klimat z bardzo wysoką emisję CO2 np. Niemcy.

 3. Wartość paszportu socjalistycznej UE – 650 tys euro, wartość paszportu libertariańskiej Somalii 0 euro.

 4. Uwaga! Konkurs! Kogo uważacie za najgłupszego redaktora Nczasu? Piszcie swoje typy.

 5. Fajnie by było mieć te 650 tysięcy i pojechać na Maltę :-)

Comments are closed.